18.09.2023, 10:04 | czytano: 7822

Jachymiak: Tragedia goni groteskę w nowotarskim szpitalu. Trza z tym skończyć. Ktoś musi wbić kołek osinowy… Panie Starosto…

Archiwum autora
FELIETON. "Szarotki wygrały. Zwycięstwo nastąpiło 2 dni po zwolnieniu trenera. Pełna zmiana. Przysłowiowe 180 stopni. Po tragedii z Cracovią super mecz z Jastrzębiami. Jak to możliwe? Wystarczy wywalić trenera? Bo tak sobie myślę o… nowotarskim szpitalu…" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.
Drodzy Czytelnicy!
Ależ się wzruszyłem! Podhale wygrało dziś pierwszy mecz! A to jeszcze nic. Zawodnik Szarotek, Kojot, strzelił lacrosse’a. To szczególny rodzaj gola zza bramki, od tzw. zakrystii. Z tym, że teraz zakrystia i to z golami z tyłu, się źle kojarzy. Chodzę na hokej ponad 50 lat, a pierwszy raz widziałem. Obecny na meczu Walek Ziętara, najlepszy polski hokeista ever, nieustraszony łowca bramek, też nigdy nie widział. Wielki talent ten Kojot. Może ta bramka go wreszcie odblokuje…

A co do zwycięstwa, nastąpiło 2 dni po zwolnieniu trenera. Pełna zmiana. Przysłowiowe 180 stopni. Po tragedii z Cracovią super mecz z Jastrzębiami. Jak to możliwe? Wystarczy wywalić trenera? Bo tak sobie myślę o… nowotarskim szpitalu…

Tam tragedia goni groteskę. Dyrekcja żenująco się tłumaczy i produkuje pomysły jak murgrabia w filmie Janosik. Trza z tym skończyć. Ktoś musi wbić kołek osinowy… Panie Starosto…

Ja wiem… Starosta musi mieć zgodę Siarki. Siarka Ziobry. Ziobro Wodza. Wódz Rydzyka. A Rydzyk? Oficera prowadzącego? Bo, jakby ktoś nie wiedział, to szpital samorządowy jest…

A propos... Koledzy po ostatnim felietonie zwrócili mi uwagę, że nie jestem na bieżąco. Wyjazdy do Krakowa studentów wydziału lekarskiego w Mieście są plotką. Zajęcia z anatomii będą odbywać się u Bieli w Starem Bystrem. Wartość dodana. Mięso, zanim trafi na rynek, przysłuży się nauce i vice versa. W tych samych pomieszczeniach, po zmyciu wodą, embriologia i chemia nieorganiczna.

Zajęcia z etyki, filozofii i ekonomii zapewni w swoich biurach poselskich polska zjednoczona partia oszustów. Strasznie długa nazwa, dlatego jest skrót. Trzyliterowy.

Ale się zapędziłem z tym meczem… A obiecałem sąsiadowi i kilku innym osobom, że napiszę o korkach w mieście. Dziś już nie zmieszczę. Ale napiszę. Z tym, że mogą być rozczarowania. Wstyd się przyznać, ale jestem miłośnikiem korków. Można dychnąć w codziennym pośpiechu, posłuchać radia. Teraz są takie fajne reklamy rządu, że to i tamto za darmo. Pooddzwaniać można, jak policja nie widzi. Tak że ja raczej chciałbym podziękować Naszej Watasze oraz innym instytucjom odpowiedzialnym za organizację ruchu w Mieście.

I to by było tyle na dziś…
*

Ps:

Zakład Anatomii Prawidłowej w Starem Bystrem będzie się mieścić w budynku Theatrum Anatomicum Vetus Ieiunium im. Karola Darwina, któren pierwszy zauważył, że człowiek i świnia to jedna rodzina.

Ps ps:

Kandydat na posła baca z Krupówek wydał na bilbordy 10 razy więcej niż jego limit wyborczy, a zapomniał wsadzić coś o autorskim programie turystycznym Wiza Plus. Znam jednego bezrobotnego co popiera partię oszustów i może naklejać poprawki ubrany w koszulkę z napisem „sfinansowano z funduszy komitetu wyborczego itd…”.

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zpodhalanskiej12.10.2023, 09:35
Gdzie to taka szmate pokazywac , rajski za ile mozna cie kupic podaj cene a zaplace
Karol21.09.2023, 09:42
Doktor Jachymiak zaraził się chorobami od swoich pacjentów. Każdy psychiatra tak kończy.
Gulasz Juliusz Zeżarł18.09.2023, 23:52
@prawda
Twoje rozumowanie jest gdzieś z okolic trzeciej prawdy góralskiej wg ks Tischnera.
A ponadto "tyle czasu" to były 2 minuty, a tobie pewnie zajęłoby ze 2 godziny, bo najwyraźniej dotknęło cię "wykluczenie cyfrowe". Bo przecież zz pewnością nie jesteś dziadersem (chyba że jednak ....)
Osiol18.09.2023, 23:20
@prawda
Rzecznik jest zapracowany.
Prawda18.09.2023, 23:11
Jak zwykle brawo !
Co do postu Gulasza Juliusza - są tylko dwie grupy zawodowe mające tyle wolnego czasu w poniedziałek krótko po godzinie 11 - fryzjerki i urzędnicy - obstawiam to drugie i wszystko jasne
Ewa18.09.2023, 21:56
bardzo trafne
Frasne18.09.2023, 20:07
Mocno przyprawiony ten gulasz, dobrze wypala.
gast18.09.2023, 20:03
Dotuczcie go jeszcze troche i ustawcie w bramce Szarotek. Zaczna wygrywac na dobre.
Osiol18.09.2023, 19:12
Pomysł z Biela jest super ja bym jeszcze zrobił tam reanimację a nuż któregoś tam świniaka uratują ot taki wyscig/zakład z rzeznikiem a my go uratujemy...
Co do miasta no cóż brak światła w tunelu... pora emigrowac co też młodzi wykształceni bez ustawionych rodzicow...
A od gminnych polityków nie wymagać honoru, zdecydowanej postawy, dalekowzrocznosci czy cywilnej odwagi, to się do jazdy,, wierzchem''nie nadaje
Że sportem trzeba też ostrożnie bo,, milionerzy''grają o czapkę gruszek(tytuł) a biedota im kibicuje diabli wiedzą po co
Ogólnie zalecam jako kandydatowi na kolejnego burmistrza oszczędny tryb życia i oszczędzanie sił, by mieć odwagę zarzadac od pracowników listy powiązań rodzinnych w urzędzie po latach zatrudniania po kwalifikacjach.
olo żwirski18.09.2023, 18:07
ej matej matej
PO wyborach KO18.09.2023, 17:20
Definitywny koniec problemu załatwia kołek osikowy od drzewa Osika.Osina występuje tylko w zarządzie powiatu nowotarskiego,80% PO lub KO.Peowski zarząd pyta się Kaczora lub Rydzyka? Nie lepiej spytać Oskarka i jego prowadzącego Olafka?
mrX18.09.2023, 15:58
Partia Oszustów....no to żeś trafił... A poza tym to brzmisz pan jakbyś krążkiem zaliczył...
PO18.09.2023, 15:42
czemu Panie Jachymiak nie bijesz Pan w Bogusława Waksmundzkiego, który ze stołka zastępcy starosty, mając więcej radnych niż Faber( 8 do 6), kieruje de facto powiatem??
Ano dlatego, że B. Waksmundzki startuje w wyborach parlamentarnych w ramach paktu senackiego z poparciem Platformy. Platformy, z której niby obaj z Waksmundzkim wyszliście, ale po prawdzie ona nie wyszła z Was. Wyście się co najwyżej obrazili na Ireneusza Rasia, którego już w Platformie nie ma, więc po cichu wspieracie jak możecie PO, licząc na powrót do macierzy. I taka jest prawda.
Krzysiu18.09.2023, 15:42
Gulasz Juliusz Cie Macieju zaorał. Widzisz Maciuś Leszek Miller ostatnio udzielał wywiadu w RMFie, i przyznał że pierwszy raz nie zagłosuje na Lewice - winna posłanka. Powiedział że ta Pani miała szansę nic nie mówić ale z niej nie skorzystała. Dostrzegam analogię w stosunku do Twojej osoby. Mogłeś milczeć i nie podejmować tematu MW bo jest on tam tylko i wyłącznie z Twojego namaszczenia. Faktem jest że "poturbował" Twoją koleżankę i musiała szukać pracy gdzieś z daleka od domu, ale jest dyrektorem z Twojego namaszczenia. Nie możesz mieć do nikogo pretensji że wywalili Cie z tej piaskownicy i bawią się dalej bez Ciebie. Nie bądź tym beksą co ryczy i pokazuje teraz palcem na swoich byłych kolegów. Macieju to nie przystoi - są tacy co pamiętają - pamiętaj o tym ;)))
pomyśl zanim coś chlapniesz18.09.2023, 13:16
Pan starosta trochę zaspał, ale to nie teraz , ale kilka lat wcześniej. Nie bać się , teraz czas na zmiany zakopywanie tematu pod dywan , jeszcze pogarsza sytuację dyrektora , a jeszcze bardziej starosty. Widocznie starosta lubi problemy nabrzmiałe jak wrzód?
coś pięknego18.09.2023, 13:11
Gulasz Juliusz Zeżarł11:14, 18 września 2023
widz18.09.2023, 13:06
O jaki mądry jaki oczytany jaki satyryk a jaki nienawistny ;złość aż z tego pana kipi , ja proponuję -- brakuje lekarzy to do roboty .
oooo18.09.2023, 12:23
co tak rzadko są te felietony?
Gulasz Juliusz Zeżarł18.09.2023, 11:14
Wiek ma swoje prawa, a Tenpan ma swoje lata i pewnie pamięć już nie ta, a dodatkowo obciążenie polityką powoduje, że mechanizmy wyparcia i racjonalizacji ma nasilone bardziej niż tzw. przeciętny zjadacz chleba.
A ja mam pamięć dobrą, wspartą wyszukiwarką, trzymam się z dala od polityków, bo to darmozjady (w większości) i przytoczę fragmenty, z wypowiedzi, których jakiś czas temu Tenpan udzielał portalowi podhale24.pl - polecam całość - wyborne wspomnienia:):) chyba Pani/Pan Admin nie zablokuje własnego linku;?;) podhale24.pl/drukuj,1,11747.html

P24: Duże nadzieje wiąże Pan z Markiem Wierzbą?
M.J. Duże. Decyzja dotycząca pana Wierzby nie jest decyzją w ciemno, związana jest z obserwowaniem rożnych jego aktywności do tej pory. Kładziemy w tym momencie bezwzględny nacisk na kwestie organizacyjne i finansowe. W kwestiach medycznych otrzyma pełną pomoc. Obecnie temu szpitalowi mniej jest potrzebny dalszy rozwój medyczny. Utrzymanie osiągnięć z ostatnich trzech lat - już będzie sukcesem. Potrzebny jest teraz rygor finansowy. Myślę, że Marek Wierzba się do tego nadaje, a jego działania będą przynosić efekty. Można mówić, że skierowanie kogoś z powiatu do kierowania szpitalem jest działaniem doraźnym, ale jest wiele przykładów, że działania doraźne są niezwykle trwałe. Marek Wierzba dał sobie czas do końca roku i myślę, że ten czas przysłuży się do podpisania z nim umowy na dłużej.
P24: Będzie więc trzeba poszukać nowego sekretarza powiatu.
M.J. Myślę, że Wierzba marnował się jako sekretarz, ale na razie sekretarzem też jest. Ma podzielony etat. Większość czasu spędza w szpitalu, potem jest w urzędzie. Na dłuższą metę tak nie może jednak funkcjonować. Mam nadzieję, że koniec końców zostanie w szpitalu.

A teraz smaczki szczególne - fragment z początku tego wywiadu, gdy M.J tłumaczył dlaczego poprzednik nowego dyrektora został zwolniony: "Krzysztof Kiciński w ostatnim czasie pogubił się nie tylko jako dyrektor, ale i jako człowiek" - mówi w rozmowie z Podhale24 wicestarosta Maciej Jachymiak odpowiedzialny w powiecie za sprawy lecznictwa.
A żeby było jeszcze bardziej kuriozalnie, to jeszcze poniżej wcześniejsza wypowiedź Tegopana, po tym, jak "dało się" znaleźć tego poprzedniego dyrektora, którego w powyższym zdaniu zwalniał
- Docelowo na stanowisko dyrektora szukaliśmy doświadczonego menadżera, a jednocześnie osoby z zewnątrz, która nie byłaby zamieszana w konflikt istniejący w nowotarskim szpitalu - mówi wicestarosta Maciej Jachymiak. (Wybrali pana Kicińskiego)

Na miejscu Tegopana, dla dobra szpitala, który ma służyć nam wszystkim, także może się okazać, że będzie potrzeby i jemu, zrozumiałbym, że moje wizje dotyczące personalnej obsady tej placówki są g****o warte i lepiej byłoby się trzymać od tego tematu z daleka.
Może skoncentrowałby się na hokeju ? może tu ma większe szczęście do przewidywania skutków?
no p18.09.2023, 10:18
ten skrót to się nie uda ,po po z po .wszystko już po.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl