19.03.2023, 12:28 | czytano: 2392

Za niespełna 100 dni rozpoczną się Igrzyska Europejskie

zdj. Podhale24
W czerwcu rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W Krakowie uruchomiono zegar odliczający czas do rozpoczęcia imprezy. Uruchomiono tę rejestrację do systemu sprzedaży biletów.
Ceremonia otwarcia nastąpi 21 czerwca o godz. 20 na Stadionie Miejskim w Krakowie. Dla przypomnienia - w Zakopanem rozegrane zostaną skoki narciarskie, a w Nowym Targu turniej bokserski.
- Znamy coraz więcej szczegółów, niezwykle istotnych z punktu widzenia kibica. Kampania promocyjna nie tylko podkreśli znaczenie Igrzysk, ale znakomicie rozreklamuje nasz region w całym kraju. Z tego powodu województwo uruchomiło miniserwis dedykowany Igrzyskom - przypomina marszałek Witold Kozłowski.

Miniserwis znajduje się pod adresem www.malopolska.pl/ie2023.

Uruchomiony został także portal do sprzedaży biletów. Na planowane rozpoczęcie dystrybucji przygotowano specjalną promocję dla najbardziej aktywnych fanów. Pierwsze 10 tysięcy biletów zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod.

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia będą się wahać od 20 do 90 zł przy miejscach I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni.

Zdecydowano, że wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy. Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. Za darmo będzie można także wejść na trybuny Stadionu Śląskiego podczas pierwszych trzech dni rywalizacji w lekkoatletyce. Uruchomiono już rejestrację kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów.


Komitet Organizacyjny nadal czeka na zgłoszenia od wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Igrzysk Europejskich.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
szport21.03.2023, 10:21
Wstyd dla NT że zawody boksie będą w takiej syfiastej hali gdzie szczury biegają. No ale cóż, co wybory kiełbasa wyborcza o budowie porządnego obiektu...
seba20.03.2023, 10:53
Bilety w cenie od 20 do 90 zł, przecież tego badziewia nikt nie będzie chciał oglądać nawet za darmo :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl