09.05.2022, 10:49 | czytano: 1210

Wernisaż wystawy malarstwa Władysławy Kopytek

Fot. Piotr Kuczaj
Obrazy i plakaty autorstwa Władysławy Kopytek można od 6 maja oglądać w starym kościółku – Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju.
Tego dnia w dawnej świątyni odbył się wernisaż jej wystawy, który zgromadził bliskich, znajomych, przyjaciół z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wielbicieli jej twórczości. Na wystawie w gościnnych progach muzeum autorka zaprezentowała część swoich obrazów, wśród których dominują pejzaże, kwiaty i martwa natura. Są też plakaty do wydarzeń muzealnych, które przygotowywała przed laty pracując dla Muzeum Orkana. Licznie zgromadzonych na wernisażu powitał dyrektor Muzeum Orkana Zbigniew Wójciak. - Cieszymy się bardzo, że możemy zorganizować wernisaż wystawy pani Władysławy, szczególnie, że kiedyś tu pracowała – mówił. - Chcemy przybliżać sztukę rabczańskich rzemieślników, twórców ludowych i artystów, nie tylko rabczanom, ale też turystom - dodał.
O wystawie i pracy twórczej opowiedział Maciej Kopytek, syn pani Władysławy, współorganizator wystawy wspólnie z Wojciechem Kusiakiem, a o aspektach artystycznych jej twórczości mówił rabczański artysta Piotr Kolecki. - Czekamy na kolejne wystawy - mówił, zachęcając artystkę do zaprezentowania pozostałej części swojej twórczości, bo tych obrazów jest więcej.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek i bliższe zapoznanie się z twórczością pani Władysławy, która wzruszona wystawą i licznie zgromadzoną publicznością, podziękowała wszystkim za organizację wystawy.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl