aktualności

Paweł Liszka: Większość mieszkańców myśli, że spór toczy się o to "czy powstanie galeria czy nie"

Poniedziałek, 30 marca 2015 / 10:30

NOWY TARG. - Uważam, że w tym przypadku konsultacje społeczne mają tylko służyć jako przykrywka do realizacji ronda na rzecz prywatnego inwestora i zrzucenie odpowiedzialności na mieszkańców za ewentualne konsekwencje i koszty, jakie będziemy musieli ponieść my, jako mieszkańcy - mówi w rozmowie z Podhale24 radny Paweł Liszka.

Tak będzie kiedyś wyglądał budynek teatru

Poniedziałek, 30 marca 2015 / 09:00

W Rabce-Zdroju zaprezentowano wizualizację przyszłego budynku Teatru Lalek "Rabcio".

Odmowa wojewody nie zatrzymuje władz powiatu. Starosta tatrzański sięga wyżej

Poniedziałek, 30 marca 2015 / 08:00

ZAKOPANE. Starosta tatrzański uważa, że powiat nie może zostać wykluczony z postępowania dotyczącego organizacji ubiegłorocznego protestu na drodze do Morskiego Oka. Wojewoda odmówił wszczęcia postępowania, ale Piotr Bąk zapowiada odwołanie do ministra.

Droga Krzyżowa ulicami Szczawnicy (zdjęcia)

Poniedziałek, 30 marca 2015 / 00:02

SZCZAWNICA. Jak co roku na tydzień przed Wielkanocą proboszcz szczawnickiej parafii zachęcił wiernych do udziału w Drodze Krzyżowej, która odbyła się po wieczornej mszy świętej.

Radni interweniują w sprawie usterek na nowotarskim basenie i stadionie piłkarskim

Niedziela, 29 marca 2015 / 20:24

NOWY TARG. - Kiedy stadion zacznie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem i w swojej pełnej funkcjonalności? - pyta radny Gabriel Samolej. Przewodniczący Komisji Sportu wytyka "usterki i niedociągnięcia" w funkcjonowaniu Miejskiego Stadionu. Z kolei Marek Mozdyniewicz zwraca uwagę na stan Miejskiej Pływalni.

Edward Pająk nowym radnym gminy Bukowina Tatrzańska

Niedziela, 29 marca 2015 / 17:20

BUKOWINA TATRZ. Podczas sesji Rady Gminy zaprzysiężony został nowy radny, wybrany w wyborach uzupełniających 8 marca br. Edward Pająk wygrał jednym głosem z Tomaszem Staszczakiem.

Nowy Targ: tragiczny wypadek w rejonie mostu na Białym Dunajcu. Zginął kierowca motocykla (zdjęcia)

Niedziela, 29 marca 2015 / 13:25

Na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i Sikorskiego doszło do tragicznego wypadku. 29-letni mieszkaniec Krauszowa wyprzedzając na wydzielonym pasie, uderzył w barierę mostu i słup. Mimo udzielanej mu pomocy - nie udało się mężczyzny uratować.

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia na Podhalu (zdjęcia)

Niedziela, 29 marca 2015 / 13:17

ZAKOPANE. Zgodnie z wielowiekową tradycją, dziś wierni przychodzą do świątyń z palmami. W Niedzielę Palmową, nazywanej także Niedzielą Męki Pańskiej, w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Samowola budowlana pod estakadą?

Niedziela, 29 marca 2015 / 12:44

ZAKOPANE. Dzierżawca placu pod estakadę postawił tam drewniane pawilony. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął z urzędu postępowanie, które skutkować ma decyzją o rozbiórce.

Wąskie drogi, zaniedbane tereny rekreacyjne, ruiny basenu - młodzież podsumowuje projekt "Nasze miejsca - jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy?"

Niedziela, 29 marca 2015 / 10:00

NOWY TARG. Uczniowie II LO podsumowali projekt edukacyjny "Nasze miejsca - jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy?". Przedsięwzięcie, któremu patronowało Podhale24 pozwoliło na krytyczne przyjrzenie się otoczeniu szkoły w trakcie 13 spacerów badawczych. Uczestniczyło w nich 260 osób. Młodzież nie tylko wskazała problemy, ale i znalazła sposoby ich rozwiązania.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl