rozmaitości

XIII Finał Wielkiej Gali Poezji w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej (zdjęcia)

Sobota, 28 marca 2015 / 19:49

ZAKOPANE. W auli POSA podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki XIII Konkursu Poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Złotą Różę Poezji otrzymali: Karolina Fedorowicz i Mieszko Iwaniec.

Wojna prewencyjna - na ile realna, a na ile doskonały blef?

Sobota, 28 marca 2015 / 08:53

W piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie z historią kulturą i tradycja w tle. Jego gościem był Tomasz Basarabowicz z Krakowa, prawnik, historyk i publicysta, który przedstawił referat pt. "Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku".

Metafizyka dwugłowego cielęcia - spektakl w Tearze Witkacego (zdjęcia)

Piątek, 27 marca 2015 / 13:19

ZAKOPANE. Podczas tegorocznych, 30 Urodzin Teatru Witkacego, Andrzej Dziuk zaprezentował swoją najnowszy spektakl, zrealizowany na podstawie dramatu Witkacego - Metafizyka dwugłowego cielęcia.

Młodzi aktorzy Paweł Jaskierski i Krystian Krzysiak nagrodzeni na festiwalu we Wrocławiu

Piątek, 27 marca 2015 / 13:01

NOWY TARG. Działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury Grupa Teatralna „O szesnastej” zaprezentowała we Wrocławiu na XXIV Przeglądzie Kultury Młodych „PRZEKRĘT 2015" premierowy spektakl pt. „Totally over you" w reżyserii Marcina Kalisza. Jury wyróżniło dwóch młodych aktorów.

Finisaż wystawy Joanny Dziubińskiej (zdjęcia)

Piątek, 27 marca 2015 / 11:23

Przez cały marzec w Eglander Caffe w Szczawnicy można było podziwiać prace plastyczne Joanny Dziubińskiej. Finisaż wystawy odbył się w czwartek 26 marca.

"Dom poza Domem" - projekt Fundacji Ronalda McDonalda zrealizowany na ternie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu

Czwartek, 26 marca 2015 / 22:29

Już jesienią najbliżsi małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego z Prokocimia będą mogli korzystać z bezpłatnego hoteliku budowanego przez Fundację Ronalda McDonalda „Dom poza Domem”. To pierwsza tego typu inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce.

Wykład na temat dopalaczy

Czwartek, 26 marca 2015 / 12:16

We wtorek 31 marca o godz. 10.00 w sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu odbędzie się szkolenie na temat dopalaczy, dla nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Wykład wygłosi Tomasz Zakrzewski, ekspert/trener z wieloletnim doświadczeniem Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia RP.

Kciuk do góry, idę w góry 2015 - wesprzyj projekt

Czwartek, 26 marca 2015 / 09:26

"Kciuk do góry, idę w góry 2015" jest kontynuacją projektu aktywizacji społecznej młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na stronie www.polakpotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na jego realizację. Koniec zbiórki jutro o godz. 18.00.

Nowotarżanin wśród najlepszych fotografików świata

Środa, 25 marca 2015 / 23:00

To było do przewidzenia. Zdobywający od kilku lat nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych Adam Kokot - znalazł się w rankingu dziesięciu najlepszych "action photographers" opublikowanym przez największy na świecie portal fotograficzny.

Prezentacja "Leksykonu Gwary i Kultury Podhalańskiej" prof. Józefa Kąsia (zdjęcia)

Środa, 25 marca 2015 / 20:05

W Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się promocja Leksykonu Gwary i Kultury Podhalańskiej prof. Józefa Kąsia.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl