07.12.2018, 19:19 | czytano: 3284

Targi Bożonarodzeniowe w Nowym Targu

W przyszłą sobotę 15 grudnia o godzinie 16:00 nastąpi otwarcie Targów Bożonarodzeniowych 2018 na nowotarskim rynku. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród nich otwarcie lodowiska i zjeżdżalni Snow Tubing.
Wydarzenie, podczas którego po raz pierwszy zalśni miejska choinka, będzie jednocześnie inauguracją mobilnego lodowiska i zjeżdżalni Snow Tubing. Obie te atrakcje w dniu otwarcia targów dostępne będą dla wszystkich bezpłatnie.
Inauguracja Targów Bożonarodzeniowych okraszona będzie artystycznymi występami oraz zabawą na lodzie i nie tylko. Tradycją stał się już pokaz jazdy figurowej w wykonaniu wychowanków Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, który swoim magicznym występem zaczarował publiczność w zeszłym roku - nie inaczej będzie tym razem. Nie braknie konkursu na najładniejsze zimowe przebranie, tradycyjnych Jasełek - w tym roku przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Targu, ani akcentu hokejowego w postaci pokazu Ice Cross w wykonaniu młodych hokeistów MMKS - Podhale Cross Fit.

Na nowotarskim rynku, prócz mnóstwa straganów z świątecznymi cudeńkami i pysznościami, będzie można spotkać sympatyczne zwierzaki, jakich jeszcze nie wiedzieliście! Mini Zoo z alpakami z hodowli El Salvador dostępne będzie codziennie od 10-18, a w ostatni przedświąteczny weekend (22-23 grudnia 2018) na płycie rynku ponownie pojawi się zagroda św. Mikołaja z żywymi reniferami. W ostatnią niedzielę przed świętami (23.12.2018 g. 16:00) odbędzie się też tradycyjna, góralska Wigilia Związku Podhalan.

Wyjątkowa atmosfera, okazja do zrobienia niepowtarzalnych, rodzinnych zdjęć z św. Mikołajem i zwierzątkami w urokliwym, świątecznym anturażu, zjawiskowe pokazy jazdy na lodzie, bogata oferta specjałów i dekoracji, mobilna ślizgawka i wesoła zjeżdżalnia, elementy folkloru góralskiego, przepiękne dekoracje i oświetlenie, smaki, zapachy i dźwięki - to w jednym miejscu.

Targi Bożonarodzeniowe na rynku w Nowym Targu czynne będą codziennie od 15-23 grudnia 2018 w godzinach 10-18.

Źródło:materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl