rozmaitości

VI Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Środa, 25 maja 2016 / 08:38

W dniach 3-5 czerwca Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem organizuje VI Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W ramach tego dużego sportowego wydarzenia odbędą się trzy górskie biegi: IX Bieg Sokoła, IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły oraz VII Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego. Towarzyszyć im będą także dodatkowe atrakcje.

Najładniejsza zagroda, najładniesza posesja...

Środa, 25 maja 2016 / 08:10

Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ zapraszają mieszkańców Gminy Nowy Targ do udziału w kolejnej, IV już edycji konkursu na najładniejsze obejście w Gminie Nowy Trag.

III Podhalański Konkurs Czytelniczy Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie Cytanie”

Wtorek, 24 maja 2016 / 23:02

30 maja w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu odbędzie się etap rejonowy III Podhalańskiego Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie Cytanie”, w którym udział wezmą zwycięzcy etapów szkolnych przeprowadzonych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

"Poznaj mój świat – twój przyjaciel pies" (zdjęcia)

Wtorek, 24 maja 2016 / 22:18

Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach we współpracy z Pozytywnym Ośrodkiem Szkolenia Psów SalwDog zorganizowało i przeprowadziło pokazy dla dzieci pt. „Poznaj mój świat – twój przyjaciel pies”. Odbyły się trzy pokazy w ZSPiG w Zaskalu. Będą one kontynuowane we wszystkich szkołach w Gminie Szaflary.

Rafał Sonik i jego quad - z klocków Lego. W skali 1:1 (zdjęcia)

Wtorek, 24 maja 2016 / 21:15

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i wspaniałego człowieka, od kilkunastu lat zaangażowanego w działalność charytatywną, została doceniona w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.

20 tys. zł dla badaczy i miłośników lokalnych tradycji

Wtorek, 24 maja 2016 / 16:44

Do 15 czerwca br. można zgłaszać kandydatów do Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w naszym regionie. Zwycięzców poznamy w lipcu. Pula środków na nagrody wynosi w sumie 20 tys. zł.

Zakopiańskie targi kolekcjonerskie

Wtorek, 24 maja 2016 / 10:50

ZAKOPANE. Od 25 do 30 maja na Placu Niepodległości zorganizowane zostaną tradycyjne Targi Staroci.

Perły i Perełki Małopolski (zdjęcia)

Wtorek, 24 maja 2016 / 09:15

Małopolski przyciągnęły do Szczawnicy ok. 900 biegaczy, którym nie straszna była pogoda, z jaką musieli się zmierzyć - z nieba lał się ponad 30 stopniowy żar.

II Sympozjum Naukowo – Integracyjne - „15 lat kształcenia integracyjnego na Podhalu ”

Poniedziałek, 23 maja 2016 / 20:47

W dniach 31 maja – 1 czerwca w Czerwiennem odbędzie się II Sympozjum Naukowo – Integracyjne - „15 lat kształcenia integracyjnego na Podhalu ” organizowane przez Katolickie Szkoły Integracyjne SPSK w Czerwiennem, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie oraz Gminę Czarny Dunajec.

Letnie warsztaty gitarowo-wokalne

Poniedziałek, 23 maja 2016 / 16:20

III edycja ogólnopolskich letnich warsztatów gitarowo-wokalnych odbędzie się w lipcu w Kluszkowcach.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl