rozmaitości

Nakręć filmik o tym, jak się cieszysz ze śniegu

Piątek, 19 grudnia 2014 / 11:12

Amatorzy filmów krótkometrażowych mogą wziąć udział w pierwszej edycji konkursu filmowego związanego z obchodami FIS World Snow Day w Zakopanem pt. "Nakręć się na zimę – w oczekiwaniu na Światowy Dzień Śniegu".

Serce za Serce - Podhalańska Świąteczna Akcja Charytatywna (zdjęcia)

Czwartek, 18 grudnia 2014 / 13:46

Wolontariusze z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu przeprowadzili trzydniową akcję zbiórki darów na rzecz podopiecznych Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Green Lemon Bar (artykuł sponsorowany)

Czwartek, 18 grudnia 2014 / 08:00

W Nowym Targu powstało nowe miejsce na mapie gastronomicznej. Green Lemon Bar w Centrum Dekada zaprasza ciepłym wystrojem i ciekawym menu.

„Tango z Buenos Aires” - spotkanie z podróżnikiem Jackiem Walczakiem (zdjęcia)

Środa, 17 grudnia 2014 / 22:26

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyło się spotkanie w ramach "Posiadów w Białej Izbie". Tym razem bohaterem wieczoru był Jacek Walczak, który opowiedział o swoich podróżach po Argentynie.

Adwent u Jezuitów na Górce. Ignacjańskie spotkania ze sztuką

Środa, 17 grudnia 2014 / 20:37

ZAKOPANE. W ostatnią niedzielę w kościele ojców Jezuitów na „Górce” pojawiła się trzecia rzeźba Antoniego Rząsy. Tym razem jest to „Anna Samotrzecia”. Na potrzeby liturgiczne okresu Adwentu pojawiające się do tej pory dzieła rzeźbiarza nazwano „Wiara”, „Nadzieja”, „Radość”.

Festiwal Intershow w Nowym Targu

Środa, 17 grudnia 2014 / 13:55

NOWY TARG. MOK i Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają na trzy dni święta dziecięcych i młodzieżowych talentów tanecznych, wokalnych i instrumentalnych. 5, 6 i 8 stycznia będzie okazja oklaskiwać wykonawców z Mołdawii,Białorusi, Rosji,Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Wstęp wolny.

Gosia Andrzejewicz nakręciła świąteczny teledysk w Szczawnicy (zdjęcia)

Środa, 17 grudnia 2014 / 11:45

Gosia Andrzejewicz, dwukrotna uczestniczka konkursu Eurowizja, posiadająca na swoim koncie wiele przebojów i dwie złote płyty, coraz częściej przebywa w Szczawnicy.

Wigilijne posiady Związku Podhalan (zdjęcia)

Wtorek, 16 grudnia 2014 / 21:32

NOWY TARG. W Izbie Regionalnej Związku Podhalan odbyło się tradycyjne spotkanie górali. Tym razem posiady poświęcone był bożonarodzeniowym tradycjom. Nie zabrakło potraw wigilijnych.

Powicher w kolędami

Wtorek, 16 grudnia 2014 / 19:29

Zespół regionalny Powicher, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, wydał płytę z kolędami i pastorałkami.

Wystawa prac zakopiańskich artystów i Targi Sztuki (zdjęcia)

Wtorek, 16 grudnia 2014 / 16:47

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się podwójny wernisaż. Widzowie zobaczyli po raz pierwszy wystawę QUO VADIS, w której zaprezentowali się artyści zrzeszeni w zakopiańskim okręgu ZPAP oraz prace wystawione w ramach tegorocznych Targów Sztuki.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl