02.04.2021, 12:19 | czytano: 5668

Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu

NOWY TARG. W lipcu dobiegnie końca kadencja obecnego dyrektora MOK. Burmistrz ogłosił otwarty konkurs na to stanowisko. Kandydat musi spełniać wymagania obowiązkowe, zawarte w ogłoszeniu o naborze. Preferowani będą kandydaci spełniający wymagania dodatkowe.
Kwalifikacje kandydatów sprawdzi siedmioosobowa komisja konkursowa, która wysłucha też ich "koncepcji pracy na stanowisku dyrektora oraz koncepcji funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Kultury". Kadencja na stanowisku potrwa 5 lat.
Do konkursu przystąpić może osoba, która ma polskie obywatelstwo, wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane wykształcenie o kierunku artystycznym, ekonomicznym, menadżerskim, z zakresu zarządzania), posiada co najmniej 5-letni staż pracy związanej z działalnością kulturalną (uwzględnia się własną działalność gospodarczą, wykonywanie działalności na podstawie umów cywilno-prawnych lub kontraktów menadżerskich) lub posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w sektorze kultury, biegle włada językiem polskim w mowie i piśmie, przedstawi autorski program działania Miejskiego Ośrodka Kultury na najbliższe pięć lat - z uwzględnieniem warunków organizacyjnofinansowych instytucji. Kandydat nie może być wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo, czy też karana zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi. Musi się cieszyć nieposzlakowaną opinią.

W wykazie wymagań dodatkowych umieszczono: doświadczenie związane z zarządzaniem zespołem lub projektami, studia podyplomowe, stopnie naukowe, szkolenia, kursy certyfikaty; opinie lub rekomendacje poświadczające umiejętności i kompetencje; znajomość problematyki, będącej przedmiotem działalności ośrodków kultury, doświadczenie w pracy z instytucjami kultury; znajomość zasad funkcjonowania instytucji kultury oraz przepisów prawnych, ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy Kodeks pracy; wiedza i doświadczenie z zakresu pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, w tym z funduszy Unii Europejskiej; umiejętność efektywnej współpracy z mediami oraz doświadczenie w promocji przedsięwzięć poprzez media społecznościowe; kreatywność, predyspozycje i zdolności menadżerskie oraz organizatorskie; samodzielność w podejmowaniu działań, dyspozycyjność, rzetelność; komunikatywność oraz umiejętność kierowania zespołem ludzkim; doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi, z grupami młodzieżowymi, artystycznymi oraz z innymi środowiskami twórczymi; dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie; predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych związanych z działalnością kulturalną i twórczością artystyczną; doświadczenie w organizacji imprez, eventów, konferencji, itp. a także - prawo jazdy kat. B.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do końca kwietnia 2021r.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Polowac03.04.2021, 13:23
Komentarze. świadczą o tym że burmistrz wraca do p4ojektu Leszek Pustówka na dyrektora
tylko Sławosz03.04.2021, 09:14
Chciałbym oglądnąć reportaż z konkursowego przepytania Sławosza .
Ale byłby hicior.
Naleśnik02.04.2021, 20:07
Panie Watycha. Najpierw solidna kontrola MOKu. Potem inwentaryzacja wszystkiego we wszystkich budynkach. A dopiero później powołanie pana Bolesława Bary. W takiej kolejności a nie na odwrót. Przypilnujemy!
X Muza02.04.2021, 19:34
Najlepszym podsumowaniem pięcioletniej pracy pana Bolesława są słowa burmistrza Grzegorza Watychy o nowotarskiej kulturze w jednej z uchwał:

Że w mieście jest "Brak spójnej oferty kulturalnej i niewłaściwa jej promocja. Obecnie oferta kulturalna jest adresowana do osób o niskiej wrażliwości kulturalnej z wykształceniem podstawowym. W mieście zanikły inicjatywy w zakresie kultury wysokiej, dominuje kicz, szmira i disco polo".

Grzegorz Watycha

żródło: Projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych
Ola02.04.2021, 17:06
Pan Bolek jest przemiłym człowiekiem ale nie nadaje się na szefa placówki. Całe szczęście ma ludzi dobrze wyszkolonych przez Panią Basię Pachniowską.
Marek02.04.2021, 15:15
Nieee. Proszę. Z kim ja będę pół kawę w knajpce na dachu nowego MOKu. Z Bolkiem się świetnie rozmawia. To sympatyczny człowiek, gościnny, zawsze jakieś ciasteczko można zjeść, porozmawiać o historii naszego kraju. Zna się na filatelistyce, muzyce, teatrze. To patriota i pomocny kumpel.
buhaha02.04.2021, 15:07
a kto ma go kontrolować? Pani ze sztabu wyborczego? Pazia królowej kiczu?
Józwa Butrym02.04.2021, 14:43
po co konkurs???? ja pierdziu nie kumam.... ten młody dyrektorek co jest , tp naprawdę jest spoko i po kiegu..... coś kombinować.... no ale pewnie takie procedury.... mam nadzieję , ze wystartuje obecny dyrektor i oczywiście wygra!
Czelo02.04.2021, 14:27
Pan Bolesław jest człowiekiem bardzo obrotnym. Ma nadprzyrodzoną zdolność bilokacji. Potrafi być w kilku miejscach na raz. W Wieży Wodnej mówi, że jest w Muzeum Podhalańskim. W Muzeum Podhalańskim mówi, że jest w Muzeum Drukarstwa. W Muzeum Drukarstwa, że jest w Urzędzie Miasta bo go pilnie wezwali. A potem oglądamy go na fotkach z turnieju tańca poza miastem. Cud
Chóralka z gorc02.04.2021, 14:13
Czemu? Przecież to najlepszy Dyrektor w historii dyrektorów na Podhalu. Niech Pan Bolesław zostanie.
nie-urzędnik02.04.2021, 13:44
Nowotarżanie z odpowiednim wykształcenie ruszajcie do boju!
tylko referendum02.04.2021, 12:41
Pan Watycha, który przez ostatnie pięć lat nie kontrolował MOKu obiecał że w tym roku go skontroluje. Pośpiech w ogłoszeniu konkursu wskazuje, że raczej nie zrobi tego przed rozstrzygnięciem tego konkursu. No ale u Watychy wszystko na odwrót.
Grzegorz Pinikio02.04.2021, 12:34
Najlepsze konkursy to te rozstrzygnięte przed ich ogłoszeniem
Antybolek02.04.2021, 12:30
Bardzo mi się podobają te magistrackie konkursy szyte na miarę. Tym razem wśród wymagań nie dopisano (choć jest to oblig) umiejętności obsługi komputera i programów Office. No ale murowany kandydat używa wyłącznie długopisu i papieru. Podobno nawet maile wysyła w formie zeskanowanych przez pracowników kartek papieru. Kolejna farsa w wykonaniu Tercetu Egzotycznego. Problem może być z wymogiem dobrej reputacji mam nadzieję, że zewnętrzne służby kontrolne zdążą przed rozstrzygnięciem konkursu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl