17.01.2022, 11:32 | czytano: 1916

Za nami premiera filmu "Marusarz Tatrzański Orzeł" w TVP1

Fot. Kadr z filmu / VOD
Różne opinie zbiera film fabularny opowiadający historię znakomitego zakopiańskiego narciarza i kuriera tatrzańskiego Stanisława Marusarza, który wyemitowała w niedzielę Telewizja Polska.
Z jednej strony produkcja zbiera pochwały za przedstawienie tej ważnej postaci, z drugiej film krytykowany jest za to, że aktorzy mówią niepoprawną gwarą podhalańską, a historia działalności zakopiańskiego sportowca jest zbyt słabo opisana.
Można samemu wyrobić sobie zdanie, bowiem film jest już na platformie VOD, gdzie można go bezpłatnie obejrzeć:
kliknij TUTAJ

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN17.01.2022, 14:16
Film bardzo dobry, tylko brakowało moi całej przysięgi AK:
W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.

Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało.
Jo17.01.2022, 13:25
Syćka narzekajom na gware a tak po prowdzie to wto godo gwarom dziś po wsiach cy mieście ?
z podhola17.01.2022, 13:15
film ukazuje wojenne przezycia marusarza a nie jego kariere sportowa a jesli chodzi o góralską gware no to daleko do tego powinni nakrecic druga czesc o sportowej karierze
złośnik17.01.2022, 13:06
Widać nie stać Ceprów na góralskiego, rodowitego konsultanta dialogów. W filmie słychać dialogi w gwarze śląsiej!
AA17.01.2022, 12:05
Gdyby aktorom udało się nauczyć i mówić po góralsku to pewnie nie wszyscy by zrozumieli, nawet reklama pewnej stacji narciarskiej jest emitowana niby po góralsku a nie ma nic z tym językiem wspólnego, co mnie bardzo irytuje i nie mogę tego słuchać jako rodowity góral.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl