10.12.2017, 12:42 | czytano: 2286

Uczniowie z Jabłonki z wizytą w Sejmie

arch. szkoły
Na zaproszenie posła Edwarda Siarki grupa uczniów oraz nauczyciele z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce zwiedzała Sejm.
Wycieczka do Warszawy została zorganizowana na zaproszenie pana posła, który jest absolwentem jabłonczańskiego liceum.
Dwudniową wycieczkę młodzież rozpoczęła wizytą w Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamienniej. Miejsce to wyrosło na jedną z najważniejszych placówek kulturalnych i atrakcji turystycznych w województwie świętokrzyskim. Znajduje się tam jedna z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce, toteż uczniowie mogli oglądać wyjątkowe eksponaty pochodzące z okresu II wojny światowej. Wzięli też udział w warsztatach związanych w powstaniem warszawskim.

Punktem docelowym była Warszawa, której panoramę tego dnia uczniowie mogli podziwiać z Pałacu Kultury i Nauki - największego budynku w stolicy. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki udali się na Stadion Narodowy, gdzie wraz z przewodnikiem przeszli trasą piłkarza, zobaczyli m.in. szatnie sportowców, pomieszczenia VIP, pomeczową salę konferencyjną oraz punkt widokowy. Następnie udali się do Muzeum Ziemi w Warszawie, gdzie zbiory liczą ponad 180 tys. obiektów. Znajdują się wśród nich zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi.

Ostatnim i zarazem najważniejszym punktem programu było spotkanie z posłem Edwardem Siarką oraz zwiedzanie Sejmu. Poseł przywitał przybyłych, następnie zaprosił na obiad do sejmowej restauracji. Zwiedzanie Sejmu grupa rozpoczęła od sali posiedzeń plenarnych. Historię oraz strukturę Sejmu przedstawił przewodnik sejmowy, natomiast o pracy posłów i senatorów opowiedział pan poseł. Młodzież była ciekawa jak na co dzień wyglądają zajęcia parlamentarzystów. Miała również możliwość w towarzystwie posła przejść po holu głównym, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
Zrozpaczony10.12.2017, 21:05
Wizyta w Sejmie?! To bardziej demoralizujące dla tej biednej dziatwy niż wizyta w zamtuzie!!!
Sejmowy10.12.2017, 16:06
No widzę, że Siarka dba o potencjalnych przyszłych swoich wyborców.
Czas na dobrą zmianę Panie Pośle. Już na Pana czas !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl