rozmaitości

Koniec akcji Lato w Mieście z jiu jitsu (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 września 2014 / 23:43

NOWY TARG. Skończyły się wakacje i skończyła się akcja „Lato w mieście”, czyli darmowe treningi jiu jitsu. Głównym organizatorem treningów jiu jitsu był sensei Aleksander Kozieł, który jak co roku prowadził treningi w nowotarskim MOK. W prowadzeniu zajęć pomagali mu sensei Sebastian Westrych i sensei Jan Nowicki.

II wojna światowa na Podhalu

Poniedziałek, 1 września 2014 / 12:44

Publikujemy fragment artykułu Macieja Korkucia na temat wydarzeń sprzed 75 lat. Zamieszczony jest ona na stronie internetowej Podhalańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych ZP „Błyskawica”.

Gminne Dożynki i Pożegnanie Lata w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 września 2014 / 12:40

W niedzielę w Łapszach Niżnych odbyły się Gminne Dożynki połączone z Pożegnaniem Lata oraz Przeglądem Orkiestr Dętych z Gminy Łapsze Niżne.

Baran po szczawnicku - jeden przepis, trzy nazwy

Poniedziałek, 1 września 2014 / 12:11

WYJAŚNIENIE. W artykule pt. „Jaworczański Redyk w ramach Dni Powiatu Nowotarskiego w Jaworkach” mylnie podano, że laureatami półfinału tegorocznego Grand Prix Smaków Małopolski zostali Ewa i Paweł Zachwiejowie ze Szczawnicy za potrawę ,,Baran po Szczawnicku’’. Faktycznie laureatem tej nagrody została Agnieszka Niezgoda, siostra Ewy Zachwiei ze Szczawnicy, także przygotowującą tego barana, zgodnie z recepturą Ich ojca Tadeusza Zachwiei.

XXIV Dożynki w gminie Czarny Dunajec (podwójna galeria)

Poniedziałek, 1 września 2014 / 00:58

CZARNY DUNAJEC. Tegoroczny Hołdymas, czyli czarnodunajeckie dożynki odbył się po raz XXIV na stadionie sportowym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Rzeźby i kolaże Bartosza Sawy Klamerusa w Jatkach (zdjęcia)

Niedziela, 31 sierpnia 2014 / 17:10

NOWY TARG. - Dzień dobry. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób przybyło na wernisaż. Mam mówić o sobie? Fascynuje mnie Facebook - zaczął spotkanie w Jatkach Bartosz Sawa Klamerus. Dalej mógł mówić dopiero, gdy umilkła salwa śmiechu. - Żartowałem - zastrzegł.

Koncert European Art Ensemble

Niedziela, 31 sierpnia 2014 / 15:42

W pierwszy wrześniowy wieczór w imieniu Stowarzyszenia Lokomotywa zapraszamy Was w muzyczną podróż w towarzystwie doborowych artystów z formacji European Art Ensemble.

Abstrakcja bycia razem

Niedziela, 31 sierpnia 2014 / 15:26

NOWY TARG. "Grasz, śpiewasz, wyjesz. Zapewne według niektórych, nic nie potrafisz, ale to może właśnie Twoja największa zaleta? Dołącz do nas. Przyjdź, przestrasz się. Po kilku nieprzespanych nocach, przyjdź i zapłacz, by się nauczyć cieszyć radością muzyki, która może wydawać ci się jękiem. Zakochasz się" - zapewniają muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej.

Piknik Lotniczy SIAF 2014 - w obiektywie Michała Adamowskiego

Niedziela, 31 sierpnia 2014 / 15:03

Niedaleko Bańskiej Bystrzycy na lotnisku w Sliać, obywa się największa impreza lotnicza na Słowacji. Organizatorzy sięgają bardzo wysoko i co roku starają się aby SIAF (Slovak International Air Fest) był jeszcze lepszy oraz mógł konkurować z najlepszymi imprezami w Europie.

19:19; Dziewiętnasta dziewiętnaście: Lekcja uwodzenia...

Sobota, 30 sierpnia 2014 / 19:20

"Wspólnie określiliśmy cel, wyjrzeliśmy przez okno, aby zobaczyć szlak wiodący nas na sam wierzchołek ośnieżonego szczytu, z którego zobaczyć można dolinę mlekiem i miodem płynącą" - pisze w słowie na niedzielę ks. Adam Pastorczyk.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl