28.10.2023, 12:34 | czytano: 1648

Szóstka Taddy’ego

27 października br. w Idaho Falls (USA) rozegrano kolejną, trzecią rundę amerykańskich mistrzostw w superenduro cross, z udziałem naszego championa, Tadeusza Błażusiaka,
W Hero Arena (Hali Bohaterów) bezkonkurencyjny dotąd lider, 32-letni Brytyjczyk Jonny Walker tym razem nie wygrał żadnego biegu i musiał uznać wyższość Kanadyjczyka Trystana Harta. Za nimi punktowali Amerykanie Cody Webb, Colton Haaker i niespodziewanie Max Gerston. Wąsacz z Arizony, jadący podobnie jak „Taddy” na GasGas-ie nieznacznie wyprzedził naszego zawodnika, który we wszystkich biegach plasował się na szóstym miejscu. Nasz mistrz jest szósty także w klasyfikacji generalnej, w której przewodzi z dużą przewagą Walker.
W AMA Superenduro Cross startuje także drugi nasz rodak, 24-letni Dominik Olszowy, który w Idaho uplasował się ponownie na wysokiej 10 pozycji. Zawodnik z podbielskich Kóz, jadący na mało znanym hiszpańskim motocyklu Rieju MR 300, startuje z powodzeniem też w klasie Ex Expert, która jest przepustką do elity Pro. W Idaho Falls pojechał rewelacyjnie i w swoim cyklu prowadzi zdecydowanie z 12-to punktową przewagą nad Kanadyjczykiem Spencerem Wiltonem.
Kolejna runda mistrzostw Ameryki już następnego dnia w sobotę 28 października br. także w Idaho Falls.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl