rozmaitości

"Etnografia: teren działania" w Jabłonce-Borach (zdjęcia)

Wtorek, 21 października 2014 / 00:34

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zorganizowało projekt "Etnografia: teren działania" w ramach roku Kolberga 2014. Muzeum wyruszyło poza swoją siedzibę, by podjąć współpracę z najmłodszymi klasami niewielkich małopolskich szkół: w Jabłonce-Borach, Nowem Bystrem, Podsarniu i Zbludzy.

Architektura uzdrowiskowa Kowańca i okolic Nowego Targu

Poniedziałek, 20 października 2014 / 23:51

Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego zapraszają na Wieczorne Spotkanie w Bursie Gimnazjalnej z Historią, Tradycją i Kulturą w tle oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dra Zbigniewa Moździerza z Muzeum Tatrzańskiego pt. "Architektura uzdrowiskowa Kowańca i okolic Nowego Targu".

Zespół „Polany” uhonorowany (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 października 2014 / 23:46

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Polany" im. Stanisława Nędzy Kubińca w Kościelisku uhonorowany został nagrodą Okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie kolarzy z prezydentem RP (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 października 2014 / 23:43

Reprezentanci klubu kolarskiego "LUBOŃ" Skomielna Biała spotkali się dziś z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Okazją było zasadzenie Dębu Wolności na terenie opactwa w Tyńcu oraz wręczenie odznaczeń państwowych złotej kadrze tegorocznych szosowych Mistrzostw Świata z Michałem Kwiatkowskim na czele oraz tryumfatorowi Tour de Pologne Rafałowi Majce.

Spotkania z filmem polskim w nowotarskim MOK-u

Poniedziałek, 20 października 2014 / 15:20

NOWY TARG. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w spotkaniach z filmem polskim pn. „Biało-czerwona filmowa” w dniach 11, 12 i 19 listopada.

Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta!

Poniedziałek, 20 października 2014 / 14:52

NOWY TARG. Do zainicjowanej w tym roku w Mieście - idei budżetu obywatelskiego, osoby związane z Aeroklubem Nowy Targ zgłosiły dwie propozycje: Nowotarski Piknik Lotniczy oraz budowę placu zabaw dla dzieci połączonego ze ścieżką edukacji lotniczej. Inicjatorzy tych planów proszą o wsparcie ich pomysłów.

XIV Konkurs Potraw Regionalnych w Stasikówce

Poniedziałek, 20 października 2014 / 14:25

Urząd Gminy Poronin wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz czternasty zorganizowali Konkurs Potraw Regionalnych. Współorganizatorami tegorocznej edycji byli również sołtys i rada sołecka sołectwa Stasikówka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Stasikówce.

Impreza charytatywna dla Lenki w Siwym Dymie (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 października 2014 / 00:37

RABKA-ZDRÓJ. 16 zespołów grało charytatywnie na zabawie "po fiksie" w karczmie Siwy Dym. Powodem, dla którego w jednym miejscu zgromadziło się tylu ludzi o wielkim sercu jest mała Lenka, która potrzebuje pomocy, by stanąć na nóżki.

„Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

Niedziela, 19 października 2014 / 20:22

Po 12 latach przerwy trafia do czytelników nowe wydanie przewodnika Zakopane i okolice. Ponieważ była to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych książek na trudnym rynku turystycznym, zachowano dawny układ treści, znacznie ją poszerzając oraz – co oczywiste – aktualizując.

Wystawa poplenerowa "Pejzaż osobisty"

Niedziela, 19 października 2014 / 16:00

W październiku w Zakopanem miał miejsce plener artystyczny, na którym spotkali się artyści – czternastu malarzy i rzeźbiarzy z Polski, Słowacji, Czech oraz Niemiec – by przez tydzień wspólnie pracować w schronisku na Polanie Chochołowskiej.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl