14.05.2014, 13:36 | czytano: 6125

Juwenalia w deszczu

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Mimo pogarszającej się pogody i fatalnych prognoz, organizatorzy Juwenaliów Podhalańskich nie planują odwoływać czwartkowej imprezy. Na Rynku stanęła dziś scena.
Jak ustaliliśmy, organizatorzy planują przeprowadzić imprezę bez względu na pogodę. Tylko kataklizm może sprawić, że koncerty zostaną odwołane.
Prognozy pogody nie są optymistyczne. Przez cały czwartek ma lać, a największe opady spodziewane są po południu i wieczorem, czyli w czasie plenerowej imprezy na Rynku.

Juwenalia zgodnie z programem mają rozpocząć się o godz. 13 paradą przebierańców, a zakończyć koncertem zespołu Luxtorpeda (g. 21).

Szczegółowy program imprezy w dziale "Co, gdzie, kiedy".

r/
komentarze
żak16.05.2014, 08:15
Jaka uczelnia takie juwenalia
Mery15.05.2014, 15:06
Wybieram się w tym roku na studia, bo interesuje się architekturą i to chce w życiu robić, co nie znaczy, że nie mogę być jednocześnie góralką, katoliczką czy prawdziwą Polką, idę do Krakowa, ponieważ tam mam taką możliwość rozwijania swojej pasji, gwary się nie wstydzę, od rodziców kasy nie biorę- zamierzam spędzić całe 4 miesiące w pracy, by nie brać od rodziców, a na imprezy owszem i chodzę, bo po to jest młodość, a jak ktoś swój rozum ma, to wie na co sobie może pozwolić, ale dla NOWOTARŻANINA Z DZIANA PRADZIADA, będę i tak zniszczoną studentką, która się wyrywa z domu, od mamy ciągnie kasę na imprezę i jeszcze się gwary wstydzi
Oj ludzie ludzie...pełno w Was stereotypów :)
do nowotarzanin z dziada pradziada15.05.2014, 12:49
nowotarzanin Ty strasznie uparty jestes nie wrzucaj wszystkich studentów do jednego worka kazdy jest panem wlasnego losu jak chce sie uczyc,studiowac to jego sprawa co ciebie to interesuje co ciebie to obchodzi ze rodzice im kase daja ze imprezuja ze jak przyjezdzaja do domu to pokazuja ze sa dobrymi dziecmi ty im na to dajesz Ty im na to pozwalasz znam wielu studentow ktorzy sami utrzymuja sie na studiach i od rodziców kasy nie biora nie wszyscy sa tacy jak Ty ich widzisz chyba ci w zyciu z nauka nie poszlo skoro jestes tak wrogo nastawiony do tych wszystkich ludzi ,,studiujacych,,.....i jeszcze jedno nie pisz zeby lało bo nikt tu duzej wody nie potrzebuje ani tego zeby jego dom byl zalany.
nowotarżanin z dziada pradziada15.05.2014, 01:25
do: do nowotarzanin z dziada pradziada: i jeszcze jedno, co masz na myśli, że się jeszcze od życia muszę dużo nauczyć??? a co ja takiego robię albo mówię??? Może nieprawdę??? Na wszystko jest czas w życiu, owszem, ale jakoś nasi rodzice, dziadkowie nie studiowali, tylko zapieprzali od rana do nocy, pracując w sklepach, Kominacie, na roli, na gospodarce i jakoś na ludzi wyszli, czegoś się dorobili w życiu!!! a te studenciki żałosne to najpierw się wybawić, a potem za granice zwiać i wszystkim wkoło opowiadać, jaki to świat niedobry, a rodziców zostawiają wtedy na pastwę losu- starych, schorowanych, samotnych- później wielu z nich oddaje swoich Ojców do domów starców, bo tacy Ojcowie są im nie potrzebni. ale tego, jak ich wspierali na studiach, jak toi za ich ciężko zarobioną kasę imprezowali i baraszkowali. to już nie pamiętają!!! Niech leje, bo by się tym studencikom kubeł zimnej wody przydał!!!
nowotarżanin z dziada pradziada15.05.2014, 01:17
do: do nowotarzanin z dziada pradziada: oj nie nigdy bym na studia się nie wybrał- co to, to nie!!! Mi studia są do niczego nie potrzebne. Dla mnie nie ważne jest to jakie kto ma wykształcenie, dla mnie liczy się to, jaki kto ma podejście do innych, jakim kto jest człowiekiem, katolikiem, Polakiem, itd. To dla mnie jest ważne!!! Piszę tak, bo mnie wkurzają te obiboki, co nic nie robią, tylko rzekomo studiują , a tak na prawdę imprezują i jakieś orgie urządzają w tym Krakowie- wiem z tego co widzę dokoła, jak niektórzy przed rodzicami to świętoszków udają, a jak się wyrwą do Krakowa, to tak jakby małpy w nich wstąpiły- dzkiują, szaleją i nic więcej!!!

do: Gumiś: a czy to moja wina, że młodzi nie chcą wstępować do Związku Podhalan? Ja właśnie się dziwię dlaczego tak jest, że dziś młodzi to gardzą góralami. Ja należę wraz z żoną do Związku Podhalan i wiem doskonale, jak Prezes Oddziału ZP w Nowym Targu Pan Wojtek Groń dąży do tego, by coraz więcej młodych wstępowało do naszego Oddziału. I chwała mu za to, że tak zachęca młodych, że dąży do tego, by młodzi wstępowali do Oddziału ZP, dając wzór Jego Rodziny. Wielki szacun Panie Wojtku!!! Bądźmy góralami z krwi i kości, z dziada pradziada!!! Niech Nowy Targ będzie kolebką górali, a nie gnuśną ostoją dla studentów, którzy powoli to resztki rozumu tracą na tych imprezach!! Żeby ino chciało lać w tym Krakowie, to ich by przyciszyło nieco!!!
do nowotarzanin z dziada pradziada14.05.2014, 22:56
Posluchaj ..bo widze ze ci tutaj co niektórzy na odcisk stanęli mlody jestes a strasznie madrkujesz zgadzam sie z Toba ze dzis wszyscy na studia ze lepiej do Krakowa bo tam ,,inny świat,, ok z tym masz racje ale ten artykuł jest o imprezie na rynku a nie o jakis wywodach o których ty piszesz daruj sobie bo malo kogo interesuje to ze Ty masz dzialalnosc ze Ty masz zone ze ty jestes z zamoznej rodziny nowotaskiej tak naprawde to Ty sie jeszcze musisz duzo od zycia nauczyc ..ale wiesz co dziwie sie ze mlody jestes a narzekac tylko potrafisz a moze Tobie zal ze to nie Ty ,,student,, no ale wiesz na nauke nigdy nie jest za pózno .
DaNKA14.05.2014, 22:09
byle fontanny nie zniszczyli
Gumiś14.05.2014, 21:56
Do dziada:
niech mi dziad z pradziada wytłumaczy czemu tak młodych ludzi nie wstępuje do Związku Podhalan i nie chce kultywować tradycji góralskiej
znana miescka z Miasta14.05.2014, 21:44
Niech leje, żeby ino ich uciszyło!!!! Zwłaszcza niech leje w Krakowie, by Ci nasi nowotarscy studenci usiedli na d*** kto to widział, że dziś każdy kto ino zda maturę to idzie na studia- czy ten świat zwariował??? co to ma być??? Niektórzy to gęby nie umieją otworzyć jka sąsiadów widzą, ale na studia idą, ino nie wiem po co- by pieniądze Ojców wydać i się pobawić w tym zepsutym Krakowie??? Co to za czasy nadeszły niedobre, że dziś tak ludzie gnają na te studia- czas to zmienić, dość tych studentów. co się z choinki urwali!!!!
Mery z Gronia mieszkająca w Mieście14.05.2014, 21:40
Pani jo tako staro, ale na juwenalia pódem!!! trza se popatrzeć na te młode dziołchy!!!! wiadomo, studenci, to dzikusy, ale co poradzić- jo wnuków na studia nie posłałak i dziś harują od rana do nocy, a casem tyz i od nocy do ran, ale przynajmniej nie studiują!!!! Jo to strasnie cenie tych, co pracują a nie studiują, bo dziś byle kto koncy studia i co z tego ma??? Płakać mi się chce jak ci studenci ino imprezują, klną, szaleją, a robić nimo kto, ino moje wnuki p prawnuki takie porządne, że ciężko pracują!!!! Niech leje jak ino może, mniej tych dzikusów będzie!!!! Precz ze studentami na całym świecie- do roboty wy obiboki jedne!!!!! Do siana i do stajni, krowy doić, a nie szlajać się!!! Płakać mi się chce!!!
były student14.05.2014, 21:09
poziom nauczania w Polsce, również szkolnictwa wyższego to poziom opłakany więc jeśli spadnie deszcz to wszystko będzie na swoim miejscu
DO Anka z Krasińskiego14.05.2014, 20:37
niech se studenci szaleją?co to oni niby spokojniejsi?puknij sie w zmoczone czoło...
Wróżka14.05.2014, 20:09
już dość o tym deszczu , proponuje jutro przyjść na Rynek i bawić się, koncerty bezpłatne i czego tu jeszcze chcieć,
co tam zimno i deszcz jak w duszy maj.....
też świr14.05.2014, 19:23
nowotarżaninie z dziada pradziada
masz rację niech w tym mieście grali zgrani świrni i ich doktór.
Anka z Krasińskiego14.05.2014, 19:14
niech leje jak z cebra- nie będą szaleć jak dzikusy!!! Jeszcze studenci to niech sobie szaleją, ale najgorzej, jak takie małolaty z gimnazjów i liceów chodzą na te juwenalia i imprezują, chleją, a potem dziwią się rodzice co to!!!???
nowotrażanin z dziada pradziada14.05.2014, 19:06
do: do nowotarzanin z dziada pradzieda: Ty mnie nie wysyłaj do Częstochowy, bo jak na razie to ja mam 22 lata i z żoną prowadzimy działalność gospodarczą i nie mamy czasu na odpoczynek... ja nie pisze farmazonów- co może nieprawdę piszę, że większość studentów to tylko imprezowicze??? Jak można cały czas brać od ojców kasę tylko po to, by schlać, imprezować??? Studenci niektórzy to rozumu nie mają- ile się słyszy, co oni wyprawiają!!! Nie zróbmy z Nowego targu Krakowa, bo z torbami pójdziemy, a nasze dzieci będą się bały iść po ulicy!!!! Wiele słyszałem o nowotarskich studentach, którzy studiują w Krakowie- czego oni nie wymyślą, by zaistnieć!!! Lepiej by się do roboty wzięli a nie studiowali!!! Niektórzy to ledwo liceum kończą np z dwójami, ale na studia idą- bo się chcą wyrwać z domu!!!! Szkoda, że dziś gospodarka i rolnictwo upadło- jakby było tak jak 40 lat temu, to by wszyscy szli do siana i do stajni, a nie na studia!!!! A gwary jak się brzydzą Ci studenci- dla mnie gwara to zaszczyt, duma, a oni udają, że nie rozumieją jak się do nich gwarą godo!! Wstyd, żeby się tradycji góralskiej wypierać!!!
nowotarżanin z dziada pradziada14.05.2014, 18:55
do: DO :nowotarżanin z dziada pradziada- Ty mnie nie obrażaj, że jestem niby zacofany, że jak ze średniowiecza. Pochodzę z zamożnej rodziny nowotarskiej, mam 22 lata, od 2 lat jestem żonaty z Bukowianką, prowadzimy własną działalność gospodarczą i bardzo dobrze się nam wiedzie. Pracuje, a nie tak jak większość w tym wieku- niby studiują, a tak na prawdę chleją, imprezują, szaleją gdzie się da- co to za życie- a kiedy czas na rodzinę, własny dorobek??? Ci co tak szaleją i imprezują jak się czują wobec rodziców- cały czas korzystając z ich pieniędzy??? Coś chyba nie tak, by będąc dorosłym cały czas brać od ojców kasę.... Dzisiaj świat jest zwariowany- prawie każdy idzie na studia, głównie dom tego gnuśnego Krakowa, by się wyszaleć, poimprezować, itd... a rodzice tu ciężko zapieprzają, a studenciki z walizkami na kółkach jadą/ pędzą przez całe miasto do domu w weekend bo im się kasa skończyła- to jest normalne!!!??? To jest nowoczesne??? Trochę pokory!!!
nowotarżanin z dziada pradziada14.05.2014, 18:47
do: nie nowotarżanin: chyba sobie żarty stroisz- przyjezdni w naszym mieście to niby inteligencja- hehe, ubaw mam z tego co napisałeś!!! Ci przyjezdni to sami jacyś dziwni- z naszej gwary się śmieją, z naszych stroi regionalnych się śmieją i to według Ciebie jest inteligencja??? Bo ja czegoś nie rozumiem....
A poza tym nie obrażaj mnie- pochodzę z zamożnej góralskiej, katolickiej rodziny nowotarskiej, znanej w mieście. I nie jestem żaden dziad- mam 22 lata, od 2 lat jestem w związku małżeńskim z moją wybranką z Bukowiny Tatrz., która również pochodzi ze znanej rodziny góralskiej i nie życzę sobie, by ktoś nas, górali obrażał!!!!
a czym się szczyci Nowy Targ- piękną gwarą, tradycjami, wspaniałymi góralami m.in członkami Związku Podhalan, pięknymi strojami regionalnymi, muzyką góralską, Szarotkami, itd...
Przyjezdni nic nie wnoszą do nas- studenci tylko zrobią złą opinię o naszym mieście...
kerr14.05.2014, 17:53
do " nie nowotarżanin" N.Targ szczyci się BURMISTRZEM i RADNYMI (przynajmniej częścią ) Podzielam Twoję poglądy !
;)14.05.2014, 16:37
Na Luxtorpedę jadę specjalnie z Krk :D W plenerku, dużo miejsca, nie to co w Krakowie po klubach albo z biletami po 40 zł
asdf14.05.2014, 16:30
@nowotarżanin z dziada pradziada

obvious troll is obvious
DO :nowotarżanin z dziada pradziada14.05.2014, 16:06
DO :nowotarżanin z dziada pradziada
/.../
Nawet jeśli jest to dzicz to raz do roku nic ci sie nie stanie jak sobie posiedzisz w domu i ponarzekasz. Uroki młodości sa take że chce się bawi a nie krytykowac wszystko... Gdyby w tym mieście byli tylko tacy ludzie jak ty to bylibyśmy jeszcze w średniowieczu.
nie nowotarżanin14.05.2014, 15:54
do nowotarzanin z dziada pradziada
Więcej ci zostało z tego dziada. Gdyby nie przyjezdna inteligrncja z Polski to Nowy Targ bylby tylko dziurą a Ty jako ten dziad siedziałbyś w samym jej srodku. A tak naprawdę to żadne miasto z tego Nowego Targu, bo czym się ono szczyci? No odpowiedz.
do nowotarzanin z dziada pradzieda14.05.2014, 15:51
wez czlowieku na wstrzymanie bo cos bredzisz to ze Ty jestes sztywniak i narzekacz to nie zanczy ze wszyscy tacy maja byc ..ogarnij sie i nie wypisuj głupot najlepiej to idz na kolanach do Czestochowy i pomódl sie o to zebys rozum odzyskal bo strasznie jakis sfrustrowany jestes... ja tez nie jestem pirwszej mlodosci ale tego typu imprezy mi nie przeszkadzaja daj zyc innym i nie wypisuj jakis farmazonów
Cznadel14.05.2014, 15:24
Zróbcie jeszcze paradę równości -.-
Miastowy z Ogrodowej14.05.2014, 15:12
super,że w tym roku tez są Juwenalia w Nowym Targu i słowa uznania dla organizatorów ,że mieli chęci przygotować całą imprezę
Luki14.05.2014, 15:08
uważam ,ze program imprezy jest dobry, kto bedzie chciał to przyjdzie i nawet w deszczu fajnie spędzi czas
natomiast co do młodzieży to nie jest taka zła, jak ja co poniektórzy opisują
nowotarżanin z dziada pradziada14.05.2014, 14:13
Żeby chciało lać, to by te dzikusy nie wariowały!!!! Precz z Juwenaliami w naszym Mieście!!!! Później sama dzicz na tym rynku i nic więcej- chlanie, przeklinanie, orgie jakieś i nic więcej!!! Takie rzeczy to se można w Krakowie robić- tam cała ta hołota studentów, ale nie tu w mieście prawym , religijnym!!! Nowy Targ to nie Kraków, który nie ma w ogóle zasad... Kraków to zbieranina studentów, którzy się chcą wyszaleć i poobijać!!! Nie zróbmy z Nowego targu gnuśnego Krakowa, nigdy, proszę!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl