10.04.2014, 15:27 | czytano: 3982

Darowizna dla policji. Działka pod budowę komisariatu przekazana

Fot. UMiG Szczawnica
Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda i komendant małopolskiej policji nadinspektor Mariusz Dąbek złożyli podpisy pod aktem notarialnym na mocy którego policja stała się właścicielem działki przy ulicy Skotnickiej. Powstanie na niej budynek pienińskiego komisariatu policji.
Jak informuje szczawnicki magistrat, zgodnie z podpisanym uprzednio porozumieniem intencyjnym zawartym pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, miasto zobowiązało się do pokrycia kosztów punktowej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby możliwa była realizacja planowanej inwestycji. Ponadto zobowiązało się do udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na opracowanie projektu budowlanego obiektu. Z kolei Komenda Wojewódzka zobowiązała się podjąć w 2014 roku działania w kierunku rozpoczęcia budowy docelowej siedziby Komisariatu Policji z budynkiem garażu i parkingiem na przekazanych działkach, a całą inwestycję zakończyć do 31 grudnia 2015 r., tak aby komisariat mógł rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 01 stycznia 2016 r.
Obecnie Komisariat Policji znajduje się w Krościenku. Z przenosinami nie chcą się pogodzić krościeńscy radni, którzy planują zwrócić się z wnioskiem do władz policji o ponowne przemyślenie sprawy i zweryfikowanie planów. Ich zdaniem, Krościenko leży w centrum regionu pienińskiego i to tu powinien być zlokalizowany komisariat. Przeniesienie go do Szczawnicy, to ulokowanie go na obrzeżach regionu.

r/ źródło: UM Szczawnica
komentarze
I13.04.2014, 03:37
Żenada. Dlaczego burmistrz z pieniędzy mieszkańców Szczawnicy funduje takie prezenty komendantowi policji, który ma w swoim budżecie pieniądze przeznaczone na budowę komend policji. Jeśli jest taka potrzeba to policja sama powinna kupić działkę i wybudować komendę. Wynika z tego, że dla komendanta nieważna jest strategia, aby Policja miała swoją bazę w najbardziej optymalnym położeniu Pienin i Gorców, a najważniejsze jest to żeby wydrzeć coś za darmo. Burmistrz natomiast z pieniędzy podatników robi sobie punkty do kampanii wyborczej.
kurier11.04.2014, 10:33
Ta Skotnicka to takie zagacie. Nie dość, że wąsko, to chodnik kończy się na budynku 37. Wyjechać zza tego budynku, to czasami graniczy z cudem. Można stać na STOPie i nie masz człowieku pewności, że włączysz się bezpiecznie do ruchu, zero widoczności.
Szczaw11.04.2014, 09:20
Radni niech nie płaczą, bo akurat to gdzie jest w tej chwili komisariat jest im typowo na rękę, w związku z ciągle plątającą się młodzieżą po rynku i pijącą alkohol nad Dunajcem. Jak przeniosą do Szczawnicy komisariat, to patrole automatycznie w tych miejscach się zmniejszą. Teraz będzie po równo. Wy macie karetkę my będziemy mieć Policję. To że w Szczawnicy będzie sam komisariat, nie oznacza, że nie będzie patroli w Krościenku. Więc radnym chodzi tylko o zagarnięcie tych policjantów najbardziej w rejonie rynku, bo wiadomo jak jest czasem :)
Trybsik11.04.2014, 09:10
Radni leją w portki, bo jak przeniosą do Szczawnicy POLICJĘ, to wtedy będą widzieć, co się będzie działo w samym rynku jak i przy amfiteatrze. A prawda jest taka, że komenda woli wybudować swój komisariat na obrzeżach swojego terenu działań ale mieć swój budynek i do tego spełniający wymagania. Karetkę przenieśli i co? Ratownicy mają do dyspozycji pomieszczenie na miarę okresu międzywojennego, a nie XXI wieku. Przejeżdżając ostatnio tamtędy widziałem, że mają w tym garażu gorzej niż w niejednej noclegowni...Krościeńcany chcielibyście mieć wszystko na kupie, ale na warunki już macie wy***...
druh10.04.2014, 21:06
ja byłem kawe piłem i podpisywałem dokumenty , a co wam do tego
ja10.04.2014, 19:30
a ja też mam pytanie - czy druh D też uczestniczył w rozmowach ?
robo10.04.2014, 18:21
Pan i Władca z tego komendanta policji!!!!
janek10.04.2014, 15:51
Jam mam pytanie ile kosztowała wizualizacja wczesnej planowanego ośrodka zdrowia w tym samym miejscu?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl