aktualności

Polscy himalaiści walczą o wyprawę na Annapurnę

Wtorek, 13 października 2015 / 22:25

Zespół w składzie Janusz Gołąb, Marcin Yeti Tomaszewski i Michał Król - w przyszłym tygodniu zamierzają lecieć do Nepalu. Ich marzenie, będące jednocześnie jednym z najważniejszych projektów zaplanowanych na ten rok przez PZA - może nie dojść jednak do skutku.

Radni nie posłuchali mieszkańców. Złoża w Dębnie zarejestrowane. To krok w kierunku budowy nowego zakładu wydobywczego

Wtorek, 13 października 2015 / 18:55

Grupa mieszkańców Dębna Podhalańskiego, którzy sprzeciwiają się budowie zakładu wydobywającego kruszywo i jego eksploatacji, wzięła udział w sesji Rady Gminy Nowy Targ. Nie chcieli, by radni pozwolili wpisać do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy informację o nowym złożu.

Pozbądź się bólu i wróć do pełni sprawności! CENTRUM REHABILITACJI ALLMEDICA (artykuł sponsorowany)

Wtorek, 13 października 2015 / 18:04

W ALLMEDICA wiemy jak ważny jest powrót do normalnego funkcjonowania i życie bez bólu. Dlatego do dyspozycji naszych Pacjentów oddajemy w pełni wyposażone Centrum Rehabilitacji oferujące kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.
Centrum Rehabilitacji jest zlokalizowane przy ul. Kowaniec 2A w Nowym Targu (obok Apteki Słonecznej).

Wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej

Wtorek, 13 października 2015 / 14:46

Jutro w Zakopanem odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza.

Owce są jeszcze na pastwiskach

Wtorek, 13 października 2015 / 14:42

Nie wszystkim bacom udało się zejść z hal, przed ostatnimi opadami śniegu. Na pewno w Jaworkach pozostało jeszcze co najmniej dwóch baców.

Nowi policjanci

Wtorek, 13 października 2015 / 11:24

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Przysięgi złożyło 69 funkcjonariuszy. Trzech z nich trafi do pracy na Podhale.

Zamknął trasę narciarską, bo chce budować rezydencję

Wtorek, 13 października 2015 / 10:25

- Biznesmen Michał Wojnarski zablokował około kilometrowy odcinek trasy do narciarstwa biegowego łączącej Wielką Krokiew z Doliną Białego Potoku - informuje "Dziennik Polski". Jest gotów wycofać się z decyzji, ale stawia miastu warunki.

W Tatrach pięknie i śnieżnie

Wtorek, 13 października 2015 / 10:15

Po wczorajszych opadach śniegu zmieniły się warunki turystyczne w Tatrach. Dziś od rana jest słonecznie, widoki w górach są bajkowe, ale szlaki są śliskie i zaśnieżone.

Ratownik medyczny: Mam dość

Wtorek, 13 października 2015 / 08:40

"Mam dość. Ale nie nieprzespanych nocy z powodu poważnych wyjazdów. Nie niewielkich zarobków, bo te w publicznym systemie ochrony zdrowia nigdy nie będą wysokie" - pisze w przesłanym nam liście jeden z podhalańskich ratowników medycznych. Dziś Dzień Ratownika Medycznego. W tych okolicznościach list ma szczególnie smutny wydźwięk.

Bartusie mają 50 lat

Poniedziałek, 12 października 2015 / 22:44

ZAKOPANE. Zespół im. Bartusia Obrochty istnieje już pół wieku. Z tej okazji w siedzibie zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan przy ul. Kościuszki otwarto wystawę poświęconą działalności, tej jednej z najpopularniejszych grup folklorystycznych na Podhalu. Wystawa prezentuje w większości fotografie z wyjazdów zespołu za granicę.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl