25.04.2021, 12:05 | czytano: 3592

Podniebna sesja zdjęciowa z Łukaszem Czepielą (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Na lotnisku aeroklubowym w Piotrkowie Trybunalskim, Michał Adamowski miał okazję po raz drugi spotkać się na sesji zdjęciowej w powietrzu z Łukaszem Czepielą. "Tym razem Łukasz przyleciał samolotem akrobacyjnym Edge 540, pomalowanym w barwy swojego sponsora" - relacjonuje nasz redakcyjny kolega.
Pogoda do latania tego dnia nie była najlepsza. Wiał bardzo silny wiatr, który miotał naszymi samolotami na lewo i prawo. Mimo wszystko podczas drugiego lotu przed zachodem słońca udało się zrobić dużą sesję zdjęciową z Łukaszem Czepielą.

Łukasz Czepiela to pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race. Jako nastolatek zrobił licencję lotniczą i wyjechał po maturze do Anglii, gdzie ciężko pracując zarobił na zrobienie licencji pilota akrobacyjnego. Pierwszy raz w Red Bull Air Race wystartował w 2014 roku w klasie Challenger (zaplecze głównej rywalizacji). W międzyczasie został członkiem polskiej kadry i grupy akrobacyjnej Żelazny. Brał udział w międzynarodowych zawodach i pokazach lotniczych. Uzbierany nalot pozwolił zdobyć mu zawodową licencję pilota i zostać kapitanem w liniach lotniczych Wizz Air. W zawodach serii Air Race zajmował coraz lepsze pozycje, aż w 2018 roku sięgnął po tytuł mistrzowski w swojej klasie, co mogło dać mu przepustkę do latania z elitą. W 2019 roku jednak zabrakło go na liście startowej. Był to ostatni rok zawodów Red Bull Air Race. Na 2020 rok nie były zaplanowane żadne zawody, podobnie jak i na ten rok.

Jednego z najlepszych polskich pilotów możemy jednak często spotkać na terenie naszego kraju. Łukasz uczestniczy bardzo często w pokazach i wydarzeniach, które odbywają się w różnych zakątkach Polski. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń z jego udziałem, było lądowanie na molo w Sopocie w 2019 roku samolotem Piper Carbon Cub.


źródło: Red Bull Content
tekst i zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
white bull25.04.2021, 12:38
zdjecia super ale ze ten red bull sie nie wylał to az dziwne !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl