rozmaitości

Szczawnicki Chór Kameralny na finał Festiwalu w Nowym Sączu

Czwartek, 23 października 2014 / 21:05

Szczawnicki Chór Kameralny wraz z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami: Jolantą Kowalską Pawlikowską-sopran, Nicholasem Spanosem-kontratenor oraz Zoltanem Megyesi zaprezentuje dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla podczas koncertu wieńczącego XX Festiwal Muzyczny Jubilaei Cantus w Nowym Sączu.

Podhalański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 1. spotkanie informacyjne i nabór wolontariuszy

Czwartek, 23 października 2014 / 20:43

Podobnie jak w poprzednich latach, Nowy Targ - a wraz z nim całe Podhale - włącza się aktywnie w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najbliższy 23. Finał odbędzie się 11 stycznia 2015 roku.

I stopień zagrożenia lawinowego Tatrach. W piątek będzie jeszcze chłodniej

Czwartek, 23 października 2014 / 10:05

Po intensywnych opadach śniegu, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło w Tatrach lawinową jedynkę. Na Podhalu pogoda prawie zimowa. Jutro temperatura spadnie do 3, a w nocy z piątku na sobotę przyjdzie lekki mróz.

II Nowotarski Dzień Misyjny (zdjęcia)

Środa, 22 października 2014 / 23:16

NOWY TARG. W ramach Światowego Tygodnia Misyjnego wolontariusze Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego działający przy I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, zorganizowali II Nowotarski Dzień Misyjny.

Podziękowania burmistrza dla nauczycieli emerytów

Środa, 22 października 2014 / 13:49

Z podziękowaniami i gratulacjami na obchody Święta Edukacji Narodowej udał się do sekcji emerytów i rencistów koła nowotarskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego burmistrz Marek Fryźlewicz.

I Zakopiański Bieg Niepodległości

Środa, 22 października 2014 / 13:11

11 listopada ulicami Zakopanego ruszy I Zakopiański Bieg Niepodległości.

Szkocja last minute. Od środy jesteśmy w Szkocji

Wtorek, 21 października 2014 / 23:41

NOWY TARG. Alba gu bràth - czyli spotkania z kulturą szkocką to cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury. Wśród propozycji są także filmy.

Apostoł: "Słowicze pienia kandydatów"

Wtorek, 21 października 2014 / 16:15

FELIETON. "Nikomu nie trzeba udowadniać, że Podhale, Spisz i Orawa – to rejon bardzo atrakcyjny turystycznie. Trzeba jednak powtarzać do znudzenia, że absolutnie zbyt mizernie wykorzystany pod względem turystycznym. Cierpi na tym zwłaszcza Nowy Targ" - pisze Stanisław Apostoł z Nowego Targu, kandydat KW Razem Podhale Spisz Orawa do Rady Powiatu Nowotarskiego.

OSP Nowy Targ ma trzy propozycje do Budżetu Obywatelskiego

Wtorek, 21 października 2014 / 12:40

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w Nowym Targu. Strażacy z nowotarskiej OSP zachęcają do głosowania na swoje propozycje. Mają trzy.

695 tys. zł - średnia cena za dom w Nowym Targu

Wtorek, 21 października 2014 / 11:02

Nowotarski rynek nieruchomości rządzi się prawami miejscowości wyjątkowych. Ze względu na atrakcyjność turystyczną regionu, oraz małą podaż zarówno mieszkań, jak i domów średnia cena za m2 utrzymuje się powyżej 3000 zł – informuje portal Morizon.pl.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl