06.03.2023, 23:13 | czytano: 4998

Hala widowiskowo-sportowa w Szaflarach oficjalnie otwarta (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
W Szaflarach zorganizowano uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej z częścią szkolną, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystki. Podczas uroczystości nadano patronat Wisławy Szymborskiej Gminnej Bibliotece Publicznej.
W wydarzeniu udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza, poseł Edward Siarka oraz w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity I wicewojewoda Ryszard Pagacz.
"To ważny moment w rozwoju dla całej Gminy. Ta niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa przyczyni się z pewnością do uatrakcyjnienia dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna to bardzo ważne miejsce integracji społecznej. To również możliwość promowania zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, o których często się zapomina" - przekazał w liście skierowanym do uczestników wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który został odczytany przez I wicewojewodę Ryszarda Pagacza.

Uroczystości rozpoczęły się programem artystycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Szaflarach. Następnie grupa cheerleaders zaprezentowała swój układ taneczny. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szaflarach, aby odsłonić tablicę pamiątkową i oficjalnie odczytać akt nadania imienia.

Inwestycja w gminie Szaflary kosztowała prawie 11 mln zł. Na tę inwestycję samorząd otrzymał rządowe dofinansowanie. Środki w wysokości 200 tys. zł popłynęły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei 8 mln zł na to zadanie gmina otrzymała ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

UMWM, opr. s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dziękujemy07.03.2023, 18:27
Dziękujemy władzom gminy za wybudowanie
dziękujemy gościom za udział i dary w postaci sprzętu - min. Gut- Mostowy, wicestarosta B.Waksmundzki, burmistrzowi G. Watycha
Marek07.03.2023, 10:01
Niech sie Watycha uczy i ogląda jak się obiekty buduje a nie obiecuje ich budowę. Bardzo dobrze. Może coś wybuduje za te kolejne 5 lat. Utrzymanie takiego bajkopisarza przez jedną kadencję to koszt dla mieszkańców rzędu 900 000 zł + dwóch zastępców łacznie 1 440 000 zł. Razem ok 2 400 000 zł bez premii dodatków diet itp. a co mieszkańcy dostają w zamian?
bleble07.03.2023, 07:42
Jak oni mogli zrobić taką imprezę i nie zaprosić na nią Gwiazdy Pienin?
Toć to nie przystoi na Podhalu takie zachowanie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl