15.02.2023, 17:38 | czytano: 1519

"Serce dla Hospicjum" już po raz 9. (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
W Dzień św. Walentego na nowotarskim rynku odbyła się akcja “Serce dla Hospicjum”. Uczniowie I LO i Zespołu Szkół Technicznych rozdawali papierowe serca origami zachęcając nowotarżan i turystów do wsparcia działalności charytatywnej.
Tradycyjnie jak co roku, po pamiątkowym zdjęciu, nowotarska młodzież wyruszyła ulicami miasta, by dzielić się z napotkanymi ludźmi sercami origami, balonikami i dobrym nastrojem. Uczniowie zachęcali do wpłat 1,5% podatku na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w którym nieuleczalnie chorym dzieciom zapewnia się spokój i opiekę, a ich rodzinom wsparcie i pocieszenie.
Organizatorem przedsięwzięcia był działający w "Goszczyńskim" Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, który od lat współpracuje z Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

Przygotowania do akcji trwały już od początku stycznia - wtedy społeczność szkolna rozpoczęła tworzenie serduszek origami. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez wytrwałości i ciężkiej pracy nauczycieli, a w szczególności opiekunów Szkolnego Wolontariatu - ks. Michała Dziedzica i mgr Wojciecha Grzybka.

źródło: organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl