- Jako reprezentanci samorządów z terenu Powiatu Tatrzańskiego, odpowiedzialni za sprawne ich funkcjonowanie, z wielkim niepokojem obserwujemy kolejne ograniczenia w pracy Oddziałów Poczty Polskiej na terenie naszych miejscowości - napisali we wspólnym stanowisku w kwestii funkcjonowania placówek pocztowych na terenie powiatu przedstawiciele wszystkich tatrzańskich samorządów.
Przypomnijmy, Zarząd Poczty Polskiej zamierza w tym roku zmniejszyć liczbę stanowisk pracy o 5 tysięcy etatów. Jak w kwietniu informował w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński, kończące się umowy zlecenia, czy umowy o pracę na czas określony, nie będą przedłużane. Biuro prasowe Poczty Polskiej podało informację, że jej sytuacja jest niezwykle trudna i że w ubiegłym roku odnotowała ona największą, historyczną stratę, a priorytetem obecnego zarządu jest przeprowadzenie procesu kompleksowej transformacji, która jest warunkiem dalszego funkcjonowania Poczty Polskiej na rynku. Mówiąc najprościej, radykalnie redukuje ona zatrudnienie i ogranicza liczbę otwartych okienek oraz czas pracy urzędów.Na III Konwencie Samorządowym, czyli spotkaniu władz Powiatu Tatrzańskiego z samorządami gminnymi, które odbyło się pod koniec czerwca, podpisano wspólne stanowisko w kwestii funkcjonowania poszczególnych placówek Poczty Polskiej na terenie Powiatu Tatrzańskiego. W piśmie, które w całości publikujemy poniżej, samorządowcy wyrazili niepokój w związku z ograniczeniami w zakresie liczby personelu i godzin pracy w poszczególnych oddziałach pocztowych i wystosowali wspólny apel o przywrócenie wcześniejszych godzin pracy tych oddziałów.„Jako reprezentanci samorządów z terenu Powiatu Tatrzańskiego, odpowiedzialni za sprawne ich funkcjonowanie, z wielkim niepokojem obserwujemy kolejne ograniczenia w pracy Oddziałów Poczty Polskiej na terenie naszych miejscowości.
Ograniczenia te dotyczą ilości pracowników zatrudnionych w placówkach oraz godzin ich funkcjonowania, a w konsekwencji poziomu usług przez nie świadczonych. Ma to w dalszej kolejności bezpośredni, negatywny wpływ na pracę naszych urzędów i ich wywiązywanie się ze zobowiązań wobec interesantów. Dlatego jako przedstawiciele wszystkich mieszkańców naszego Powiatu, domagamy się przywrócenia dotychczasowych godzin urzędowania placówek pocztowych.
Jest to dla nas szczególnie istotne również ze względu na fakt, że w gminach takich jak nasze, gdzie duża liczba mieszkańców realizuje swoje zobowiązania finansowe w sposób tradycyjny i gdzie placówka pocztowa jest najważniejszym miejscem, w którym się to odbywa, wspomniane ograniczenia są znaczącym utrudnieniem i wpływają negatywnie na ocenę instytucji z takimi zasługami i tradycjami jak Poczta Polska”.
p/
Bo tu nie chodzi o naprawę, tu chodzi o całkowite zniszczenie Poczty (teoretycznie) Polskiej, tak samo jak niszczyli komunikację zbiorową.