08.12.2022, 14:48 | czytano: 1901

Chemicy z Goszczyńskiego zdobywają laury (zdjęcia)

arch. szkoły
KRAKÓW/NOWY TARG. Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się druga Uczniowska Konferencja Młodych Chemików pt. ,,Chemia - Energia – Środowisko”, w której wzięło udział ponad 40 szkół średnich z całej Polski. W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu reprezentowali uczniowie klasy 3E w składzie: Patrycja Jastrzębska, Dominik Plata oraz Jakub Polaczek pracujący pod opieką Anny Róg.
Uczniowie już w roku szkolnym 2021/2022 zaczęli przygotowywać swoją pracę badawczą przeglądając literaturę naukową i planując przebieg części doświadczalnej. We wrześniu 2022 r. przeprowadzili liczne badana próbek wody pobranych na terenie miasta Nowy Targ. Przygotowali pracę badawczą pt. „Badanie wybranych parametrów wód naturalnych na terenie miasta Nowy Targ z rzeki Czarny Dunajec oraz obszarów torfowiskowych rezerwatu Bór na Czerwonem”. Następnie komitet naukowy zapoznał się z przygotowanymi przez uczniów posterami i wyłonił 10 najlepszych prac spośród zgłoszeń z całej Polski.
Finaliści prezentowali swoje prace w dniu 2 grudnia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie klasy 3E znaleźli się w gronie finalistów. Publicznie przedstawili wyniki swoich badań a następnie odpowiadali na liczne pytania zadawane przez komitet naukowy oraz publiczność zgromadzoną w uniwersyteckiej auli.

Cała trójka uczniów Goszczyńskiego zaprezentowała szeroką wiedzę z zakresu chemii, przygotowywania próbek oraz metodyki badań, co zostało docenione przez komitet naukowy. Ogrom włożonych w badania pracy oraz rozległa wiedza zostały docenione. Uczniowie Goszczyńskiego zdobyli I miejsce na drugiej Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików pt. ,,Chemia - Energia – Środowisko”. W trakcie konferencji uczniowie mieli okazję zwiedzić Wydział Chemii UJ oraz wziąć udział w pokazie chemicznym pt. ,,Chemik na miejscu zbrodni”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

źródło: szkoła, zdj. arch. szkoły
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl