10.07.2019, 12:34 | czytano: 3823

Góralmania w Chicago

Największa polonijna impreza kulturalno-kulinarna w Chicago zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni ( 13-14 lipca 2019) mieszkańcy Chicago będą mieli okazję na wspaniałą zabawę pt. GORALMANIA2019.
Góralmania 2019, a dokładniej Goralmania Polish American Food & Music Festival 2019, to impreza dla wszystkich – starych, młodych i najmłodszych. Będzie wszystko: muzyka, zabawa, tańce, polskie i amerykańskie jadło, loteria i moc atrakcji.
Podhalański kabaret Śleboda, słynący z oryginalnego humoru oraz Gwiazda The Voice of Poland Izabela Szafrańska, to gwiazdy z Polski, które swą obecnością dadzą powiew polskiego powietrza na tej amerykańskiej imprezie. Będzie też polonijne granie i tańce w wykonaniu wielu folkowych, góralskich zespołów na co dzień żyjących w Chicago ale sercem cały czas w naszych górach: Jan Bobek z Hajdukami i Kumaratami, Wanta, grupy mające korzenie w Odrowążu, Orawie, Kościelisku, będzie Zawaternik - młodzi artyści, którzy wiedzą co zrobić mając do dyspozycji smyczek i skrzypce, Ślebodni, którzy wiedzą, że kierpce niosą do tańca.

Nie będzie to impreza tylko folkowa. Zespół Millenium, Juliana Bobak, Chris Koziel, John Jamroz, Mike & Memories Band oraz lokalni DJ: Bartoszcze & Luke Pope wprowadzą trochę bardziej współczesnych brzmień do całej imprezy.
Ale fajna impreza, to nie tylko doznania dla ducha ! Ważne są tez doznania typu „Mniam Mniam” i o tym organizatorzy nie zapomnieli: dużo grillowanego boczku, kiełbasy, grillowany oscypek, pikle, kołaczki i pączki, pierogi, piwo i lemoniada.

Do tego moc atrakcji dla dzieci i loteria ze wspaniałymi nagrodami, Piotr Fetela i jego rajdowy samochód, amerykańskie motory i wiele innych atrakcji to dopełnienie tej imprezy.Termin i miejsce:
13-14 lipca 2019
10600 Park Station Blvd. Orland Park, Illinois
Więcej info: facebook - @goralmaniafestival, www.goralmania.com

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Q11.07.2019, 11:50
Wasz prezes dobrze mówi. Zarząd związku powinien zrozumieć że związek tworzą ludzie a nie zarzad
Wasz Prezes11.07.2019, 07:57
ZPPA powinno się wstydzić swoim zachowaniem. Jako prezes jednej z ich? kół, wyrażam kompletne niezadowolenie w jaki sposób ZPPA traktuje Goralomanie, jak również wielu innych prezesów którzy boją? się sprzeciwić zarządowi. Góralszczyzna to nie Wasza idea lub coś co należy wyłącznie dla Was. Dajcie ludziom pożyć w pokoju.... po co tyle nienawiście. A niedawno rekolekcje sobie organizowaliście.... może czas kolejne zorganizować i przemyśleć swe postępowanie.
Wierna goralscyznie11.07.2019, 06:43
Góralka nie wiem czemu moja wypowiedz podciągnęłas pod związku Podhalan ???tak dla informacji nie należę,tylko bacznie obserwuje i słucham. A co masz do Zppa jak korespondent Zppa robi goralmani główna reklamę na fb ,tylko czekać jak ja zamieści na stronie ZPpa .Ja powiem tylko tyle było by to całkiem fajne gdyby nie robili tego podszywając się pod związek Podhalan bo to dwie różne organizacje trzeba być zawsze sobą bo dla górala powinna być godność chłopska zachowana.
Góralka11.07.2019, 02:02
Zadziwiająca jest wypowiedź Związku Podhalan.Z wypowiedzi wynika, że tylko oni mają wyłączność na góralszczyznę. Jest wielu wspaniałych górali którzy do tej organizacji nie należą , bo nie chodzi im o pokazywanie się , ale o to co im w duszy gra i dzieleniu się tym z innymi. Trudno też zrozumieć oburzenie na tych , którzy chcą wystąpić na innej imprezie nie organizowanej przez Związek. To są górale, wolni ludzie ....
Mel11.07.2019, 00:25
@Wierno goralscyznie .. nie o to chodzi . Każda promocja Podhala, każda próba jednoczenia Polonii jest ok , a zppa namawia do bojkotu - i to jest chore. Goralmania to fajna inicjatywa i fajna promocja Podhala, no i fajna zabawa jednocząca "amerykańskich" Polaków wiec działania ZPPA sa chore , chca mieć wyłączność na Polskość a Polskość to Polacy
Wierno goralscyznie11.07.2019, 00:14
Mel dziwi mnie twoja opinia ,która wypowiadasz a nie rozróżniasz co to goralmania prywatna impreza, z której dochód idzie do prywatnych kieszeni ludzi którzy podpatrzyli to wszystko co robi ZPPA -związek Podhalan północnej Ameryki -jako organizacji o 90 letniej tradycji .A co do stanowiska Zarządu w stosunku do zespołów to mnie nie dziwi bo oni powinni współpracować dla dobra ZPPA ,a nie dla kogoś,bo goralmania dziś jest ,a co będzie jutro kto to wie ???? a Zppa był i będzie !!!!!!Troche lojalności i rozumu brakło co poniektórym członkom Zppa!!!ale oni się ockną bo prowdziwy góral co ma góralszczyznę w sercu to jej nie sprzeda za pare dolarów ,jak jeszcze będą mieć co dać .Z pozdrowieniem góralskim haj!!!
Mel10.07.2019, 23:19
to bedzie dobra impreza! wszyscy czekaja z niecierpliwoscia. dziwi tylko zachowanie ZPPA ( zwiazku podhalan ameryki polmnocnej) ktre nie pomaga a nawet namawia do olewania imprezy . co to a zwiazek, który podcina skrzydla swym czlonkom.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl