06.10.2019, 23:26 | czytano: 1984

Turyści utknęli na szlaku na Rysy

W niedzielne popołudnie ratownicy TOPR sprowadzali z grzędy Rysów dwóch turystów, którzy bez odpowiedniego sprzętu wyruszyli na najwyższy w Polsce szczyt.
"Dwóch turystów zadzwoniło do centrali TOPR mówiąc, że są w okolicach pierwszych łańcuchów ułatwiających wejście na Rysy i mają problemy" - informują ratownicy.
Okazało się, że mężczyźni nie mają odpowiedniego ekwipunku do uprawiania turystyki w zimowych warunkach. Na pomoc wyruszyło dwóch ratowników TOPR, którzy po ogrzaniu turystów sprowadzili ich bezpiecznie do schroniska nad Morskim Okiem.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
maciek o.07.10.2019, 07:35
....nie bardzo rozumiem dlaczego autor tego " news-a " obraża prawdziwych, normalnych turystów ??....tytuł powinien brzmieć: Inteligentni Inaczej utknęli na szlaku na Rysy......no sorry ale tyle się mówi , tyle się pisze i tyle się trąbi w mediach wszelakich o warunkach w górach , że inne określenie do tych dwóch matołów nie pasuje.....tak!! matołów bo przez swoją głupotę inni muszą narażać swoje życie...obrońców matołów serdecznie pozdrawiam .....***
no07.10.2019, 00:27
Mogli tam zostać do wiosny..... widać doskonale jakie warunki panują i to nawet z Krakowa!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl