21.12.2022, 19:23 | czytano: 2194

Regularna linia Olcza - Dolina Chochołowska? Tego chcą mieszkańcy i turyści

Zakopiańscy radni. Fot. Marcin Szkodziński
Ponad 200 podpisów znalazło się pod pismem do burmistrza Zakopanego, aby utworzyć bezpośrednie połączenie na linii Pardałówka i Oberconiówka - Dolina Kościeliska i Chochołowska. Burmistrz zapowiada powstanie komunikacji międzygminnej, a nawet międzypowiatowej.
Radny Wawrzyniec Bystrzycki zwrócił się do burmistrza o podjęcie działań, które będą miały na celu stworzenie w sezonie regularnej linii z Oberconiówki i Pardałówki w kierunku dolin Kościeliskiej i Chochołowskiej, a także nad Morskie Oko.
Chodzi o bezpośrednie połączenie z Doliną Kościeliską i Chochołowską oraz Morskim Okiem. Mowa o sezonowym rozkładzie jazdy - mówi o piśmie skierowanym przez mieszkańców do burmistrza Wawrzyniec Bystrzycki. - Jest ponad 200 podpisów, ale mogłoby ich być więcej - dodaje.

Radny rejon Pardałóki i Oberconiówki określił jako sypialnię Zakopanego ze względu na liczne duże obiekty noclegowe. To właśnie turyści przebywający w tych obiektach oczekują takich bezpośrednich połączeń, co zauważyli właściciele obiektów noclegowych.

Linie regularne wożące turystów i mieszkańców kursują wyłącznie w obrębie miasta, czyli granic urzędowych. - To nie jest nasze zadanie jako miasta - mówi o regularnym transporcie poza granice gminy burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula. - My wypełnimy plan transportowy jaki mamy w strategii. Zostanie nam tylko 1 linia, którą mamy zorganizować do 2025 roku. Jest to połączenie z Gubałówką. Linia będzie wiodła przez Furmanową lub przez Poronin - dodaje.

Burmistrz poinformował także o planach stworzenia regularnych połączeń międzygminnych, a także między powiatowych do Nowego Targu i Czarnego Dunajca. - Chcemy stworzyć połączenia między powiatowe z Czarnym Dunajcem i Nowym Targiem. Jest zespół ludzi, który nad tym pracuje - informuje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. - To będziemy tworzyć wspólnie z innymi gminami. Jest pomysł, aby stworzyć specjalną spółkę zajmującą się komunikacją powiatową lub między powiatową - dodaje.
Większą szansą na powstanie regularnych linii komunikacji powiatowej lub między powiatowej jest możliwość pozyskania dofinansowania do funkcjonowania komunikacji. W przypadku linii miejskich nie ma możliwości pozyskania dofinansowania.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ja22.12.2022, 09:22
Panie Bystrzycki, najlepiej spod pana pensjonatu....
Ta prosta ciągnie się od ustupu. Widzimy że miasto kończy się u pana na Pardałówce.
taksiarz22.12.2022, 00:17
Bajki o rozwoju komunikacji miejskiej można wsadzić do lamusa. Dorula tego nie zrobi bo się boi busiarzy. Wybory idą. trzeba pieścić elektorat a nie wbijać szpilki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl