02.09.2018, 13:43 | czytano: 8349

Pamiętacie kandydatów na burmistrza Miasta sprzed 4 lat? Kilku z nich startuje ponownie

arch. Podhale24
NOWY TARG. Przed czterema laty w Mieście o stanowisko burmistrza walczyło sześć osób: Jolanta Bakalarz, Marek Fryźlewicz, Paweł Liszka, Norbert Rapacki, Gabriel Samolej i Grzegorz Watycha.
Do drugiej tury przeszły dwie - Grzegorz Watycha i Marek Fryźlewicz. Watycha zdecydowanie pokonał Fryźlewicza. Zagłosowało na niego 7324 nowotarżan, a na wcześniej piastującego urząd burmistrza - 4117.
Obecny włodarz Miasta wygrał we wszystkich okręgach na terenie Nowego Targu. Teraz stara się o reelekcję. A jakie są plany pozostałych kandydatów sprzed 4 lat?

Prócz wspomnianego Grzegorza Watychy, także Paweł Liszka jest wymieniany jako kandydat na burmistrza.

Marek Fryźlewicz od tygodni unika jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy wystartuje w wyborach. Ale uwadze obserwatorów nie umknęło, iż zaangażował się w tworzenie i rejestrację Komitetu Wyborczego Wyborców Nowotarska Wspólnota Samorządowa, której pełnomocnikiem wyborczym jest Lesław Mikołajski. Panowie przez lata współpracowali. Gdy Marek Stanisław Fryźlewicz był burmistrzem, Lesław Piotr Mikołajski był radnym. Obaj reprezentowali Podhalańską Wspólnotę Samorządową. Nie sposób nie zauważyć, że nowy komitet wyborczy mocno nawiązuje nazwą do tego poprzedniego.

Gabriel Samolej będzie startował ponownie do Rady Miasta. - Z jakiej listy? Rozważam kilka propozycji. We wtorek powiem co zdecydowałem - obiecuje.
Jolanta Bakalarz jest bardziej otwarta. Potwierdza, że w tym roku spróbuje swoich sił jako kandydatka do Rady Miasta. - Pójdę z Komitetem Wyborczym Wyborców Razem Nowy Targ, bo z tą grupą ludzi jest mi "najbliżej". Chcę wcielić w życie te tezy, które były zgłaszane w mojej poprzedniej kampanii, czyli czyste powietrze, sport, turystyka, tworzenie miejsc pracy - wymienia.

Ówczesny kandydat lewicy Norbert Rapacki mówi: - W tych wyborach nie będę kandydować. To jeszcze nie ten czas.

s/
zobacz także
komentarze
paul15.09.2018, 16:14
Liszka i Fryźlewicz to katastrofa dla N. Targu, obaj partyjni kościółkowi, i bardzo bogaci Pan Fryżlewicz chyba najdroższy burmistrz był w Małopolsce, z pensją ponad 10 tyś w kwestii ekologii nie zrobią nic, bo takie spr. jak smog największy w Małopolsce ich nie interesują.
Maria04.09.2018, 14:05
Może ktoś z krytykujących napisze, jakie to cuda dla miasta może zrobić zwykły człowiek!?
Bo chyba nie zawierzyć MARYJI?
Jestem pewna, że każdy z kandydatów, zrobi wszystko co jest możliwe, żeby żyło się nam lepiej.
Kawka raz03.09.2018, 20:53
Bobo,za Fryżlewicza była praca a nie to co teraz,wiem co mówię.
Jozek03.09.2018, 18:23
Poprzedni burmistrz przegiął...podchodząc w ostatnuej kadencji do wyborów . Trzeba wiedzieć kiedy zejść że sceny. New wspólnota samorządowa to przeżytek. ... Nie można sie cofac
Bobo03.09.2018, 11:24
Pamiętajcie jeszcze o pracownikach Urzędu Miasta, którzy wciąż wzdychają do Pana Fryźlewicza albo chociaż Pana Liszki, który będzie hołubił tych urzędników co i Fryźlewicz, a tych jest niemało i wzięli na przeczekanie.
miastowy03.09.2018, 08:19
kto by nie wygrał i tak będzie źle
hpg02.09.2018, 22:59
@jaco: ciekawe rzeczy piszesz, bo z kolei ja słyszę b. często, że to dobrze, że p. Liszka startuje, bo może uda się wreszcie tę niezbyt udaną ekipę odsunąć od władzy.

@Pijak: czas M. Fryźlewicza dobiegł końca 4 lata temu, ale niestety on wtedy tego nie zrozumiał i przegrał. Tak samo G. Watycha teraz nie rozumie, że jego czas również przemija i wielu, którzy na niego głosowali 4 lata, zobaczyło, że nie potrafi być skutecznym zarządcą, tylko płynie po urzędniczemu z prądem i Falą.
Do Agata bez bata02.09.2018, 22:46
Ja zagłosuję - mieszkam w starym mieście. Całę stare miasto jest zgazyfikowane. Ludzi nikt nie zmusi do przejścia z piecy węglowych na gaz. To nie burmistrz odpowiada za smog w starym mieście - tylko my mieszkańcy. Tak więc rury MPC nie zmienią sytuacji.
Bloki mają MPC i mają eko, aby MPC było eko musi wejść w geotermię.
Na starym mieście smog - więc mówisz głosować nie będą.... ale jak chcą zmniejszyć smog na eko przechodząc na geotermię to też źle i głosować nie będą.
I co najważniejsze nie oszukał wyborców - zastępcą - planowany zastępca, który jest budowlańcem niestey odmówił przyjęcia tej posady bo nie chciał być szczuty na forach i w mediach przez własnie takiego pokroju ludzi jak Pani.
Ps. Kultura osobista wymaga, aby najpierw podać swoje nazwisko - zanim się cudzym rzuci.
Agata bez bata02.09.2018, 21:29
Kto zagłosuje na Watychę? Tylko Watycha i Aśka Wstążka. Stare miasto nie zagłosuje bo syf i smog, miały być rury z MPECU - nie ma, bloki nie zagłosują bo Watycha idzie w Geotermie i będą musieli dopłacić do rachunku ok 50 zł więcej co miesiąc, nauczyciele nie zagłosują bo nie lubią skompromitowanej wstążki, urzędnicy nie zagłosują bo nie dotrzymuje obietnic, pracownicy zakładów nie zagłosują bo podwyżki były tylko w MOKu *** . Dotychczasowi wyborcy nie zagłosują bo oszukał z jednym zastępcą budowlańcem (jest dwóch leśnik i wstążka), nie zbudował wyciągu narciarskiego, kolesiostwo Fryźlewicza zastąpił kolesiostwem Watychy, zrobił prezeską ZGM Burdynową żonę szefa sztabu wyborczego, itd. Koniec. Czas wrócić do starostwa a tam same Janusze i Eugeniusze. W sumie wypada mu współczuć.
To miasto nie ma przyszłości!02.09.2018, 21:22
Strasznie smutne to wszystko...wszyscy niekompetętni...p. Michalska zniszczyła perełkę Podhala, jakim był hokej - jakim że ona może być burmistrzem!!?? Samolej - człowiek z podstawowym wykształceniem, co wychodzi w każdym jego słowie i brakiem poprawnego rozumownia...Liszka, brak słów...Watycha...jeszcze gorzej....Fryźlewicz...kto normlany zgodzi się na powrót patlogii i układów? Nowy Targ, to miast nie ma przyszłości!
Podatnik02.09.2018, 21:03
Cosik mi sie zdaje, że czas na Olimpijczyka.
Kostka rubika02.09.2018, 20:53
Stowarzyszenie Ku Lepszej Przyszłości na czele z Bakalarzową Jolantą przegrało poprzednie wybory i teraz wchodzi w kolejną Przyszłość tym r66azem z Michalską wespół z Glonkiem, który hokeja nie lubi. Michalska będzie wbijać pazurki w Watychę, który hokej lubi.Cóż to będzie za przyszłość ?? A Michał Glonek to dalej reprezentuje PO, czy już rzucił legitymacją? Jego były szef poseł PO, Gut- Mostowy zmienił barwy i poszedł do Gowina, a czy wziął ze sobą swojego dyrektora? Dzisiaj podpisano przymierze Gowin, Ziobro i Kaczyński. To jakie barwy ma teraz Glonek? RAZEM, ale z kim? Chyba szykuje się przymierze z PIS na czele z Liszką, który też hokeja nie lubi. Wygląda na to, że Michalskiej hokej się też znudził.
jaco02.09.2018, 20:30
liszka jest spalony w nt na popiol,nigdy nie slyszalem o nim jednego dobrego zdania,tak zwana sztuka na liscie wyborczej,jedna z wielu,pan Watycha raczej nie do przejscia dla reszty
prawda02.09.2018, 20:15
Rzygać mi się chce jak słyszę; sport , turystyka , nowe miejsca pracy. Ile razy to już przerabialiśmy parszywi kłamcy??? Naród ciemny to kupi i znów wybiorą kolejnego człowieka marynarkę na włodarza.
ło dżizys02.09.2018, 20:01
tylko nie liszka !! dam 100 zł na mszę tylko nie on .
zupełnie trzeźwy bez delirki02.09.2018, 18:13
Do Pijak - tak sobie myślę, że chyba nie oto chodzi czy ktoś lubi Liszkę i co on robił cztery lata temu, a raczej czego zupełnie nie zrobił Watycha i jak skrupulatnie wsiąkł w ten fryźlewiczowski model zarządzania oparty na kolesiach ociekających wazeliną, propagandzie i opowieściach z mchu i paproci.
A raczej, czy Liszka może wyciągnąć to podupadłe miasteczko przy drodze z obecnego marazmu jaki zafundowany nam został przez lokalnych politykierów od wizji i konsekwencji. Tudzież kolorowych wstążek i słynnego obelisku hańby.
AMK02.09.2018, 18:03
Kibicuje Panu Pawłowi Liszka - powodzenia!
józek powrózek02.09.2018, 17:25
z dobrego koryta ,to i ja bym zjadł
qwerty02.09.2018, 17:23
Bakalarzowa wie że wygra na burmistrza to wystawiła słupa w postaci Michalskiej
blokers02.09.2018, 17:18
@ Pijak - wytrzeźwiej. Liszka to rasowy pisowiec, a Fryźlewicz na pewno nie.
......02.09.2018, 15:55
A Robcio Kowalski nie kandyduje? Niemożliwe!
ja02.09.2018, 15:17
proszę sobie przypomnieć co było w poprzednich wyborach :) jak pan radny Liszka mącił :) trzymam kciuki żeby tylko nie on .
anty02.09.2018, 14:42
Gabryś jak to rozważasz? Przecież pisało że startujesz z klubu Watychy. A teraz rozważasz. No jakby się tu dostać? /.../ No skąd tu startować? A może nie startować tylko iść do jakiejś pracy? Ech...po co pracować! Startuję!
Pijak02.09.2018, 14:08
OOO to bardzo ciekawie się robi wazeliniarz Liszka byłego burmistrza Nowego Targu Fryźlewicza staruje na włodarza miasta jak wygra to pewno były burmistrz Fryźlewicz będzie jego zastępcą ?? Donosi mi mój kontr- wywiad z gabinetu Liszki
STAŚ02.09.2018, 14:05
Dla wielu, to nie ten czas.
Albo miniony, albo nie dościgniony.
Ale życzę wszystkiego najlepszego.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl