aktualności

Górale dotarli na Jasną Górę

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 15:47

XXXIII Pisza Góralska Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. W tym roku w czterech grupach - Bachledówka, Nowy Targ, Orawa i Rabka - szło przez tydzień do Częstochowy prawie tysiąc pielgrzymów.

Burmistrz Zakopanego nie zgodził się na wakacyjne testy ekologicznego autobusu. Powód: obrona interesów lokalnych firm przewozowych

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 14:40

ZAKOPANE. - Fajnie się jeździło ekologicznym oplem? - pytał burmistrza radny Wojciech Tatar. - Super - odpowiedział Janusz Majcher. Po czym dodał: - Na złośliwości nie będę odpowiadał.

Polskie Koleje Górskie: "Połączenie spółek to nie sprzedaż"

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 12:53

ZAKOPANE. W reakcji na przyjęte wczoraj przez Radę Miasta negatywne stanowisko w sprawie "wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości przedsiębiorstwa PKL s.a.", zarząd Polskich Kolei Górskich wydał oświadczenie, w którym przekonuje, że "połączenie spółek to nie sprzedaż".

Pienińscy flisacy otrzymają medal "Zasłużony dla Podhala"

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 12:20

Na wniosek przewodniczącego Rady Euroregionu "Tatry" Bogusława Waksmundzkiego, Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła na czwartkowej sesji uchwałę o przyznaniu medalu "Zasłużony dla Podhala" Polskiemu Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich.

Nocne ulewy ominęły Podhale. Północna Małopolska zalana

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 10:22

Minionej nocy nad Żywiecczyzną i Małopolską przeszły silne ulewy. Tylko w powiecie wadowickim podtopionych zostało 400 budynków. Nawałnice przeszły też nad powiatami: oświęcimskim, suskim, krakowskim i w rejonie Nowego Sącza. Ominęły Podhale.

Burmistrz Majcher: Mam czyste sumienie. Radny Walczak: Piękny "majchersztyk". Kłótnia na sesji Rada Miasta Zakopane

Piątek, 1 sierpnia 2014 / 00:41

ZAKOPANE. W trakcie czwartkowej sesji radni przyjęli stanowisko, w którym negatywnie opiniują zamiar wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości PKL s.a. przez cudzoziemca. Siedmiu radnych na znak protestu wyszło z sali obrad na czas głosowania. Stanowisko przyjęto dziesięcioma głosami.

Komendanci z awansami

Czwartek, 31 lipca 2014 / 22:55

Komendant nowotarskiej policji Zbigniew Domalik oraz jego zastępca Robert Bartosz, dostali awanse na wyższe stopnie oficerskie. Obu przybyło po gwiazdce. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński awansował ich z podinspektorów na młodszych inspektorów policji.

Święto Policji w Nowym Targu (zdjęcia)

Czwartek, 31 lipca 2014 / 16:20

- Mimo trudności, niedogodności i komplikacji, realizujemy swoje zadania. Nasza służba jest trudna i wymagająca, ale życzę wam, żeby wysiłek, który ponosicie, był dla was źródłem satysfakcji: osobistej, zawodowej i finansowej również - powiedział do policjantów, podczas uroczystości Święta Policji, komendant Zbigniew Domalik.

Pożar budynku mieszkalnego w Zakopanem. Strażacy mieli problem z dojazdem

Czwartek, 31 lipca 2014 / 15:24

Z nieznanych przyczyn zapalił się jeden z ostatnich domów stojący na odległym od centrum miasta osiedlu Kotelnica. Pożar wybuchł pod nieobecność gospodarzy. Ogień zauważyli sąsiedzi, którzy zawiadomili straż pożarną. Ale gdy strażacy dojechali na miejsce, pożarem objęty był już niemal cały budynek.

Zakopiańscy radni przeciwni połączeniu spółek PKL i PKG

Czwartek, 31 lipca 2014 / 15:15

ZAKOPANE. Podczas sesji Rada miasta przyjęła stanowisko w sprawie planowanemu połączeniu spółek Polskie Koleje Linowe i Polskie Koleje Górskie. Samorząd negatywne zaopiniował zamiar wydania zezwolenia na zakup nieruchomości PKL sa przez cudzoziemca.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl