06.12.2022, 14:08 | czytano: 3666

"Słoń" w nowotarskim kinie. Film o homoseksualistach z brawami od publiczności

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Pochodzący z naszego miasta debiutujący reżyser filmowy Kamil Krawczycki zaprezentował w kinie Tatry na specjalnym pokazie swój film "Słoń", nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po projekcji odbyło się spotkanie z reżyserem i grającym jedną z głównych ról aktorem Janem Hrynkiewiczem.
Film opowiada historię Bartka z Podhala, który prowadzi gospodarstwo rolne i zakochuje się w synu zmarłego sąsiada. Akcja dzieje się w naszym regionie, ale reżyser podkreślał podczas rozmowy z widzami, że to nie jest film o Podhalu, bo ta historia mogła rozegrać się wszędzie, w każdej miejscowości w Polsce. - Tu było najłatwiej ją osadzić i kręcić, bo ten region znam - mówił Kamil. - Film jest przede wszystkim o relacjach rodzinnych, ale i w dużej mierze o miłości, dotyku, intymności. O tym, że często potrzebujemy kogoś poznać, żeby otworzyć się na nowości w naszym życiu i na kolejny krok - dodaje.
Na pokaz przyszło ponad 130 osób, a po końcowych napisach rozległy się brawa. Spotkanie z reżyserem i głównym aktorem zakłóciły problemy techniczne - sprzęganie mikrofonów, brak odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia - ale ostatecznie nie wpłynęły ona na długą i ciekawą rozmowę autorów z widzami. - Cieszę się z tego spotkania, było bardzo miło - podsumowuje reżyser.

Kamil Krawczycki ma 32 lata i pochodzi z Nowego Targu. Kończył liceum na Borze, potem studiował w Warszawskiej Szkole Filmowej i w Szkole Wajdy. Dotychczas robił krótkie metraże i teledyski, a "Słoń" to jest jego debiut pełnometrażowy.

Nagroda w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych została mu przyznana "Za najbardziej spełniony debiut, za bezwstydnie romantyczny melodramat, film szczery i odważny" - uzasadniło decyzję jury pod przewodnictwem Alana Starskiego.

Do 8 grudnia film można jeszcze obejrzeć w kinie Miejsce w Zakopanem - godz. 16:10.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tęczowy nowotarżanin08.12.2022, 22:17
Bardzo dobry film. Cieszę się, że był wyświetlany u nas w kinie. Niestety problem braku akceptacji "tęczaków" jest wciąż powszechny i na Podhalu i w całej PL ogólnie, na co również została zwrócona uwaga w filmie. Jako osoba utożsamiająca się ze społecznością LGBT i nowotarżanin dziękuję bardzo reżyserowi, że poruszył taki temat, a to, że po seansie w kinie rozległy się oklaski przyniosło mi trochę otuchy i poczucie, że jednak są ludzie przy których nie trzeba się bać być sobą :)
Krakowianin07.12.2022, 19:13
Podhale24 najwyraźniej lubuje się w ideologiach, pamiętam jaka była promocja ideologii c19 . Wskaźnik licznik c19 nadal pozostaje na stronie jako jedynej choroby w dziejach świata. NWO
Krakowianin07.12.2022, 19:11
Aby żyć jak łajdak nie trzeba żadnej odwagi. Natomiast żeby żyć po Bożemu i po ludzku trzeba odwagi. Bóg nie stworzył grzechu, a współczesny świat tarzający się jak świnia w grzechu szczyci się tym i pyszni jakby to było heroizmem... Żałosne

15 Nie miłujcie świata
ani tego, co jest na świecie!
Jeśli kto miłuje świat,
nie ma w nim miłości Ojca.
16 Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc:
pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia4
nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.
17 Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość;
kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki. 1 J 2
Janosik07.12.2022, 11:02
Brawo. Teraz czekamy na Słoń 2 o zoofilach, a następnie Mamut o nekrofilach. O zakochanych pedofilach nie wspominam, bo pedofilia jest surowo potępiana przez społeczeństwo. Ale tak samo było z homoseksualizmem, który bywał też bardzo surowo karany. Nawet dzisiaj kara śmierci lub więzienia za homoseksualizm grozi łącznie w siedemdziesięciu czterech krajach i terytoriach na świecie. Ciekawostką jest, że słowo homofilia zostało wykreślone z wielu słowników i z Wikipedii. W internecie ciężko znaleźć. Zgodnie z ideologią LGBT, wkrótce nadejdą czasy zoosexualistów, pedosexualistów, nekrosexualistów, a o takich -filach nie będzie śladu.
protista07.12.2022, 07:57
@Maly jaki bóg? Boga nie ma! ;)
Sikiera07.12.2022, 07:56
Chyćciy siy roboty bo to lgebetowskiy dziadostwo siy do nicego nie nadajy,łazom w bioły dziyń i protestujom, za cym po co,nie wciskojciy dzieciom kitu, ciekawe łod kielu roków ta propaganda w kiniy, ucciy dzieci uczciwyj roboty a nie próznyk dewiacji!!
xx07.12.2022, 07:20
bylem i wyszedlem bo mi sie zrobilo z[niedobrze,,OHYDA,jest tyle tematow na filmy ,ludzie niedajcie wmowic sobie ze to normalne!!!
Kaja06.12.2022, 21:17
Gratulacje Kamil !! Twórz dalej !
Maly06.12.2022, 21:09
Tak klaszczmy wszystkim homoseksualisom i dajmy im jeszcze dzieci adoptować. Opamiętajcie się ludzie bo Bóg stworzył nas inaczej!!!!
nieten06.12.2022, 20:34
Dobrze, że promuje się twórców od nas, i że ludzie przychodzą - widać po komentarzach zawsze, że jest z tematyką trudno na Podhalu

@Robert 40 lat temu Ruscy twierdzili, że jesteśmy bratnimi narodami, świat się zmienia
Wyrocznia06.12.2022, 19:16
Tłumaczenie ludziom, że lewacka ideologia lgbt wprowadzana jest ku naszej zgubie nie wiele przynosi. Zaraza rozrasta się, mimo, że jest sprzeczna z logiką i naturą. Coraz więcej ludzi akceptuje zboczenia. Kiedyś dotrze do ludzi jaki cel jest w tym wszystkim, ale będzie za późno.
Anka06.12.2022, 19:11
Nie miał czym zabłysnąć, więc zrobił film o lgbt bo to po prostu jest na topie.
SKINHEADS 6906.12.2022, 19:09
narodowa i robert ale z was proste czleki,az zal mi was...Czas by was zbadal lekarz i to nie pierwszego kontaktu.
Jan Hochwander06.12.2022, 18:57
Chcesz zaistnieć,dostać Oskara?Zrób film o cierpieniach Żydów,lub LGBT.
kulawy koń06.12.2022, 18:05
A fe!
O czasy, o obyczaje!06.12.2022, 17:38
Coraz więcej "odważnej" głupoty, rozum czuje się zawstydzony.
Osiol06.12.2022, 16:31
Nowotarzanie jako zawodowi katolicy powinni wiedzieć co w tym temacie mówi biblia jak to ocenia, kolejnym krokiem prania mózgu powinno być by wszystkie szkoły przymusily uczniów do wizyty w kinie... W ramach tolerancji he he he he
Akurat Putin i ich sejm zabronił propagowania takich treści więc by mu zrobić na złość wysłuchajcie na yt wiersza,, zrobić z goja geja '' i dołączcie do braw
NARODOWA06.12.2022, 16:13
DOBRY FILM BY NIE DOSTAŁ nagrody tematyka dostała NAGRODE HEJ
W.W.06.12.2022, 15:46
Jury Alana Starskiego, w swej ocenie, trafiło w sedno. Chyba lepiej i krócej nie da się opisać tego filmu.

Bardzo cieszył fakt tak wysokiej frekwencji w kinie. Napawa to optymizmem i stwarza nadzieję, że tak, teraz wydawałoby się trudne tematy, już niedługo, będą tematami normalnymi dla ogółu społeczeństwa.

Gdyż był to normalny melodramat, szczery i odważny.

Dodam jeszcze, że w kinie panowała bardzo fajna atmosfera. Jaką drogę przeszedł reżyser filmu? Całe młode życie oglądał filmy właśnie w tym kinie, a teraz to jego film jest oglądany. Znam podobne uczucie ze swojego życia zawodowego. Dodaje to skrzydeł. Mam nadzieję, że jeszcze nie jeden film zobaczymy.

Gratulacje!
Robert06.12.2022, 15:22
Naukowcy 40 lat temu twierdzili że homoseksualizm to choroba i trzeba ja leczyć prądem. Teraz ci sami naukowcy twierdzą że to normalność i że jest 50 plci. To jest dopiero ciemnogród.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl