rozmaitości

Teatr Plejada zaprasza na "Symulację"

Niedziela, 23 listopada 2014 / 21:30

ZAKOPANE. 29 listopada w Zakopiańskim Centrum Edukacji - Aktorzy Teatru Plejada zaprezentują farsę zatytułowaną - "Symulacja". Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Konferencja Tatrzańska 4 – 6 grudnia

Niedziela, 23 listopada 2014 / 20:40

ZAKOPANE. Podczas Konferencji tatrzańskiej w górskim kurorcie, Zakopanem spotkają się twórcy i teoretycy sztuki. Swoje prace, dyskusje i prezentacje poświęcą awangardowej tradycji miejsca, artystom z nim związanym, a także mitologii miasta i otaczającej go natury.

Muzyka z Kościeliska zwycięża "Dziadońcyne granie"

Niedziela, 23 listopada 2014 / 20:02

Muzyka Adama Karpiela z Kościeliska została zdobywcą „Dziadońcynego smycka”, głównej nagrody j IX Spotkań Muzyk Podhalańskich „Dziadońcyne Granie”, które odbyły się w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Spotkanie burmistrza z mieszkańcami wyremontowanej ul. Broniewskiego

Niedziela, 23 listopada 2014 / 14:25

ZAKOPANE. "Burmistrz Janusz Majcher spotkał się z mieszkańcami zmodernizowanej ulicy Broniewskiego. Była to okazja, żeby podsumować jedną z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat i podziękować mieszkańcom za cierpliwość" - informuje UM Zakopane. Remont rozpoczął się w maju br. i kosztował 7 mln zł.

"Jego oczami, czyli co nie zostało dopowiedziane" - promocja książki

Niedziela, 23 listopada 2014 / 12:36

NOWY TARG. Wydawnictwo M i Szymon J. Wróbel oraz Związek Podhalan Oddział Nowy Targ i Urząd Miasta przedstawiają najnowszą książkę o ks. Józefie Tischnerze pt. „Jego oczami, czyli co nie zostało dopowiedziane”.

W Gminie Czorsztyn rusza profesjonalny cykl treningów nordic walking

Niedziela, 23 listopada 2014 / 11:50

Już niebawem w Gminie Czorsztyn rusza bezpłatny cykl treningów nordic walking obejmujący zajęcia praktyczne z zakresu prawidłowej techniki chodzenia. Treningi odbywać się będą pod okiem trenera profesjonalisty, który podczas zajęć skupi się na przekazywaniu zarówno praktycznej wiedzy (nauka chodzenia z kijkami), jak i wiedzy teoretycznej (zasady zdrowego odżywiania się).

Rejestracja dawców szpiku na "Podhalańskiej"

Sobota, 22 listopada 2014 / 13:17

W dniach 26-27 listopada, na terenie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, prowadzona będzie rejestracja nowych potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji pn. "Dwa wymazy & do bazy".

Koncert szczawnickich kameralistów i Musica Florea Praha

Piątek, 21 listopada 2014 / 19:51

Szczawnicki Chór Kameralny i orkiestra z Pragi czeskiej Musica Florea wraz z solistami wspólnie zaprezentowali oratoryjno-kantatowe dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla. Całość poprowadziła Agnieszka Żarska.

Dzieci z Ostrowska "marzenie o basenie"

Piątek, 21 listopada 2014 / 17:24

„Marzenie o basenie” to już drugi program w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowany przez aktywnych „Rodziców na rzecz rozwoju dzieci” z Ostrowska.

Bezpłatny internet dla mieszkańców i uczniów

Piątek, 21 listopada 2014 / 16:06

Zakup kompletów sprzętu komputerowego wraz z urządzeniami do odbioru Internetu dla 60 zakopiańskich gospodarstw domowych i 40 dla dwóch gimnazjów, szkolenia, serwisowanie sprzętu, pomoc techniczną i merytoryczną, przewiduje projekt „www.okno na świat 2 - e-Inclusion w Gminie Miasto Zakopane”, którego realizację rozpoczął Urząd Miasta Zakopane.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl