16.12.2022, 08:30 | czytano: 1940

Organizatorzy III Igrzysk Europejskich poszukują wolontariuszy

Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska 2023 odbędą się za pół roku. Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji tej imprezy. Poszczególne dyscypliny rozgrywane będą na terenie całego województwa - m. in. w Zakopanem i Nowym Targu.
Na zakopiańskich skoczniach walczyć będą skoczkowie narciarscy, a w Mieście - zorganizowane mają zostać walki bokserskie kobiet i mężczyzn w ramach ME, a zawodnicy będą się starać o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie. Zmagania sportowców będzie można śledzić od 21 czerwca do 2 lipca.
Potrzeba ok. 8 tys. wolontariuszy. Do połowy stycznia trwa pierwszy etap rekrutacji. Zgłosiło się już blisko 2 tysiące kandydatów z tego połowa z zagranicy.

- Dostaliśmy mnóstwo zgłoszeń z Wielkiej Brytanii, Turcji, a nawet Ghany - mówi Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023. – Zgłosiły się do nas organizacje z Czech, Słowacji i Rumunii, które chcą przywieźć do Krakowa i Małopolski duże, zorganizowane grupy wolontariuszy. Co ciekawe aż 58% zainteresowanych to kobiety. Przyjmujemy z otwartymi ramionami wszystkich, niezależnie od pochodzenia i wieku, by razem stworzyć wyjątkowe międzynarodowe święto sportu. Nasze hasło przewodnie: „We are unity”, odzwierciedla sposób w jaki podchodzimy do idei wolontariatu.

- To bardzo odpowiedzialne zajęcie, wolontariusz jest pierwszą osobą, z którą spotka się każdy, kto przyjedzie do naszego regionu. Niezwykle ważne jest nie tylko pierwsze wrażenie, ale kompetentna i wiarygodna informacja, szczególnie dla kogoś, kto nigdy nie był w Małopolsce. Jestem przekonany, że powodzenie Igrzysk Europejskich w dużej mierze zależy od rzetelnej i solidnej pracy wolontariuszy - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Organizatorzy poszukują osób dyspozycyjnych, otwartych, komunikatywnych i pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę. Studenci, seniorzy, osoby pracujące – każdy znajdzie tu swoje miejsce i zajęcie. Pomoc będzie potrzebna na każdym etapie, od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Wolontariusze będą wspierać sportowców, kibiców, dziennikarzy czy sędziów. Praca przy organizacji Igrzysk będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy i przeżyć niezapomniane doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.


Aby dołączyć do zespołu Igrzysk i zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Link do formularza znajduje się na oficjalnej stronie Igrzysk Europejskich 2023
Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, prowadzone online, na które zaproszeni zostaną wybrani kandydaci. Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 15 stycznia 2023 roku. Rozmowy rekrutacyjne będą prowadzone od grudnia 2022 roku do kwietnia 2023 roku.

Szczegóły na stronie Igrzysk Europejskich

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli16.12.2022, 17:21
Wpiszcie na listę Jagnę,będzie odrabiała .
Osiol16.12.2022, 14:08
Dajcie spokój organizatorzy też napewno organizują to charytatywne chyba ich nie podejrzewacie ze kasę biorą a innych do wolontariatu namawiają, jesteście tacy podejrzliwi???
Krzysztof16.12.2022, 09:49
Czyli szukają 8000 jeleni którzy będą za darmo dobrze robić organizatorom którzy na tym zarabiają bardzo godnie :D
Ferdek16.12.2022, 09:34
Już leceee pracować dla was za frajer, i jeszcze frytki wam przyniosę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl