24.06.2018, 13:12 | czytano: 3182

Rozpoczyna się "Lato z Parowozami"

zdj. Piotr Korczak
Skansen Chabówka, jak co roku przygotował cykl wydarzeń, których celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, malowanie plansz z pociągami i wiele innych.
Pierwsza impreza już na przełomie czerwca i lipca. Wydarzenie pod hasłem "Tajemnice parowozów" trwać będzie dwa dni w sobotę i niedzielę 30 czerwca i 1 lipca.
Pierwszy pociąg do Kasiny Wielkiej wyrusza rano o godz. 9.00, a drugi po południu o godz. 13.50. Szczegóły na stronie www.skansenchabowka.pl

Kulminacyjnym punktem "Lata z Parowozami" będzie organizowana w dniach 18-19 sierpnia - Parowozjada. To impreza odbywająca się od 2005 r., w ramach której są organizowane m.in. pokazy składów historycznych i parowozów, współzawodnictwo drużyn trakcyjnych, prezentacja zabytkowej infrastruktury technicznej i obrządzania parowozów. Tegorocznym motywem przewodnim będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji będzie można przenieść się w czasie do epoki Legionów Józefa Piłsudskiego.

W scenerii starej parowozowni goście podziwiać będą pokazy grup rekonstrukcyjnych. Chętni wcielą się w szeregi Legionów i po przejściu procesu rekrutacji odbędą ćwiczenia wojskowe a nawet skorzystają z usług legionowej poczty polowej.

"Poza atrakcjami dla młodszych widzów, takimi jak konkursy z nagrodami, stanowisko z rebusami, malowanie buziek, szykujemy wieczorną atrakcję – niespodziankę" - zapowiadają organizatorzy.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl