28.11.2022, 18:00 | czytano: 2383

Nowy Targ: opłata targowa wzrośnie o 50 groszy za metr kwadratowy

Plac handlowy przy ul. Targowej / zdj. Podhale24
NOWY TARG. Wprowadzeniem opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad pobierania na terenie Miasta zajęli się dziś radni podczas sesji. - Celem jest zwaloryzowanie stawki opłaty targowej w poszczególnych częściach miasta w związku z utratą wartości pieniądza - wyjaśniała naczelnik Wydziału Podatków i Opłat, Barbara Kryj-Mozdyniewicz.
Wprowadzona została stawkę w kwocie 1,5 zł za metr kw na placu przy ul. Targowej, a w innych miejscach, gdzie prowadzony jest tego rodzaju handel - 4,5 zł (wzrost o 50 groszy) za metr kwadratowy - przy sprzedaży z przenośnego straganu, stolika, namiotu handlowego lub innego urządzenia handlowego oraz obiektu budowlanego (nie będącego budynkiem w myśl prawa budowlanego).
Ta stawka będzie obowiązywać od kwietnia do końca listopada. Z kolei od grudnia do końca marca - opłata wynosić będzie odpowiednio 50 groszy i 2 zł za metr kwadratowy powierzchni zajętego placu targowego.

Utrzymana zostaje preferencyjna stawka przy sprzedaży owoców, warzyw, grzybów, nabiału, żywych kwiatów z przenośnego straganu czy stolika - na terenie Nowej Targowicy - 1 zł a na pozostałym obszarze Miasta 1,5 zł. za metr kw wykorzystanej powierzchni pod handel.

Za takim rozwiązaniem zagłosowało 15 radnych, 1 był przeciw, 5 - wstrzymało się od głosu.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl