aktualności

Rowerem po Zakopanem i Tatrach

Sobota, 1 sierpnia 2015 / 09:19

Miasto Zakopane podpisało porozumienie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym na budowę ścieżek rowerowych. Prace projektowe dróżek, sfinansowane zostaną z unijnych dotacji w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego. Projekt na razie realizowany wspólnie z gminą Kościelisko. Być może dołączy do niego też Poronin.

Prezes spółki Polskie Tatry odchodzi po niepochlebnych słowach ministra

Piątek, 31 lipca 2015 / 17:09

Janusz Tarnowski prezes spółki Polskie Tatry w Zakopanem złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Taką decyzję podjął podczas wizyty u Ministra Skarbu Andrzeja Czerwińskiego. Uczestniczyli w niej również Piotr Bąk - starosta tatrzański i Leszek Dorula - burmistrz Zakopanego. O całej sprawie poinformowała właśnie ta dwójka samorządowców podczas konferencji prasowej.

Burmistrz i dyrektor MOK-u u premier Ewy Kopacz

Piątek, 31 lipca 2015 / 16:51

Burmistrz Szczawnicy i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica zostali zaproszeni do Kancelarii Premiera na spotkanie robocze. Jest ono efektem niedawnej wizyty premier Ewy Kopacz na obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Święto nowotarskiej Policji (duża galeria)

Piątek, 31 lipca 2015 / 15:43

NOWY TARG. Podczas uroczystych obchodów Święta Policji na płycie Rynku obyło się oficjalne wręczenie nowego sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Uroczystościom towarzyszyła oficjalna oprawa ceremoniału policyjnego oraz nieco mniej oficjalny pokaz w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Rozkopana Sieniawa

Piątek, 31 lipca 2015 / 14:53

Roboty drogowe na drodze powiatowej w Sieniawie idą pełną parą. We wsi powstają nowe odcinki chodnika i nowy most.

Korki w Klikuszowej

Piątek, 31 lipca 2015 / 13:26

Korkuje się dojazd do skrzyżowania w Klikuszowej, zarówno w kierunku Krakowa jak i Zakopanego.

Wizyta u wicepremiera. Będzie gaz w Pieninach?

Piątek, 31 lipca 2015 / 11:17

Delegacja samorządowców z pienińskich gmin wzięła udział w spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Spotkanie dotyczyło projektu gazyfikacji gmin pienińskich i okolicznych.

Wielka Krokiew otrzymała certyfikat FIS

Piątek, 31 lipca 2015 / 11:06

"Porażka", "Skandal", Żenada" - takie głosy oburzenia słychać było w mediach po tym, jak odwołano Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Tatrzański Związek Narciarski zwalił winę za to na Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, wytykając zły stan techniczny skoczni. Po 10 dniach COS poinformował, że skocznia uzyskała certyfikat FIS.

Z Gubałówki znikają oszuści, a straganiarze wycofują się z jezdni

Piątek, 31 lipca 2015 / 10:15

Pomysł otwarcia posterunku Straży Miejskiej na Gubałówce okazał się dobry. Praca strażników, którzy od początku lipca stacjonują na szczycie w tzw. Toprówce, przynosi efekty. Udało się już doprowadzić do porządku handel na szczycie tej jednej z najbardziej znanych gór w Polsce, a co najważniejsze, skończyły się dobre czasy oszustów namawiających turystów do gry w tzw. trzy kubki.

Zakopane. Radni chcą głosować jak w Sejmie

Piątek, 31 lipca 2015 / 00:28

Radny Łukasz Filipowicz, chce aby Rada Miasta w Zakopanem została wyposażona w system do głosowania, czyli zamiast podnoszenia rąk radni głosowaliby naciskając odpowiedni przycisk. Dodatkowo na ich stolikach miałyby pojawić się mikrofony. Według Filipowicza, usprawniłoby to pracę rady.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl