14.06.2018, 21:41 | czytano: 3284

VI Edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

VI Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju to już historia. Pierwszy raz zawisły nad imprezą chmury, ale pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie, która w tle popisów wokalno-instrumentalnych, pobrzmiewała z rabczańskiej muszli koncertowej od wczesnych godzin rannych do późnych godzin popołudniowych.
Festiwal co roku odbywa się w sprawdzonej formule, lekko ulepszanej, aby dzieci i młodzież mogły demonstrować swoje muzykalne uzdolnienia, jednocześnie edukując się w formie zabawy.
13 czerwca do rywalizacji o 3 nagradzane miejsca w 3 kategoriach wiekowych przystąpiło 260 uczestników. Tradycją już staje się, że najmłodsi (dzieci od lat 9) występują na scenie w pełnym zestawieniu zgłoszonych na festiwal, a spośród starszych grup (dzieci od 10 do 13 lat i młodzież w wieku gimnazjalnym) w drodze eliminacji wyłaniani są wybrańcy, którzy mogą dostąpić możliwości zaprezentowania swoich talentów wokalno-instrumentalnych na scenie.

Co roku zjawiają się młodzi ludzie z całej Małopolski, którzy mają swoje historie w szkołach muzycznych, są prowadzeni przez specjalistów od lekcji śpiewu, przez co poziom występów jest bardzo wysoki i wyłonienie laureatów to dla jury twardy orzech do zgryzienia.

Ale nie można zapominać o języku angielskim, promowanie którego stało u podstaw pomysłu wprowadzenia w życie tej cyklicznej imprezy przez Akademię Języka Angielskiego „Perfect” w Rabce-Zdroju, specjalistów od języka angielskiego i Małopolskie Centrum Edukacji, specjalistów od edukacji w ogóle.

Imprezie zawsze towarzyszy piknik o charakterze edukacyjnym, w tym roku obstawiany przez Laboratorium Pana Korka, Bricks4Kidz (lego i roboty), Planetarium, połączony z piknikiem tradycyjnym, w którym nie może obejść się bez darmowych kiełbasek i darmowej waty cukrowej.
W VI edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju tryumfowali:
Kategoria do lat 9:
I miejsce – zespół: Zofia Wojtyczko, Amelia Wojtyczko, Mieszko Serwatowicz
II miejsce – Sonia Łaś
III miejsce – Gabriela Sroka
Kategoria 10 – 13 lat:
I miejsce – Jakub Duda
II miejsce – Paulina Chorąży
III miejsce – Edyta Limanówka
Kategoria gimnazjum:
I miejsce – Julia Jarząbek
II miejsce – Gabriela Grzybacz
III miejsce – Martyna Plewa

mat. nadesłany
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mama16.06.2018, 22:32
Sonia ma przeciez 11 lat haha
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl