rozmaitości

Informacja o zapisach do Biegu Niepodległości w Szczawnicy

Piątek, 31 października 2014 / 14:59

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy są organizatorami V Masowego Szczawnickiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy.

Podsumowanie projektu "Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych" (artykuł sponsorowany)

Piątek, 31 października 2014 / 14:47

Niemal przez pół roku, bo od czerwca aż do października 2014r., trwała realizacja finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu i Województwo Małopolskie projektu „Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych”.

Wystawa fotografii Michała Adamowskiego

Piątek, 31 października 2014 / 10:19

Burmistrz Nowego Targu i autor Michał Adamowski zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej oraz promocję miejskiego kalendarza na rok 2015, która odbędzie się 6 listopada o godzinie 18.00 w holu Urzędu Miasta przy ul. Krzywej 1.

Melbourne Air & Space Show (zdjęcia)

Czwartek, 30 października 2014 / 22:48

FLORYDA. - Podczas pobytu w USA trafiła się okazja wyjazdu na pokazy lotnicze do Melbourne na Florydzie, gdzie główną gwiazdą była grupa akrobacyjna amerykańskiej armii – U.S. Air Force Thunderbirds - tłumaczy Michał Adamowski. Nasz kolega redakcyjny przywiózł z tej wyprawy niesamowite zdjęcia oraz opis miejsc i pokazów lotniczych, w których uczestniczył.

Prezentacja unikatowego obrazu Witkacego

Czwartek, 30 października 2014 / 22:36

ZAKOPANE. Unikatowy obraz Witkacego „Portret Krystyny i Ludwika Fischerów” Muzeum Tatrzańskie zakupiło pracę za kwotę 250 tys. zł ze środków Województwa Małopolskiego i 14 listopada po raz pierwszy pokaże ją w swojej filii – w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Wykład Szczepana Kowalskiego: Drewno, kamień i żelazo zespolone krwią

Czwartek, 30 października 2014 / 22:26

W piątek 7 listopada br. w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbędzie się spotkanie i wykład mgr Szczepana Kowalskiego (PTH, Nowy Targ), który poświęcony będzie galicyjskim cmentarzom z okresu Wielkiej Wojny na terenie Galicji Zachodniej.

Nowotarżanie spotkali się z Polonią z Syberii

Czwartek, 30 października 2014 / 20:09

W Zakopanem doszło do spotkania władz Związku Podhalan oddział w Nowym Targu z Polonią działającą na terenie Federacji Rosyjskiej w ramach Stowarzyszenia Narodowo-Kulturalna Autonomia Polaków „Nadzieja” na Syberii.

Komunikat policji na temat akcji "Znicz" w Zakopanem

Czwartek, 30 października 2014 / 19:51

Święto Zmarłych jest dla nas czasem zadumy, refleksji, a jednocześnie zgiełku związanego z odwiedzaniem grobów naszych bliskich. To także niestety czas aktywności przestępców. W trosce o bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy. W rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Żeby pociąg jechał w góry szybciej

Czwartek, 30 października 2014 / 10:18

Rozpoczęła się kampania społeczna pod hasłem „ Pociąg – Autobus – Góry”. Według organizatorów wśród, których znalazła się Tatrzańska Izba Gospodarcza, to pomysł na szybki, bezpieczny i ekologiczny transport z Krakowa do Zakopanego.

Akcja "Znicz"

Środa, 29 października 2014 / 09:38

W najbliższych dniach, w związku ze świętem Wszystkich Świętych - 1 listopada, rozpocznie się policyjna akcja "Znicz".

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl