29.05.2017, 14:02 | czytano: 2990

XI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Na Rynku w Nowym Targu odbył się XI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Do stolicy Podhala zjechały się orkiestry z całego powiatu, żeby przed zgromadzoną na centralnym placu miasta publicznością całe niedzielne popołudnie prezentować swoje umiejętności i rywalizować o awans na festiwal w Nowym Sączu.
Impreza rozpoczęła się paradą z parku do Rynku. Tu w imieniu organizatorów - miasta Nowy Targ i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu - uczestników i gości pikniku muzycznego witali wicestarosta Władysław Tylka i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski.
Festiwal był powiatowym przeglądem kwalifikacyjnym do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca.

Na eliminacje powiatowego do Nowego Targu zaproszeni zostali: Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza, Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipnicy Małej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca oraz Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mycka31.05.2017, 07:28
Big Band nie powinien być brany pod uwagę w ocenianiu, przecież to profesjonaliści , a racja Nowy Targ naciągane na 1 miejsce, wiele orkiestr zagrało o niebo lepiej
Dęciak :)30.05.2017, 20:43
To pierwsze miejsce dla Nowego Targu strasznie naciągane jak dla mnie lepsza była chociażby Lipnica Mała. Nowy Targ zagrał flaki w oleju i strasznie nie stroił zwłaszcza instrumenty dęte drewniane. Jak tak to ma wyglądać, że organizator na siłę ma zdobyć pierwsze miejsce, to po co ta cała rywalizacja. Zasłużone pierwsze miejsce dla Czarnego Dunajca!!!
PCK30.05.2017, 09:05
Jury przyznało następujące miejsca, wyróżnienia oraz nagrody pieniężne:
2 równorzędne I miejsca i nagrodę w wysokości po 1000 złotych otrzymały:
Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca
II miejsce wraz z nagrodą w wysokości 700 złotych otrzymał Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina w Nowym Targu.
III miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600 złotych wywalczyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej
Wyróżnienia specjalne wraz z nagrodą pieniężną po 400 złotych otrzymały: Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Małej
Wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 300 złotych otrzymały: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza.
Do udziału w 40 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu Jury zakwalifikowało następujące orkiestry.
Miejską Orkiestra Dęta z Nowego Targu,
Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca,
Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina w Nowym Targu,
Orkiestrę Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl