02.04.2014, 20:01 | czytano: 1860

Szlak zmieniony, bo turyści śmiecą

ZAKOPANE. Oznaczony kolorem żółtym szlak turystyczny, biegnący nieopodal szczytu Antałówki przez popularny punkt widokowy, zmieni swój przebieg. Decyzja ta spowodowana jest uciążliwością przebiegu szlaku dla właścicieli działek, przez które wiedzie trasa - informuje zakopiański magistrat.
Chodzi przede wszystkim o śmieci pozostawiane w okolicy przez jego użytkowników. Po skargach mieszkańców burmistrz Janusz Majcher zadeklarował, iż przebieg szlaku zostanie zmieniony. - Zamknięty zostaje odcinek prowadzący od ul. Jagiellońskiej, ul. Wierchową przez Antałówkę do ul. Antałówka na Wierch. Nie oznacza to, że likwidujemy tę część jednego z najliczniej uczęszczanych szlaków turystycznego na terenie naszego miasta. Wyznaczyliśmy jego nowy przebieg – podkreśla burmistrz. Poprowadzony on został od ul. Jagiellońskiej, Bulwarami Słowackiego do hotelu „Bristol”, następnie odcinkiem Bulwarów Słowackiego biegnącym nad potokiem Bystra do Drogi na Bystre. Tutaj skręca on w lewo i biegnie wzdłuż Drogi na Bystre do Drogi na Antałówkę, a następnie prosto Drogą na Antałówkę do starego przebiegu szlaku.
- Co ważne, trasa ta obowiązywać będzie do końca 2014 r. – zaznacza Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu w zakopiańskim Urzędzie Miasta. – Sytuacja ta spowodowana jest remontem ulicy Broniewskiego, który rozpocznie się wkrótce, a zakończy pod koniec bieżącego roku. Od stycznia 2015 r. szlak przebiegał będzie od ul. Jagiellońskiej Bulwarami Słowackiego do hotelu „Bristol”, a następnie w lewo ul. Broniewskiego do Drogi na Antałówkę.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane
komentarze
swój03.04.2014, 08:57
czyżby synuś chciał dokończyć budowę w spokoju?
słoik zakopianski02.04.2014, 20:20
Następnie zakaz fotografowania i nagrywania filmów bo inwestor musi mieć spokój na budowie .Skąd te tysiące turystów na Antałówce skoro zakopane umiera?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl