25.09.2022, 13:44 | czytano: 5954

Frydmanianki odbiorą nagrodę za "wyciyracki"

KGW Frydmanianki/ FB
Jak już pisaliśmy, KGW z Frydmana zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie "W moim domu nic się nie marnuje".
Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w ramach kampanii „Nasz klimat”, zaprosiło Koła Gospodyń Wiejskich z całego kraju do konkursu „W moim domu nic się nie marnuje”. Swoimi ekopraktykami podzieliło się 230 Kół i otrzymano 401 zgłoszeń. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich we Frydmanie za „frydmańsko wyciyracke”.
Nagrodzony pomysł to chodniki ze zniszczonych koszul, czy innych materiałów. Członkinie KGW tną je na paski i zwijają w kłębki. Wieczorami „heklują” rozmaite, wymyślne wzory wyciyracek.

Oficjalne wręczenie nagrody przez wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarkę dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich, odbędzie się w poniedziałek 26 września - w sali OSP we Frydmanie. Nagroda ma nie tylko aspekt finansowy, ale także promocyjny. Nagrodzone prace zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanym e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”. Ebook zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat”: www.naszklimat.gov.pl.

Jak przypomina UG w Łapszach Niżnych - "KGW z Frydmana swoją działalność rozpoczęło dopiero w tym roku. Uzyskanie tak wysokich wyników już na starcie zapowiada, że będzie to kolejna świetnie zorganizowana grupa lokalnych działaczy, promująca tradycję, zwyczaje i kulturę Spisza".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl