30.08.2022, 14:07 | czytano: 13363

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego oszukani przy zakupie węgla

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Małżeństwo w sklepie internetowym znalazło ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie. Po zalogowaniu i zakupie dwóch ton opału, przelali na wskazane konto bankowe blisko 3 tysiące złotych. Po upływie 30-dniowej gwarancji dostawy, opału nie otrzymali, a kontakt z dostawcą się urwał.
Sezon grzewczy niebawem się rozpocznie, a ceny opału znacząco wzrosły. Wiele osób poszukuje najkorzystniejszych ofert sprzedaży węgla, co stanowi pole do popisu dla oszustów. Ich ofiarą padło małżeństwo z powiatu nowotarskiego, które na początku lipca znalazło w Internecie na portalu z darmowymi ogłoszeniami ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie. Po wybraniu dostawcy skontaktowali się z nim na podany w ogłoszeniu numer telefonu i dalej postępowali zgodnie z jego wskazówkami. Zalogowali się na stronie sklepu internetowego, kupili dwie tony ekogroszku i przelali pieniądze na wskazane tam konto bankowe. Po zakupie otrzymali w wiadomości na komunikatorze Messenger potwierdzenie złożenia zamówienia i zdjęcie faktury.
Zgodnie z umową dostawca miał 30 dni na dostarczenie zakupionego opału. Klienci zadowoleni, że udało im się dokonać korzystnej transakcji oczekiwali na przesyłkę. Jednak po upływie 30 dni opału nadal nie otrzymali, a kontakt z dostawcą nagle się urwał. Kiedy po raz kolejny nie odbierał od nich telefonu, sprawdzili w sieci jego numer. Okazało się, że miał bardzo negatywne komentarze. Były również ostrzeżenia, aby uważać na osobę posługującą się tym numerem, bo to najprawdopodobniej oszust. Wtedy małżeństwo zorientowało się, że zostali oszukani i sprawę zgłosili policji.

- Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, sklepy w ewidencji działalności gospodarczej, KRS czy innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych. Nie daj się oszukać - apeluje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kk02.09.2022, 01:49
O to już po pieniądzach. Ta rządowa policja nic nie wskóra,są dobrzy tylko w dojeniu szarych obywateli. Oszusci na wzór ich mocodawców to dla nich za wiele. A tak poza tym to te całe reglamentacje, 500+ 1000+ to ładnie nazwane okradanie innych polaków w tym mnie i dawanie innym. Jedna wielka patologia, jeden wielki socjalizm, jedna mała popisowska polska. Gdzie winę za taki stan rzeczy nie ponoszą sami zdrajcy w rzadzie, ale banda debili, pokrak życiowych i oszustów (benefitcjentów owych plusów) którzy zamiast tych w rzadzie "wiadomo co", to na nich jeszcze głosuje...Dawno już powinniśmy wyjść na ulice i rozpędzić ten bajzel...no ale włąsnie kto ma k... wyjść jak są masy idiotów wyciągających łapy po ochłapy z nie swojej kasy.
jam to01.09.2022, 20:48
@somsiad Maniek
Nie, to znaczy, że wspólnie z rządem okradłeś mnie, bo umożliwiono ci zakup węgla po nierynkowej cenie dotując go z moich podatków.
Obelix01.09.2022, 12:16
@asterix ale mnie ubawiłeś... widzę że kompletnie nie widzisz co się dzieję... reglamentacja z którą masz obecnie do czynienia to cechy charakterystyczne dla socjalizmu. Socjalizm to wszelki dodatki węglowe, 500 plus, 300 plus itd. Jak mawia wielki Klaus Schwab nie będziesz miał nic... I to jest początek... historia kołem się toczy pod kołem to pojąłem ... zacznij czytac chłopie zanim coś napiszesz i myśl.. skąd się wzięła inflacja i kryzys energetyczny i czemu w UK tez jest kryzys ...I czemu spółki energetyczne osiągają dochody 20 -30 % więcej niż w latach poprzednich ...
asterix01.09.2022, 09:24
fbb1 - a co to ma wspólnego z socjalizmem skoro ci ludzie zostali oszukani przez pospolitego oszusta?
Czytałeś w ogóle artykuł czy tylko nagłówek?
somsiad Maniek31.08.2022, 12:58
@tarżanin stary, to jeśli kupuję na stronie PGG lub Taurona (bo miałem szczęście i kupiłem po atrakcyjnej cenie, a znam takich co tam kupili)to rozumiem, że oni sprzedali mi kradziony węgiel, lub mnie okradli?
mario30.08.2022, 20:35
Jaki to numer?
tarżanin stary30.08.2022, 20:24
Jak cena jest okazyjna to albo kupujesz kradziony towar, albo samemu zostaniesz okradziony. Innej opcji nie ma. Każda cena odbiegająca od rynkowej śmierdzi jakimś, mniejszym lub większym, przekrętem.
fbb130.08.2022, 17:42
Śp. Stefan Kisielewski przypomina:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
zpodhalanskiej30.08.2022, 14:54
Polacy przygotujcie sie na multium takich sytuacji bez mozliwosci sadzenia zlodzi (sprawy beda umarzane) bo polska PRAWEM I SPRAWIEDLIWOSCIA stoi no i kosciolami
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl