W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbyły się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników - zarówno przedstawicieli władz, jak i lokalnej społeczności.
Mszy Świętej przewodniczyli ks. Maciej Ścibor, kustosz sanktuarium, oraz ks. Dariusz Głuszko, proboszcz z parafii św. Józefa Robotnika w Cichem. Szczególną oprawę liturgii zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Cichem, którzy aktywnie włączyli się w przebieg nabożeństwa.Po Mszy uczestnicy przeszli w procesji do Ogrodu Różańcowego, gdzie złożono wieńce pod pomnikiem Papieża-Polaka i wspólnie odśpiewano "Barkę" - ulubioną pieśń Ojca Świętego.
Obchody zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów z Cichego, zaprezentowany w Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich. Spektakl, wyreżyserowany przez Martę Sadową-Chorąży, przypomniał postać Jana Pawła II jako przewodnika duchowego i autorytetu dla młodego pokolenia.
oprac. r/ źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu


