11.11.2022, 10:21 | czytano: 3553

Nowotarskie obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

W stolicy Podhala obchody 11 Listopada trwają od wczoraj. Przedstawiciele władz Miasta i Powiatu Nowotarskiego, Powiatowego Centrum Kultury, Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej, duchowieństwa oraz uczniowie nowotarskich szkół złożyli kwiaty na grobach poległych w Obronie Ojczyzny.
Dziś przed południem odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz i złożenie wiązanek pod Tablicą Pamięci 1920 przy Ratuszu Miejskim.
O godz.12.00 pod Ratuszem - koncert Miejskiej Orkiestry Dętej; koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru „Srebrne Nuty”; i otwarcie okolicznościowej wystawy niepodległościowej.

Od godz.17.00 uroczystości przeniosą się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu gdzie nastąpi: wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Luberdy; wręczenie odznaczeń i medali państwowych oraz samorządowych oraz koncert pt. „Jazzowe Stany Moniuszki” w wykonaniu Karoliny Śleziak, Bartosza Kalickiego oraz Kwintetu Śląskich Kameralistów. Na całość uroczystości wstęp wolny.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nt12.11.2022, 07:26
Dać kwiatom żołnierzy ZSRR a na grobie czerwona gwiazda w dniu niepodległości? Bo bez jaj
góral11.11.2022, 16:58
szkoda, że fotograf fotografował persony a nie tablice z nagrobków....:(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl