15.05.2014, 14:27 | czytano: 1931

W Zakopanem na razie spokojnie. Nasilenie opadów spodziewane jest wieczorem

Fot. UM Zakopane
Burmistrz Janusz Majcher zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania omówiona została aktualna sytuacja pogodowa i stan przygotowania poszczególnych podmiotów. W Zakopane, jak wynika z ustaleń służb, sytuacja jest pod kontrolą.
- Dokonano oceny zabezpieczenia technicznego ewentualnych działań. Na bieżąco monitorowane są te miejsca, w których istnieje możliwość zagrożeń podtopieniami lub wystąpienia z brzegów wezbranych strumieni. Państwowa Straż Pożarna wraz z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej jest gotowa na bieżąco zabezpieczać takie miejsca. W pogotowiu są również Policja i Straż Miejska - informuje Szymon Zatorski z Urzędu Miasta w Zakopanem. - W Cichej Wodzie i Porońcu w godzinach porannych zanotowano spadek stanu wód o 13 cm. Największe nasilenie opadów przewiduje się w godzinach 15.00-24.00.
oprac. r/ źródło: UM Zakopane
komentarze
pio15.05.2014, 14:55
robią wielki szum w całym kraju bo wybory nie długo! a do tego nadarza się okazja na diety itd. Było wydawać pieniądze na wały przez te lata a nie robić teraz wielkie halo że czuwają! bo co z tego wyniknie dla ludzi których zaleje że obradują?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl