02.05.2024, 08:42 | czytano: 1070

Jazz Band Młynarski & Masecki i Hanny Banaszak w drugim dniu Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
Wieczorny koncert w Teatrze im. Stanisława I. Witkiewiczna przyciągnął tłumy miłośników jazzu. Sala wypełniła się do ostatniego miejsca.
Koncerty Jazz Band Młynarski & Masecki i Hanny Banaszak przyciągnęły do Teatru “Witkacego” tłumy miłośników jazzu. Jako pierwsi na scenie pojawił się Jazz Band Młynarski & Masecki, którego dźwięki, to żywe muzyczne połączenie dźwięków XXI wieku z atmosferą minionych. Dama polskiego jazzu - Hanna Banaszak wystąpiła w finałowym koncercie dnia.
Ekstrawagancka elegancja najlepiej oddają występ Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Perfekcjonizm muzycznych aranżacji sięgał po tradycje polskich big bandów jazzowych. Gra muzyków, to połączenie szarmanckości, szlachetności i elegancji, które przeniosły słuchaczy w niezwykłą podróż przez czas.
Zaproszenie Hanny Banaszak na scenę, to kontynuacja tradycji ostatnich edycji Wiosny Jazzowych w zapraszaniu dam polskiego jazzu. Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych i piosenkarek estradowych wystąpiła w koncercie finałowym drugiego dnia Wiosny Jazzowej w Zakopanem. W trakcie koncertu można było usłyszeć standardy jazzu, piosenki okresu międzywojennego, nastrojowe ballady oraz utwory w stylu samby i bossa-novy.

opr. e/s
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl