07.07.2019, 18:50 | czytano: 2816

Konferencja i debata o Euro

Kwestia wprowadzenia unijnej waluty ma fundamentalne znaczenie dla przedsiębiorców w naszym kraju. Konieczna jest wymiana argumentów na temat przyszłości naszej waluty. Zapraszamy na konferencję i debatę, która odbędzie się w poniedziałek, 8 lipca, o godz. 16.00 w sali konferencyjna Hotelu Casa w Nowym Targu.
– Temat jest istotny szczególnie dla branży turystycznej, eksporterów mebli, jabłek, czy materiałów budowlanych, a także dla handlu w terenach przygranicznych. Branża transportowa, tak mocno rozwinięta w naszym regionie, także obawia się utraty konkurencyjności. Od wartości naszej waluty zależą zyski zarówno małych, rodzinnych firm, jak i dużych biznesowych graczy. Dlaczego Dania i Szwecja nie chcą wprowadzić Euro – mówi Andrzej Gut-Mostowy, organizator wydarzenia.
Podczas konferencji głos zabiorą zaproszeni goście: Jarosław Gowin – wiceprezes Rady Ministrów, Marek Dietl – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Marcin Kędzierski – przedstawiciel Klubu Jagiellońskiego oraz Krzysztof Głuc – dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej w Krakowie.

Po wystąpieniach prelegentów zorganizowana zostanie debata, w której wezmą udział małopolscy przedsiębiorcy.

Spotkanie organizuje Andrzej Gut Mostowy, wiceprzewodniczący Rady ds Rozwoju Turystyki w Małopolsce i Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Transmisje na żywo zobaczyć będzie można na stronach: www.fb.com/andrzej.gutmostowy oraz na www.mostowy.pl

opr.wo,s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl