aktualności

Przedsiębiorca dołożył się do remontu ulicy Lotników

Sobota, 1 listopada 2014 / 10:45

NOWY TARG. Radny Andrzej Rajski dziwi się, jak to się stało, że w ubiegłym roku burmistrz wykreślił remont ulicy Lotników z budżetu, a inwestycja mimo to została w tym roku wykonana. I dopytuje, czy do remontu dołożył się właściciel ośrodka, który zniszczył drogę.

Zanieczyszczone powietrze w Nowym Targu i w Zakopanem

Sobota, 1 listopada 2014 / 10:06

Dziś, jutro i pojutrze poziom zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10 w Nowym Targu i Zakopanem może przekroczyć poziom dopuszczalny - wynika z danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Pokrzywiło kominek! (artykuł sponsorowany)

Sobota, 1 listopada 2014 / 07:00

Skąd my to znamy - albo pokrzywiło nam kominek w naszym pięknym salonie, albo sąsiadowi pękł ruszt, tudzież doszło do uszkodzenia tylnej płyty kominka lub deflektora. Wina w uszkodzeniach piecyków i wkładów kominkowych to często skutek złego montażu ale jeszcze częściej konsekwencja źle dobranego produktu.

Konwencja wyborcza komitetu Nowe Zakopane (zdjęcia)

Piątek, 31 października 2014 / 20:50

W hotelu Fian w Zakopanem odbyła się konwencja wyborcza komitetu Nowe Zakopane, który stworzyli członkowie kilku zakopiańskich organizacji - ruchu Made in Zakopane, Tatrzańskiej Izby Gospodarczej i Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Rabczańscy kandydaci ruszyli z kampanią

Piątek, 31 października 2014 / 17:13

Pierwsze spotkania z kandydatami na burmistrza Rabki-Zdroju - Ewą Przybyło i Maciejem Karnickim - miały słabe zainteresowanie. Wzięło w nich udział po kilkanaście osób.

Nowotarski oddział MORD - oficjalnie otwarty (zdjęcia)

Piątek, 31 października 2014 / 15:11

NOWY TARG. - Rocznie 5,6 tysięcy osób z naszego terenu zdaje egzaminy na prawo jazdy. Od teraz można to robić tutaj - obwieścił podczas oficjalnego otwarcia Oddziału Terenowego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Krzysztof Faber. - Teraz odległości są właściwe. Chętni mogą uzyskać uprawnienia w pobliżu miejsca zamieszkania - dodał dyrektor MORD w Nowym Sączu.

Chcą drogi między Grelem a Niwą

Piątek, 31 października 2014 / 10:48

NOWY TARG. Radny Grzegorz Luberda zaprezentował na sesji Rady Miasta petycję mieszkańców północno-zachodniej części miasta, którzy domagają się budowy łącznika między osiedlami Grel i Niwa. Pod pismem do władz miasta podpisało się 650 osób.

Dobra pogoda na Wszystkich Świętych

Piątek, 31 października 2014 / 10:41

Najważniejsza informacja jest taka, że zarówno 1, jak i 2 listopada na Podhalu na pewno nie będzie padał deszcz czy śnieg, dzięki czemu na cmentarzach nie będzie błota.

W hołdzie nauczycielom i uczniom

Czwartek, 30 października 2014 / 22:14

Przed dniem Wszystkich Świętych w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu odbył się uroczysty Apel Poległych. Rokrocznie poświęcony jest on profesorom i absolwentom szkoły poległym i pomordowanym, w trakcie dwóch wojen światowych i wojnie polsko-bolszewickiej.

Zakopane ma swój reprezentacyjny zespół góralski. Dostanie on co roku po 100 tys. zł

Czwartek, 30 października 2014 / 16:36

Biuro Promocji Zakopanego podpisało umowę o współpracy i objęło patronatem Parafialny Regionalny Zespołem „Giewont”, działający przy parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl