aktualności

Gorąco w Sejmie podczas dyskusji o pracy koni pracujących w Morskim Oku

Sobota, 20 grudnia 2014 / 15:38

W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Dotyczyło ono sprawy transportu konnego turystów na drodze do Morskiego Oka. Celem było wypracowanie kompromisu. Szybko jednak okazało się, że nie ma na to szans.

Światłowód łączący południe Małopolski został przegryziony. Gryzonie spodowowały awarię bankomatów

Sobota, 20 grudnia 2014 / 13:38

Znana jest przyczyna awarii telefonów i bankomatów w naszym regionie. To gryzonie uszkodziły przewód światłowodowy. Problemy z wybraniem gotówki mieli mieszkańcy Zakopanego, Nowego Targu i Rabki-Zdroju.

Silna opozycja w rabczańskiej radzie

Sobota, 20 grudnia 2014 / 10:18

Po raz pierwszy od wielu lat w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju działa opozycja z prawdziwego zdarzenia. Pięciu radnych zawiązało klub Nasze Miasto i coraz uważniej i krytyczniej przygląda się poczynaniom burmistrz Ewy Przybyło oraz radnych, którzy ją popierają.

Gwarno na Rynku: Wczoraj Hanna Malacina z zespołem, dziś Majeranki, w niedzielę Wigilia w Mieście

Sobota, 20 grudnia 2014 / 09:58

W piątek wieczorem na Rynku w Nowym Targu miał miejsce kolejny koncert zorganizowany w ramach Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych. Tym razem na zaproszenie organizatorów wystąpiła Hanna Malacina Karpiel z Krzysztofem Czechem i Arkadiuszem Wiechem.

Wszędzie ceny paliw spadają, a w Zakopanem nadal są wysokie

Sobota, 20 grudnia 2014 / 09:44

Choć na zdecydowanej większości stacji paliw w Polsce i na Podhalu ceny paliw dawno spadły poniżej 5 zł, w Zakopanem nadal są wysokie i droższe o kilkadziesiąt groszy na litrze, niż na innych stacjach.

Ruszyły przetargi na budowę nowej zakopianki z Lubnia do Rabki-Zdroju!

Piątek, 19 grudnia 2014 / 18:39

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowich i Autostrad w Krakowie ogłosił dziś trzy przetargi na budowę drogi ekspresowej S7 pomiędzy Lubniem i Rabką-Zdrój. Inwestycję podzielono na trzy odcinki: S7 Lubień-Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała wraz z budową tunelu oraz Skomielna Biała – Chabówka.

Wypadek na zakopiance w Nowym Targu. Jedna osoba zabrana do szpitala (aktualizacja i zdjęcia)

Piątek, 19 grudnia 2014 / 16:57

Przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Klikuszówka zderzyły się dwa samochody - Opel i VW. Kierowcom nie poważnego się nie stało, ale pasażerkę jednego z aut zabrało pogotowie.

Uchwalono zwolnienia od podatków

Piątek, 19 grudnia 2014 / 15:54

Mieszkańcy gminy Nowy Targ, którzy mają działki pod publicznymi drogami, nie będą musieli płacić za nie podatków od nieruchomości.

Nowy radiowóz dla rabczańskich policjantów

Piątek, 19 grudnia 2014 / 12:51

W Komisariacie Policji w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu zakupionego z „Funduszu Wsparcia Policji”. Zakup samochodu wsparł Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, który dołożył 32,5 tys. zł.

Poszukiwania 14-letniej nowotarżanki

Piątek, 19 grudnia 2014 / 11:27

Rodzina i policja poszukują 14-letniej Agnieszki Jantos z Nowego Targu. 26 listopada nastolatka samowolnie oddaliła się z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Nowym Sączu i do chwili obecnej nie powróciła. Nie wiadomo, gdzie jest.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl