rozmaitości

Maraton Podhalański dla sportowców z niepełnosprawnością

Wtorek, 28 lipca 2015 / 22:27

W niedzielę, 26 lipca odbył się I Maraton Podhalański. Na ponad 42-kilometrowej trasie z Nowego Targu przez Ludźmierz, Bańską, Ząb, Nowe Bystre, Butorowy Wierch, Kościelisko do Zakopanego rywalizowało blisko 300 zawodników. Pośród maratończyków byli uczestnicy akcji "1 Maraton Podhalański z Fundacją Handicap Zakopane dla Sportowców z Niepełnosprawnością."

Wielkie Granie na Spiszu (zdjęcia)

Wtorek, 28 lipca 2015 / 14:36

Niedzielnym koncertem zespołu Piersi, który obejrzało kilka tysięcy widzów, zakończyła się w niedziele wieczorem dwudniowa impreza w Łapszach Niżnych - Wielkie Granie na Spiszu, organizowana już po raz ósmy.

Pielęgniarki z dyplomami i czepkami (zdjęcia)

Wtorek, 28 lipca 2015 / 12:22

W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich absolwentom Instytutu Pielęgniarstwa.

Dyżury radnego wojewódzkiego w Nowym Targu

Wtorek, 28 lipca 2015 / 10:37

We wtorki i w czwartki czynne jest biuro do kontaktów z mieszkańcami, w którym pierwszy dyżur podjął radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś.

Festiwal nad Zdrojami – ostatnia tegoroczna odsłona

Wtorek, 28 lipca 2015 / 08:01

W sobotni wieczór, zaraz po mszy św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha w Szczawnicy zabrzmiał ostatni koncert tegorocznego, VIII Festiwalu "Muzyka nad Zdrojami".

Uroczystości odpustowe w kościółku pw. Św. Anny (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 lipca 2015 / 23:20

NOWY TARG. W niedzielę, w najstarszym nowotarskim kościele odbyły się uroczystości ku czci św. Anny, patronki drewnianej świątyni znajdującej się na cmentarzu. Mszę św. w koncelebrze odprawił ks. Franciszek Juchas, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

Krakowski Teatr Odwrócony na V Kalejdoskopie Teatralnym w Zakopanem (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 lipca 2015 / 21:48

ZAKOPANE. "Wesołe miasteczko", czyli "spektakl o historii, która się rymuje jak dobry rap!" - zaprezentowany został pod Giewontem przez Krakowski Teatr Odwrócony.

Inauguracja VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 lipca 2015 / 21:19

ZUBRZYCA GÓRNA. Po raz siódmy na Orawie rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Kościele Matki Bożej Śnieżnej w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Posiady Rodzinne w Załucznem

Poniedziałek, 27 lipca 2015 / 21:14

W Załucznem, na placu naprzeciw miejscowej szkoły, odbyły się w niedziele Posiady Rodzinne.

Ikony Małgorzaty Stańdo w Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 lipca 2015 / 21:10

ZUBRZYCA GÓRNA. W budynku plebani na terenie skansenu w Zubrzycy Górnej odbył się wernisaż otwierający wystawę ikon autorstwa Małgorzaty Stańdo.

« | ‹ | 1 2 3 4 5 ... | | »
Zobacz pełną wersję podhale24.pl