aktualności

Połamane gałęzie i przerwy w dostawie prądu. Podhale zmaga się z silnym wiatrem

Niedziela, 7 lutego 2016 / 21:13

Halny nadal daje się we znaki. Silny wiatr uszkodził kilka linii energetycznych. Przerwy w dostawie prądu dotknęły mieszkańców Kościeliska i Zakopanego.

Kolizja z udziałem czterech samochodów

Niedziela, 7 lutego 2016 / 19:08

Do zdarzenia doszło w rejonie wyciągu "U Żura" w Chabówce. Kierowca alfa romeo uderzył w audi. Oba pojazdy wjechały na parking, gdzie uszkodziły dwa kolejne samochody osobowe.

Pokaz palenia w piecu, czyli nowotarżanie przekonują do palenia "od góry" (zdjęcia)

Niedziela, 7 lutego 2016 / 17:18

NOWY TARG. - Jako grupa inicjatywna "Podhale bez dymu" chcemy państwu zaprezentować czystszy i wydajniejszy sposób palenia w piecach. Robimy to porównanie palenia "od góry" i "od dołu" - mówił Jan Sięka. Na dziedzińcu plebanii parafii św. Katarzyny pojawiło się ok. 70 osób zainteresowanych akcją promującą redukcję smogu.

MZK testuje nowy autobusy

Niedziela, 7 lutego 2016 / 14:09

Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu testuje kolejny autobus - 10,8-metrowy model Iveco Crossway 10,8 LE city. Do 8 lutego pojazd ten można spotkać na ulicach miasta.

Debata: "Co dalej z końmi pracującymi na trasie do Morskiego Oka?"

Niedziela, 7 lutego 2016 / 12:41

W czwartek w Krakowie zorganizowane zostanie spotkanie na temat koni pracujących na trasie Palenica Białczańska - Włosienica. "W czasie debaty obok ludzi od dawna zajmujących się problemem, pojawią się osoby do tej pory nie związane z tym tematem. Może ich głos pozwoli inaczej spojrzeć na sprawę transportu konnego do Morskiego Oka?" - piszą organizatorzy.

Kościelisko bez prądu. Wstrzymano ruch kolejki na Kasprowy Wierch

Niedziela, 7 lutego 2016 / 10:47

Halny spowodował już pierwsze szkody. Silny wiatr południowy, wiejący w porywach nawet do 140 km/h uszkodził linię energetyczną w rejonie Kościeliska. Nie kursuje kolejna na Kasprowy Wierch.

Prezes GS Bukowina Tatrzańska apeluje do ministrów i posłów: "Pozwólcie nam spokojnie handlować"

Niedziela, 7 lutego 2016 / 09:20

Proponowany przez rząd podatek handlowy ma przynieść budżetowi państwa 2 miliardy zł. Według założeń - podatkiem mają być objęte zarówno wielkie sieci handlowe, jak też sieci franczyzowe skupiające małe sklepy. To rozwiązanie budzi niepokój handlowców. Widać do m. in. w Bukowinie, gdzie pojawił się wielki plakat.

Korek w odwrotną stronę - najazd na Zakopane

Sobota, 6 lutego 2016 / 17:31

Przed południem kierowcy mieli ogromne problemy z wyjazdem z Podhala. Zakopianka korkowała się aż do Lubnia. Po południu sytuacja się odwróciła i korek jest w kierunku Zakopanego. Najgorzej jest na odcinku Skomielna Biała - Nowy Targ. Korek jest niemal na całej trasie.

Prezydent odznacza żołnierza mjra Józefa Kurasia "Ognia"

Sobota, 6 lutego 2016 / 16:30

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w piątek Zbigniewowi Paliwodzie ps. „Jur” Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich oraz za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Mieszkańcy Małopolski żyją dłużej

Sobota, 6 lutego 2016 / 15:09

Dane Głównego Urzędu Statystycznego jednoznacznie wskazują na to, że przeciętna długość życia zwiększa się, przy jednoczesnym spadku współczynnika dzietności. Mieszkańcy Małopolski żyją dłużej niż mieszkańcy innych regionów - średnia życia mężczyzn w Małopolsce wynosi 75,3 (ogólnopolska – 73,8), a kobiet 82,5 (ogólnopolska 81, 6).

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl