12.06.2014, 10:08 | czytano: 4241

Wycofanie się z wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Targu jest niemożliwe

- To folklor samorządowy - tak burmistrz Marek Fryźlewicz komentuje interpelację radnego Grzegorza Watychy, który zaproponował wycofanie się z utworzenia w Nowym Targu Strefy Płatnego Parkowania.
Zdaniem burmistrza, na tym etapie w ogóle nie ma takiej możliwości. - Interpelacja radnego nie może wpływać na przetarg, który jest przecież w trakcie rozstrzygania - wyjaśnia. - Pół roku temu radny poganiał nas, żeby to jak najszybciej wprowadzić (SPP - przyp. red.), a teraz co, składa samokrytykę? - dziwi się wnioskowi radnego Watychy burmistrz Fryźlewicz. - Tę interpelację odbieram jako samorządowy folklor - dodaje.
Burmistrz poinformował na środowej konferencji prasowej, że jeszcze w czerwcu rozstrzygnie się przetarg na wybór administratora Strefy Płatnego Parkowania.

r/
komentarze
moon14.06.2014, 08:02
Czegoś tu nie rozumiem. Miasto jest zapchane, zakorkowane i narzekacie na to. Chcą z tym zrobić nareszcie porządek i też narzekacie. Będzie strefa koło UM- przecież głównie o to toczyła się batalia, a teraz nie będzie wam przeszkadzało, że pracownicy UM będą stali cały dzień za darmo i blokowali wam miejsca? Mnie bardzo teraz interesuje, czy Pan Andrzej Rajski poprze swojego koalicyjnego kolegą Pana Watychę, bo przecież Pan Andrzej był wielkim orędownikiem zrobienia stref, a nawet wytykał miastu opieszałość. A to się narobiło. Będziemy obserwować kolejne ruchy
ziuta13.06.2014, 21:46
SPP do 30 min 50gr, za 1 godz. 1zł
moon13.06.2014, 21:32
Do niedoszły pisaŻ i do anty moon oraz do PINIO

1.W kodeksie drogowym nie ma znaku zakazu postoju dłuższego niż 1 godz-uczą tego na prawie jazdy. Są znaki zakazu postoju i parkowania.
2.Anty moon, to ty nie masz w ogóle wyobraźni i nie umiesz liczyć. Jeżeli ktoś ma do wyboru zapłacić 1.50 zł za pół godziny postoju, to pospieszy się, załatwi sprawę, zapłaci,odjedzie i w ciągu 8 godzin z jednego miejsca postojowego w rynku skorzysta 16 kierowców. Gdy nie będzie strefy, jak ty chcesz, to z tego samego miejsca skorzysta jeden i będzie tam stał nawet cały dzień.KROPKA. Czy tak trudno zrozumieć Ci ta prostą prawdę, którą już dawno wymyślono i stosuje się do dziś w wielu innych krajach na świecie i w setkach miast w Polsce.
W ogóle nie zauważacie, że w tej chwili w rynku jest parking na dużo gorszych warunkach, niż będzie w strefie. W strefie do 10 minut zatrzymania, nie będziecie płacić w ogóle, a w tej chwili nawet za zatrzymanie się na 5 minut płacić trzeba 3 zł. Strefa będzie tylko do godz 17 a parking jest do 20. poza tym w soboty i w niedziele strefa nie będzie obowiązywała, więc lody z całą rodzinka będzie można zjeść w spokoju
jo13.06.2014, 17:50
Jeżeli Rada zarządzi zmianę decyzji, to przetrag odejdzie w niebyt.
Folklorem jet tui tylko buta burmistrza.
miastowy13.06.2014, 17:48
Bacuś - wisz, co to kredyt?
Te dokonania burmistrza, które wynieniasz (basen, rynek, park, stadion itd itp) będą spłacać jeszcze Twoje wnuki...
anty moon13.06.2014, 17:46
moon - masz małą wyobraźnię, albo bardzo głęboką kieszeń - większość ludzi jeżeli ma do wyboru wydać 1,50 lub nie wydać, to nie wydaje KROPKA
niedoszły pisaŻ13.06.2014, 17:15
Nieprawdą jest, że aby wywołać tzw: rotacje ruchu w obrębie centrum należy wprowadzić płatna strefę parkowania.

ROZWIĄZANIE ALTERNATYWNE: wprowadzenie zakazu postoju ale dłuższego niż załóżmy 1 godzina.
osioł13.06.2014, 17:02
preciwnicy niech sie ustawia po jednej stronie rynku zwolennicy po drugiej noooo i pooooszli
księżyc13.06.2014, 15:51
Moon jednak pracując w urzedzie masz dostep do dokumentów poczytaj troszke
PINIO13.06.2014, 15:30
NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM BURMISTRZA ALE OBAWIAM SIĘ ŻE JEDNA Z NIEWIELU WIZYTÓWEK MIASTA ZNIKNIE... PISZĘ TUTAJ W OBRONIE NAJLEPSZEGO NOWOTARSKIEGO PRODUKTU CZYLI NASZYCH LODÓW!!! KOMU SIĘ BĘDZIE CHCIAŁO BULIĆ DODATKOWYCH KILKA ZETA ŻEBY WAFELKA ZJEŚĆ W SPOKOJU? JUŻ DAWNO W PRYWATNYCH ROZMOWACH Z WŁADZĄ NT PODKREŚLAŁEM POMYSŁ O STWORZENIU WOKÓŁ RYNKU SIECI ULIC JEDNOKIERUNKOWYCH Z PARKINGAMI DARMOWYMI ORAZ STREFĄ DLA PRACOWNIKÓW I PETENTÓW UM I US. JAK DOTĄD ŻADEN Z TYCH POMYSŁÓW NIE ZYSKAŁ APLAUZU A TERAZ ROBIĄ ODWROTNIE... SZKODA BO ZYSKAJĄ NIELICZNI A ZAPŁACĄ POZOSTALI - A ŻE HANDEL NA OBRZEŻACH KWITNIE (LECL.ALM.HALA I TESC.) TO BĘDZIE GWÓŹDŹ DO TRUMNY ZABETONOWANEGO RYNKU... A GDZIE OBIECANA MUSZLA I CO SOBOTNIE WYDARZENIA KULTURALNE??? SZKODA - BO DO RYNKU NIE BĘDZIE JAK DOJECHAĆ A ZA CHWILĘ I NIE BĘDZIE PO CO...
lena13.06.2014, 14:44
jestem za strefą płatnego parkowania
moon13.06.2014, 14:15
Strefa parkowania jest jedynym narzędziem, aby uruchomić rotację samochodów w centrum. W tej chwili jest tak, że od godz.7 do 15 lub16 stoją te same samochody urzędników i pracowników różnych instytucji (sklepów, biur, kantorów itd) blokując skutecznie przez 8-9 godzin miejsca parkingowe. Najwięcej krzyku było o pracowników UM i strefa również obejmie okolice UM. Będzie to z korzyścią dla nas wszystkich, a także dla kupców, bo przecież oni najbardziej powinni być zainteresowani rotacją, bo więcej ludzi będzie mogło zaparkować w pobliżu ich sklepów. Na stronie UM jest cennik i pisze jak byk , że do 1/2 godz postój w strefie A Rynek, to jedynie 1,50zł a reszta ulic to 1 zł. Według mnie ten czas wystarcza na zrobienie zakupów czy załatwienie sprawy w banku. Strefy parkowania, to mechanizm sprawdzony i stosowany w większości miast w Polsce. Najpierw krzyczano , że burmistrz blokuje wprowadzenie strefy, bo urzędnicy chcą parkować za darmo pod UM, teraz kiedy chce wprowadzić strefy są sprzeciwy. Pan Watycha miał dwa lata czasu na przemyślenia i złożenie odpowiednich wniosków oraz na rozmowy z ludźmi . Wywracanie teraz wszystkiego do góry nogami, kiedy przetarg jest w trakcie rozstrzygania ,jest zwykłą wyborczą zagrywką( zresztą radny Watycha niezwykle się ostatnio uaktywnił, wiadomo w jakim celu, bo większość kadencji spał) W Krakowie kolejne dzielnice domagają się wprowadzenia stref, żeby ułatwić sobie życie, a w Nowym Targu chcecie sobie je utrudnić.
blokorz13.06.2014, 13:32
Rynkowicze, "domorze" radź cie sobie sami z tym problemem. Bloki zawsze były dla was gorsze i obojętne.
bacuś13.06.2014, 12:29
szanowni państwo popatrzcie tylko na wspaniałe inwestycje ostatnich lat: basen, rynek, park, stadion itd itp, patrzac na to wszystko burmistrz nawet kampanii nie musi robic przemawiaja za nim czyny
Admin Spi???13.06.2014, 10:51
Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
kaska13.06.2014, 09:32
I kto to ma kupic, ze sie nie da odwolac przetargu? WSZYSTKO DA SIE ODWOLAC! Czy wladza mysli, ze w Nt mieszkaja same debile? jak 100 lat temu?
kaska13.06.2014, 09:18
SPP to koszty tylko dla mieszkancow centrum. Mam to szczescie, ze tylko tu wynajmuje, wiec juz szukam innego mieszkania. W ten sposob rynek sie wyludnia nawet z dotychczasowych mieszkancow. Obciazanie kosztami parkowania przed domem mieszkancow centrum jest niesprawiedliwe. Prosze wprowadzic oplaty dla wszystkich, ktorzy nie maja garazu i parkuja przed domem, wtedy bedzie OK. Wspolczuje wlascicielom domow w centrum. Najpierw okrojono im dzialki zeby zrobic drogi i chodniki a teraz beda placic za stawianie auta na wlasnej dzielce. W pale sie nie miesci!
portier13.06.2014, 06:59
Każdy z nas popełnia błedy ale tylko nieliczni mają na tyle odwagi ,honoru żeby się do nich przyznać.
Panie Watycha oddam na pana swój głos razem ze swoją rodziną w wyborach na burmistrza a panu Burmistrzowi proponuję kurs nauki pływania i jazdy rurą .
lena13.06.2014, 06:35
jestem za płatnym parkowaniem, niech godzina kosztuje 1 zł ,a mieszkaniec niech zapłaci spory abonament wtedy ja uczciwie stanę na miejscu nie blokowanym przez kartony, krzesła, przeklinające babki itp...która traktuje to miejsce jak swoje ,a ja też płacę podatki w tym mieście .
lolens13.06.2014, 05:34
burmistrz to w odpowiedziach swoich potrafi tylko wychwalać swoją ekipę a atakować kazdego kto ma inne zdanie. Nowotarzanie nie chcą SPP ale co tam brniemy dalej i to po kosztach takich że szkoda gadać.
Juzek z Bagien13.06.2014, 01:16
po pierwsze Pan Burmistrz musi być kolejna kadencje , po drugie cała świta urzędasów też , po trzecie wszyscy z rządu z broniem i doniem na czele też. Po czwarte ich obowiązkiem jest naprawic wszystko co spieprzyli do tej pory. Po piąte to mają obowiązek wykonywac zadania powierzone przez nas i wypełniac obietnice które nam dali , po to ich wybieramy.
Po szóste za wszelkie odchyłki od normy typu S P P i podobne jaja należy natychmiast ww delikwentom dawać w niucha i wyciagac pozostałe konsekwencje !!!
XYZ12.06.2014, 22:02
Płatne parkowanie w centrum a na przedmieściach największa galeria, więc po co mam jechać do centrum skoro wszystko załatwie w Color Park? wydaje mi się że Nowy Targ wbił sobie gwoździa do trumny i to bardzo solidnie :D
STAŚ12.06.2014, 21:56
Rozpoczynają się mistrzostwa w piłce nożnej. Zróbmy, my zróbmy, coś na miarę mistrzostw, w obojętnie w czym, aby była to zasługa burmistrza i wszystkich, którym zależy na dobru Nowego Targu!!! Do roboty!!!
zero fryzlewicz12.06.2014, 21:51
fryzlewicz zakonczenie twojej kariery fatalne !!!!!!!!!!!!

bal bym sie wyjsc z domu !!!!!!!!!!!

glupi pomysl z tym parkowaniem uderzenie w handel i zostanie tu ziemia wypalona padnie rynek tez bo i niby po co tu wjezdzac jak wszystko zalatwia na obrzezach!!!!!!!

doniedawna gamon probowal przed galeria wybudowac bezplatny parking a nam fubnduje platny

fryzlewicz nie wazne jak zaczynasz wazne jak konczysz !!!!!!!!!!!

zerrooooooooooooooo jestes
nudziarz12.06.2014, 21:33
wprawdzie przepisy tego zabraniaja ale tuz przed wyborami z ambony od conajmniej trzech proboszczow padnie wezwweanie aby na MF glosowac.Wezwany tym apelem elektorat , ktory juz nie prowadzi zadnej dzialanosci i zyje z rent emerytur i tp. zaglosuje na na niego i wygra w cuglach. Wowczas ci ktorzy pracuja , maja dzialanosc i troche rozumu moga jedynie probowac zwolac referendum.Obawaiam sie ze funkcja dozywotnia.
yogi12.06.2014, 21:19
PANIE BURMISTRZU w czasach szkoły podstawowej opowiadałeś wiele o Katyniu mordach NKWD' dla dzieci proletariatu było to nowe i niemożliwe miałeś wtedy wiedzę inną.Dzisiaj zacytuję Ewangelię "wy którzy nakładacie ciężary nie do zniesienia sami palcem tych ciężarów nie dotykacie ,biada wam uczeni w piśmie i faryzeusze..." Czyż mordowanie handlu i nakładanie innych ciężarów "płatne parkingi"jest mniejszą zbrodnią.
j 2312.06.2014, 20:40
PANIE BURMISTRZU \"strzeż się jednak dumy niepotrzebnej ,oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz,powtarzaj zostałem powołany-czyż nie było lepszych? Z.HERBERT
WIESZCZ NOWOTARSKI12.06.2014, 20:05
zapewne od wygrywającego przetarg wzięto i wydano zadatek "wadium" i na TYM ETAPIE niemożliwe jest wycofanie się!!!
Panie Radny Watycha jesteś Wernyhorą naszego Samorządu przepowiadającym okrutny koniec władcy .Folklor to mamy obecnie w Radzie -co by mieszkańcy miasta chcieli mogą sobie włożyć między baśnie podania ludowe i legendy mamy przecież żelazną KOALICJĘ jednastu "wspaniałych"przepraszam "wiernych".
Goral z Polski12.06.2014, 18:16
w Nowym Targu strefa płatnego parkowania?
heheheh dobre i pogratulowac Burmistrzowi znow negatywnego pomyslenia masakra co władza Nowego Targu odwala za numery, moze jeszcze dajcie stawke za 1 godz 4zł po jak widac długi Burmistrz chce spłacac przez Swoje stanowisko i zarzadzanie.
oj władza Nowego Targu normalnie coraz bardziej zacofuje miasto i jeszcze parkowanie w opłacie i tym tez turysci pojada dalej choc i tak mało turystow zatrzymuje sie w NT a teraz jeszcze bardziej mniej bedzie no ale co tam Burmistrz znow cos wymysli ze Swoja Rada miasta hehehe.
ziuta12.06.2014, 17:48
BURMISTRZ MUSI ODEJŚĆ
Mądry12.06.2014, 16:41
Najgorsze jest iż GŁUPCÓW w tym kraju jest większość .
I widać po komentarzach iż tylko oni popierają działania Burmistrza .
On ich słucha i na końcu to on jest największym GŁUPCEM !!!
GŁUPCY na niego głosują i koło zamyka .
frust12.06.2014, 15:56
Proponuję zacząć zbierać podpisy nad zorganizowaniem referendum w sprawie odwołania bumistrza przed końcem kadencji. Ja bym podpisał i pewnie znalazłoby się wystarczająca ilość aby takie referendum przeprowadzić. Wtedy można by utrzeć mu nosa.
Mieszkaniec centrum12.06.2014, 13:51
Panie Burmistrzu folklor to sam Pan uprawiasz!!! Rozumiemy ze głos mieszkańców sie juz nie liczy ??? Pan Watycha występuje w naszym imieniu, społeczności lokalnej która nie chce strefy parkowania. Czy to za mało ? Naprawdę musimy na wyborach Panu pokazać ze z ludźmi należy sie liczyć? Precz z taka władza ...
dsd12.06.2014, 13:47
Jestem ZA SPP ale pod jednym wyjątkiem:

Opłata za 1h=1 zł, za drugą 2 zł, za kolejną 3zł

TO w zupełności wystarczy aby udrożnić ruch w tzw. "centrum" (buhaha)
sokół12.06.2014, 13:15
Pani Burmistrzu, Pan Watycha chociaż umie przyznać się do błędu :)
obserwator12.06.2014, 13:13
Niemożliwe - To wsadzić parasol do ..... i otworzyć
zmienmy burmistrza !!!!!!!!12.06.2014, 13:04
mam nadzieje ze fryzlewicz zakonczy kariere burmistrza juz wiecej na niego nie zaglosuje ani nikt z rodzinki -6 glosow !!!!!!!!
grabarz handlu w centrum!!!!!!!!!!!
niech nie chodzi po blokach w ramach kampanii bo wyleci z futryna!!!!!!
olo12.06.2014, 12:50
Ile na strefie płatnego parkowania skorzysta szary obywatel ? Jeśli władza jest dla ludzi to proszę o uzasadnienie dla stref płatnego parkowania z wyliczeniem korzyści dla miasta i dla obywatela.
alik12.06.2014, 12:25
Parking w NT to bardzo dochodowy interes!! Dlatego mamy jeszcze slamsy. Do 1 godz. postoju to 3 zł.a w Zakopanem 1 zł.
mysliwy12.06.2014, 12:14
Temu Panu juz dziekujemy sam zalatwi handel w miescie
szybka ocenka12.06.2014, 12:10
najważniejsze ze parking koło domu burmistrza działa

wyrzucenie z Rynku działalności do super sklepów na obrzeża
nie potrzeba będzie płacić parkingów osobom z zewnątrz a mieszkańcy zapłacą bo muszą
obiektywny12.06.2014, 12:03
ludzie płacą niemałe podatki jeszcze maja za miejsca płacić. W innych miastach są strefy, no ale w wielu podatki są mniejsze i np komunikacja jest tańsza lub całkowicie za darmo! ( przykład Żory, woj. Śląskie ). Niedługo będziemy płacić za chodzenie po miejskich chodnikach i jazdę po drogach miejskich!
Anarchia!!!
octavian12.06.2014, 11:46
Lepiej późno niż wcale. Brawo dla radnego za skruchę i "przejrzenie na oczy" Widać burmistrz chce do końca pogrzebać handel w centrum i doprowadzić do bankructwa lokalnych przedsiębiorców wprowadzająć SPP..." Wycofanie się jest niemożliwe", "nie może blokować budowy gigantycznego centrum handlowego" To po co on tam siedzi ??!!
powszechny fragment ofert12.06.2014, 11:39
Zastrzega się prawo do unieważnienia przetargu bez podawania przyczyn.
baciok@12.06.2014, 11:22
Przecież Pan Watycha był gorącym zwolennikiem strefy.
jurand12.06.2014, 11:17
Burmistrz Fryźlewicz ostateczny kat kupiectwa nowotarskiego
C iągle B rak Ś limaków12.06.2014, 10:50
sekunda z skąd burmistrz wie że przetarg się rozstrzygnie w czerwcu coś mi tu pachnie aferką :)
Mieszkaniec12.06.2014, 10:42
Polecam początek filmu "Goło i wesoło" prawdopodobnie to przyszłość naszego MIASTA. Strefa parkowania może okazać się że będzie dla samych mieszkańców bo po czo ktoś będzie miał tu parkować jak będzie galeria z 600 miejscami parkowania i miejscem gdzie wszystko będzie można załatwić w jednym miejscu.
heloł12.06.2014, 10:22
Panie burmistrzu - niemozliwe jest tylko utarcie d.... szkłem, a reszta zależy od woli. Jeśli pan Watycha jest przedstawicielem " folkloru samorządowego" to waść jests reprezentantem SKANSENU, którego wszyscy mamy dość, o czym się pan przekonasz już niedługo.
KACYK12.06.2014, 10:21
Kolejna buta władzy w SAMORZĄDZIE jest jak nazwa wskazuje wszystko możliwe .Chyba że jest sprawowana jako władza absolutna i autokratyczna .To KPINA .Gdzie My jesteśmy a Afryce.
Protest Kupców12.06.2014, 10:20
Przeciwnicy Strefy Parkowania w sobotę o 14 pod ratuszem dołączcie do protestu kupców . Razem możemy więcej !!!
Strefa jest tylko w interesie burmistrza i centrów handlowych !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl