24.02.2024, 13:09 | czytano: 1167

Portrety przyjaciół Witkacego i Traktat o łuskaniu fasoli (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Zofia Radwańska zabrała przybyłych do Willi Oksza na oprowadzanie i opowieść - "Fantastyczna bufonada", czyli Witkacego portrety przyjaciół. Urodzinowy Wieczór zakończył się na Scenie Atanazego Bazakbala spektaklem “Traktat o łuskaniu fasoli” w reżyserii Emilii Nagórki.
Czwarty dzień 39. urodzin Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza oraz rocznicy 139. urodzin patrona teatru, to oprowadzanie po Willi Oksza, gdzie Zofia Radwańska opowiadała o portretach przyjaciół Witkacego. Wieczorem w Kawiarni Witkacego na Scenie Atanazego Bazakbala widzowie mogli obejrzeć spektakl “Traktat o łuskaniu fasoli” w reżyserii Emilii Nagórki, jednej z aktorek Teatru Witkacego.
Już od pierwszej minuty spektaklu publiczność nie tylko ma możliwość oglądać spektakl, ale bierze w nim udział. - Przyszedł pan fasoli kupić? Do mnie? - pyta się aktor jednego z widzów. Taka interakcja aktor - widz trwa do ostatniej chwili spektaklu, kiedy pada pytanie o godzinę.

Akcja zaczyna się w wiejskiej chacie, gdy cała rodzina spotyka się, aby łuskać fasolę. Przygotowana ona była także dla widzów, którzy mieli na stolikach fasolę i miski. W prostych mieszkańcach wsi zaczynają budzić się głębsze potrzeby.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl