rozmaitości

Wielkie mobilne akwarium, a w nim - rekiny

Poniedziałek, 30 listopada 2015 / 21:46

NOWY TARG. W dniach od 1 do 3 grudnia obok Miejskiego Ośrodka Kultury stanie ogromne mobilne akwarium mieszczące 15 tys. litrów morskiej wody. Pływać w nim będą rekiny.

Zespół z Rabki -Zdroju zwycięzcą tegorocznego Sacrosongu (zdjęcia)

Poniedziałek, 30 listopada 2015 / 20:51

NOWY TARG.W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się koncert finałowy XXVI Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu SACROSONG 2015, którego motywem przewodnim było hasło „Miłosierni jak Ojciec”. Grand Prix przyznano Zespołowi Wokalno-Instrumentalnemu z Rabki-Zdroju, a Puchar Przechodni Publiczności – scholi dziecięcej z parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Smakowite „Zdravo! Spotkania z kulturą Chorwacji”

Poniedziałek, 30 listopada 2015 / 14:28

W ramach cyklicznych spotkań z kulturą, geografią, kuchnią i kinematografią innych państw Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaplanował kolejną wyprawę - tym razem do Chorwacji. Trzydniowa impreza przebiegała pod hasłem "Zdravo! Spotkania z kulturą Chorwacji".

Zaduszki Artystyczne w Krzywej Jabłonce (zdjęcia)

Poniedziałek, 30 listopada 2015 / 10:39

W szczawnickiej galerii „Krzywa Jabłonka” odbyły się Drugie Pienińskie Zaduszki Artystyczne. Spotkanie miało na celu przypomnienie zmarłych szczawnickich artystów.

GOPR ćwiczył w Spytkowicach

Poniedziałek, 30 listopada 2015 / 10:02

Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczyli na wyciągu Beskid SKI w Spytkowicach techniki ewakuacji narciarzy uwięzionych na krzesełkach.

Eliminacje XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia -Florka

Niedziela, 29 listopada 2015 / 21:31

W piątek 11 grudnia br. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu odbędą się gminne eliminacje do finału XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Psy z nowotarskiego schroniska (zdjęcia)

Niedziela, 29 listopada 2015 / 16:54

Nowotarskie Schronisko dla Zwierząt przesłało nam kolejne zdjęcia czworonogów czekających na nowych właścicieli.

Warsztaty gry melodii pienińskich (zdjęcia)

Niedziela, 29 listopada 2015 / 15:10

Do końca grudnia br. w Parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Grywałdzie trwać będą zajęcia w ramach projektu pn. „Warsztaty gry melodii pienińskich”.

Styl zakopiański w architekturze stolicy Podhala

Niedziela, 29 listopada 2015 / 14:37

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca nowotarska bursa gimnazjalna wypełniła się uczestnikami cyklu otwartych wykładów naukowych. Gościem i prelegentem listopadowych spotkań z historią, kultura i tradycją w tle, był dr Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Doroczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu wygrały dzieci z "piątki" (zdjęcia)

Niedziela, 29 listopada 2015 / 12:30

NOWY TARG. W 12. edycji konkursu wzięły udział trzyosobowe reprezentacja szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 5, 6, i 11. Największą wiedzą wykazali się: Michał Ćwiertnia, Jakub Skalany i Michał Watycha ze SP nr 5. Dla swojej szkoły zdobyli figurkę św. Katarzyny.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl