24.01.2024, 21:58 | czytano: 3113

10 edycja Winter Classic za nami. Czas na podsumowanie (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. 20 stycznia br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 11 odbył się jubileuszowy, 10 Charytatywny Mecz Noworoczny Winter Classic, który po raz kolejny zgromadził miłośników hokeja i sportowych zmagań. Tym razem głównym celem akcji, była pomoc dla dwóch chorych chłopców - Kubusia i Gabrysia.
Clou programu stanowił mecz na najwyższym poziomie, gdzie PZU Podhale stanęło do rywalizacji z drużyną Winter Classic. Starcie to przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo dopingowała swoich ulubieńców. Poziom gry był wyrównany, ze wskazaniem zwycięzcy na Winter Classic. Oprócz meczu Szarotki vs. Wintersi, mogliśmy obejrzeć starcie MMKS Hokej Kobiet wspieranych przez Klub Hokejowy Wiedźmy 71 vs. Winter Classic oraz zmagania najmłodszych adeptów hokeja z Naboru MMKS Podhale.

Nie tylko hokejowe widowisko było atrakcją tego dnia. Licytacje, zarówno online, jak i na żywo - dostarczyły dodatkowych wrażeń i adrenaliny. Największym hitem licytacji internetowej okazała się koszulka reprezentanta naszej kadry - Krystiana Dziubińskiego, natomiast w przypadku licytacji na żywo największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka Artura Boruca. Niezwykłym przedmiotem licytacji jest wciąż Quad Kawasaki Brute Force 4x4 przekazany przez firmę TrackTech.

Wydarzenia towarzyszące dostarczyły równie niezapomnianych wrażeń. Sztafeta pływacka pod hasłem "Razem przepłyńmy Bałtyk" z udziałem niezastąpionego Mateusza Cyrwusa, zorganizowana we współpracy z Pływalnią Miejską w Nowym Targu, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Uczestnicy sztafety przepłynęli zimą Bałtyk, pokonując 207,225 km.

Również fani sportu mieli co robić. Steel Dart Podhale, zorganizował turniej darta, Szkoła Walki „Yamabushi” przygotowała pokaz broni oraz strzelanie z łuku, ekipa z Airsoft Nowy Targ zapewniła świetną zabawę na strzelnicy, a pod czujnym okiem profesjonalistów z Turbacz XC z Klikuszowej, można było sprawdzić się na nartach biegowych. Najmłodszym atrakcji zapewniły uśmiechnięte animatorki z Hula-Hop-imprezy dla dzieci oraz Nadleśnictwo Nowy Targ.

Dla tych, którzy pragnęli czegoś więcej, organizatorzy przygotowali Szaloną Voucheriadę, z główną nagrodą w postaci wycieczki w ciepłe kraje, ufundowaną przez Biuro Turystyczne Regle.
Dodatkowo, spiker i konferansjer Grzegorz Rapacz zadbał, by dobry humor towarzyszył wszystkim do końca. Widowiskowy był pokaz rzeźbienia piłą motorową przez Mistrza Europy Marcina Lichosyta oraz ognisko. Strefa gastronomiczna, serwująca tradycyjną kwaśnicę, bigos i ciepłe napoje, sprawiła, że mrozy nie były tak dokuczliwe.

Chętni mieli okazję wybrać się na przejażdżkę bryczką z ekipą ze Świata z Bryczki -Szkoła powożenia, quadem GOPR-u, a nawet śmieciarką dzięki uprzejmości firmy FCC Polska.

Wieczorem zapanowała magiczna atmosfera, którą tworzyły spektakularne pokazy laserów przygotowane przez firmę Fenix Art oraz energetyczny koncert zespołu Sting Ray. Mimo mrozów, publiczność bawiła się doskonale!

Winter Classic nie tylko dostarczył niesamowitych emocji związanych z hokejem, ale także stał się świętem solidarności i pomocy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, współpracy partnerów i hojności darczyńców, akcja ta przekroczyła oczekiwania, świętując jednocześnie dziesięć lat niezwykłej tradycji.

Organizatorzy liczą jeszcze zebrane datki, poza tym - na aukcje.podhale trwają jeszcze licytacje. W tym - quada, podarowanego Winter Classic przez firmę Tracktech. Licytacje potrwają do 25 lutego.

Stowarzyszenie Winter Classic dziękuje wszystkim uczestnikom, partnerom i każdej osobie, która wsparła akcję.

red/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl