12.09.2019, 12:37 | czytano: 6077

Policjanci na lodzie

Już jutro w Nowym Targu rozpocznie się pierwszy Hokejowy Turniej Charytatywny o Puchar przewodniczącego Regionu IPA Nowy Targ. Zaplanowana na dwa dni rywalizacja ma - poza sportową stroną, także charytatywny wymiar - pomoc małej Asi.
Środki zebrane podczas turnieju zostaną przeznaczone na kosztowną operację dziewczynki, która cierpi na wrodzoną wadę nóżki - hemimelię strzałkową. Turniej zbiega się również z tegorocznymi obchodami 10. rocznicy powstania Policji Państwowej. W dwudniowych zmaganiach wezmą udział policjanci z Polski i Słowacji, a także emerytowani funkcjonariusze Policji.
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu o turnieju opowiedział jego pomysłodawca Mateusz Kapołka oraz osoby zaangażowane w jego organizacje.Organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Nowy Targ a patronat nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, Burmistrz Miasta Nowy Targ, Starosta Powiatu nowotarskiego, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Prezydent Sekcji Polskiej IPA, Prezydent Sekcji Słowackiej IPA.

Na konferencji obecna była też sama zainteresowana, urocza Asia Podczerwińska, o problemach której opowiedział jej tata Sebastian.Jeśli już teraz chcielibyście weprzeć dzielną małą góralkę w jej drodze do zdrowia to trwa zbiórka w serwisie www.siepomaga.pl.
W składach drużyn zobaczymy policjantów z jednostek KPP Zakopane, KPP Oświęcim, KPP Gorlice, KPP Oświęcim, CBŚ Katowice, KP Krynica, KPP Chrzanów, oraz oczywiście KPP Nowy Targ, a także z Trencina i Popradu.

W trakcie meczów finałowych organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje. Będą tańce na lodzie, zaprezentują się dzieci z MMKS Podhale i zawodnicy z extra ligowego zespołu Podhale Nowy Targ, będą też licytacje koszulek z autografami znanych osób.

Szczegółowy plan turnieju dostępny jest w dziale Co Gdzie Kiedy

wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wojtek15.09.2019, 20:06
Arturze,gratuluję Ci.
Artur12.09.2019, 14:00
Fajna inicjatywa. Gratulacje dla organizatorów. Szanowni Policjanci pracujcie nad tym, żeby gdy się Was widzi czuło się ulgę i myśl, że to jest ktoś kto pomoże a nie o k...., bo np jesteście schowani za zakrętem ewidentnie czyhając tylko na wypisanie mandatu. Życzę Wam dużo siły bo prace macie bardzo trudną....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl