09.02.2024, 15:08 | czytano: 4041

Agnieszka Nowak-Gąsienica “silna, sprawdzona - kandydatka na burmistrza Zakopanego” (zdjęcia, video)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Obecna wiceburmistrz została zaprezentowana jako kandydatka na burmistrza Zakopanego w nadchodzących wyborach samorządowych. Wystartuje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z ubiegania się o fotel burmistrza zrezygnował Jan Gluc.
Podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości w Willi Sienkiewiczówka w Zakopanem przedstawiono kandydatkę na burmistrza Zakopanego. Będzie nią Agnieszka Nowak-Gąsienica, obecna wiceburmistrz Zakopanego.
- Od ponad dziewięciu lat pełnię zaszczytną funkcję zastępcy burmistrza. W swoich kompetencjach miałam bardzo ważne zadania. Mam na myśli pomoc społeczną, oświatę, kulturę, promocję miasta i sport. Oprócz tych zadań bardzo aktywnie brałam udział we wszystkich zadaniach, które wykonywał pan burmistrz Leszek Dorula oraz drugi zastępca, czyli w pierwszej kadencji Wiktor Łukaszczyk, a w drugiej Tomasz Filar - mówiła na konferencji prasowej Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Wiceburmistrz podsumowała swoje urzędowanie w zakopiańskim magistracie. - Szczególnie trudna była druga kadencja. Musieliśmy się zmierzyć z zadaniami, które nie były sztampowe. Mam na myśli pandemię coronawirusa, czy wojnę na Ukrainie. Nie było instrukcji, narzędzi. Musieliśmy działać często bardzo odważnie i podejmować kroki, które nigdzie nie były zapisane - wspominała Nowak Gąsienica.Jako najważniejsze inwestycje i działania ostatnich dziewięciu lat kandydatka na burmistrza wymieniła: utworzenie pierwszej w historii miasta komunikacji, otwarcie Willi Czerwony Dwór i Centrum Kultury Rodzimej, budowę pierwszego w historii miasta domu komunalnego, rewitalizację Równi Krupowej, rozpoczęcie budowy Centrum Wsparcia dla Ludzi w Chorobie, zakup Palace, stworzenie Karty Mieszkańca.
- Nie udałoby się, gdyby nie silna i sprawdzona ekipa. To radni miejscy, urzędnicy z naczelnikami, mieszkańcy Zakopanego i przedsiębiorcy. Nie udałoby się to, gdyby nie pozyskane fundusze, niebagatelna kwota 240 mln zł - wymieniała Nowak-Gąsienica.

Wśród planów na kadencję kandydatka na burmistrza Zakopanego wymienia: budowę przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobkowym, kolejne mieszkania komunalne i socjalne, salę wielofunkcyjną dla wydarzeń kulturalnych, stadion i miejskie lodowisko, inwestycje w transport i oświatę, pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz wczesne wspomaganie rozwoju i pomoc dla seniorów.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do @ Kuma13.02.2024, 10:31
Mówią, że nie ma głupich pytań, a tobie się udało. Jak to co ma Rzeż Woyłyńska do Zakopanego?!! Po pierwsze żyją w mieście nadal Kresowianie i ich potomkowie, a po wtóre jako Polak mieszkający w Zakopanem, chyba czujesz obowiązek dbania o prawdę historyczną i choćby symboliczne potępienie naszych katów.I to niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy niemieckich obozów koncentracyjnych na naszych ziemiach, czy zbrodni ukraińskich spod znaku Bandery, czy SS "Galizien". Postawa włodarzy samorządowych też ma tutaj znaczenie.
be lajzy12.02.2024, 14:50
towarzystwo różańcowe ożyło ...
śnieg nawet góry opuścił jak widzi ten bukiet białych róż ...
takiego matactwa i ściemy dawno nikt nie widział
pic na wode fotomontaż nie kompromitujcie się dalej
Kuma12.02.2024, 13:22
Ale co ma rzeż wołynska do Zakopanego. Tu nie powinna decydować polityka zwłaszcza ta pisowska, bo ona zgubna dla Ojczyzny jest. Z Putinem? nigdy.
wyborcza porażka11.02.2024, 12:35
Nieźle ją koledzy wystawili :-)
Znawca kobiet10.02.2024, 20:49
Bardzo fajna ta Aga
Analityk10.02.2024, 16:54
Wykształcenie (źródło BIP UM)... Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie i studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Licencjat z administracji publicznej na Wydziale Administracji Publicznej i Prawa Gospodarczego Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu...Czekam na innych kandydatów dla porównania.
nowe stare10.02.2024, 07:00
"Trzeba zmienić wszystko, aby nic się nie zmieniło"
To była eko ściema09.02.2024, 23:06
Żadnej pandemia i kowifa nie było
góralka z Kościeliskiej09.02.2024, 21:38
Zagłosuję jak będę znać Pani stosunek do Sylwestra Marzeń i do kwestii likwidacji targu maślanego pod estakadą . Proszę o informację na Podhalu 24
Sołtys09.02.2024, 17:22
Agnieszka może wygrać, ale plany inwestycyjny są niemożliwe do wykonania. Mogłyby powstać na gruntach SP ale nikt opcji PiS ich teraz nie odda. Szkoda. No i długi będą gigantyczne. Bo drugiego Covidu już nie będzie.
góral09.02.2024, 16:54
ale że z PIS-u ???? To trochę wstyd patrząc co się dzieje w polityce krajowej. Pan Wódz trochę odklejony od otaczającej go rzeczywstości
Magda09.02.2024, 16:30
PIS wita Was
Ceper z Cyrhli09.02.2024, 16:17
Obecną całą ekipę z Ratusza w Zakopanem należy wymienić za ich decyzje lub ich bak w sprawach:
1. Sylwestra Marzeń
2. Paraliżu komunikacyjnego w mieście
3. Tragicznego stanu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej
4. Planu zmian krajobrazowych na Nosalu - wycinka drzew, budowa wyciągu i trasy narciarskiej
Mówię jak jest09.02.2024, 16:08
Bardzo dobra, wykształcona i inteligentna kandydatka. Zna historię i nie boi się odważnie stać po stronie prawdy w kwestii Rzezi Wołyńskiej. Ma Pani nasze poparcie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl