19.06.2022, 15:34 | czytano: 1760

Nowotarski Ekonomik podbija Budapeszt (zdjęcia)

arch. szkoły
Pod koniec maja połączone siły uczniów nowotarskiego Ekonomika (klas 3pR, 3gHOT, 3gRS i 2E) podbijały Budapeszt, a ściślej rzecz ujmując, pojechały na trzydniową wycieczkę do tego pięknego miasta nad Dunajem.
W towarzystwie przewodnika, pana Darka i nauczycieli, grupa zwiedziła wszystkie ciekawe miejsca stolicy Węgier, a ostatniego dnia udała się do stolicy marcepanu, czyli Szentendre. Uczniowie zobaczyli prawie wszystkie najważniejsze punkty turystyczne – od Placu Bohaterów, Alei Andrassyego, przez wzgórze Gelerta, niestety częściowo zamknięte
z powodu remontu, wyspę Małgorzaty, Parlament, Wzgórze Zamkowe…. Zachwytom nie było końca, zwłaszcza, że pogoda dopisywała. Dużym atutem była lokalizacja, gdyż trzecioklasiści spali w hotelu Budapest, który położony jest w centrum-z widokiem na parlament.
Największą trudność sprawiał język, ale można było obejść tę niedogodność, wykorzystując kończyny i czasami język angielski. Po trzech dniach pobytu wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach i postanowieniem powrotu do tego pięknego miasta.

źródło: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl