26.09.2013, 23:06 | czytano: 2173

Jerzy Zacharko: "protestować można, ale w sposób cywilizowany"

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. - Protestować można w sposób cywilizowany i kulturalny. Mieszkańcy mogą zgłosić swoje wnioski na sesji, ale niedopuszczalne jest robienie tego typu kampanii - tym bardziej - z założenia nieprawdziwej - mówi przewodniczący Rady Miasta Jerzy Zacharko.
Czwartkowa sesja Rady Miasta miała burzliwy przebieg. Do zaprowadzenia porządku na sali obrad potrzebna była interwencja Straży Miejskiej. Strażnicy wezwani zostali przez przewodniczącego Rady, który nakazał wyprowadzenie z sali lidera grupy protestujących osób Jacka Kalatę. Piszemy o tym w artykule Kłótnia na sesji.
Mieszkańcy Furmanowej najpierw pikietowali przed budynkiem Urzędu Miasta, potem weszli na salę obrad wyposażeni w transparenty z wulgarnym określeniem (za co zostali ukarani mandatem). Na sali obrad doszło do zamieszania, przepychanek, a nawet szarpaniny i sesja została przerwana.

Jak mówi przewodniczący Rady Miasta, stało się tak wskutek "zakłócenia przebiegu sesji, poprzez niezgodne z regulaminem zachowanie mieszkańców gminy Poronin, Biały Dunajec i Furmanowej".

Ponieważ Jacek Kalata nie chciał opuścić sali - został usunięty siłą. Mężczyzna skarży się, że został poturbowany.

- Każdy z mieszkańców ma prawo brać udział w dyskusji publicznej, a swoje sprawy winien przedstawić radnemu ze swojego okręgu. Radny prezentuje te sprawy na sesji. Protest protest pana Kalaty w odczuciu Rady jest bezzasadny, ponieważ informacje które on rozpowszechnia, że nie są prowadzone rozmowy z mieszkańcami - są nieprawdziwe. W sprawie Furmanowej i budowy drogi na Furmanową jest przygotowany projekt, na który miasto wydało ponad 200 tys. zł. Jest jeszcze kwestia dokonania uzgodnień - tłumaczy przewodniczący Zacharko. I dodaje: - Jeśli jakaś osoba, czy grupka niezadowolonych mieszkańców protestuje przeciwko temu, to można to zrobić w sposób cywilizowany i kulturalny. Mieszkańcy mogą zgłosić swoje wnioski na sesji, ale niedopuszczalne jest robienie tego typu kampanii, tym bardziej - z założenia nieprawdziwej.

s/
komentarze
Jacek Kalata01.10.2013, 09:03
Kochani,
dziękuję za dobre słowo i wsparcie .

zapraszam na Październikową sesję Rady Miasta w ostatni czwartek miesiąca / o ile Pan przewodniczy nie zastosuje jakiegoś uniku /

Pozdrawiam

Jacek Kalata
Sob**30.09.2013, 15:28
Na początku lat 90-.tych tow. Zacharko działał w Unii Demokratyczniej (albo był to ROAD?) chodził po Krupówkach z milicją i zdejmował plakaty wyborcze KPN-u. Taki to patriota.
Bojcorz30.09.2013, 11:58
Panie Jerzy, za długo w opozycji i nerwy puszczają. Pokazałeś brak klasy. Myślę, że wybory masz z głowy.
komuch27.09.2013, 23:00
a o co walczył p. Zacharko (?) - członek PZPR do końca wierny
obserwator27.09.2013, 10:23
On siebie robi cywilizowanym ,przecież to wygląda że on wychowywał się w buszu,takich ludzi przyjmuje się kawą i rozmawia się z nimi nie jak zomo. ale jak przedstawiciel władzy w terenie, jemu nie odbiło on głupim się urodził.
obserwator27.09.2013, 10:13
To jest przykład jak władza wybrana przez nas, wsłuchuje się w głos ludu chcącego poprawy swojej egzystencji,tak traktuje polak polaka trzeba nie mieć krzty honoru ,ani odrobinkę wstydu, żeby tak prowadzić dialog zwany społecznym,ale porzekadło mówi kto się b.cem ulągł to i b.cem zdechnie.
goł27.09.2013, 07:42
protestować w sposób cywilizowany to sobie można do usranej śmierci, tylko głośny wstrząs daje teraz możliwość zauważenia problemu
sssst27.09.2013, 07:29
Do @leser
Jak chcesz się wypowiedzieć to możesz to zrobić w Hyde Parku.
Tam możesz mówić co ślina na język przyniesie.
kiril27.09.2013, 07:21
Nic dodać nic ująć po prostu jaja
ony27.09.2013, 04:29
O taką żeś pan, panie Zacharko demokrację walczył? Dawniej była milicja --- teraz jest Straż Miejska
leser26.09.2013, 23:22
Bezczelny. Owszem można się zapisać do zabrania głosu, ale zwykle cwaniacy przeciągaja obrady jakimiś pierdołami i wypada to w okolicy 24.00. A regulaminy to oni sami sobie dla własnej wygody piszą. Co to znaczy, żeby ludzie w demokratycznym ponoć kraju nie mogli się wypowiedzieć. Już i Zacharce odbiło? Już zapomniał jak za komuny było? Podobno władza jest najgorszym narkotykiem
Zobacz pełną wersję podhale24.pl