18.06.2014, 17:08 | czytano: 3600

Urząd Miasta w Nowym Targu unieważnił przetarg na Strefę Płatnego Parkowania

Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz poinformował, że unieważnił przetarg na zorganizowanie, wdrożenie i administrowanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta. Jak podano, powodem są niekorzystne warunki finansowe oferowane przez uczestników przetargu.
W informacji zamieszczonej na stronie UM czytamy: "oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 1 800 000, 00 zł natomiast cena oferty z najniższą ceną wynosi 780,00 zł brutto od każdego 1000,00 zł netto co stanowi 78 % uzyskanych wpływów, więc wynagrodzenie administratora strefy w okresie obowiązywania umowy wynosiłoby 3 454 682,40 zł brutto.
UM oszacował, że miesięcznie wpływy ze SPP wynosić będą ok. 123 tys. zł brutto, czyli rocznie blisko 1,5 mln zł. Z wyliczeń wynikało, że wynagrodzenie administratora strefy wynosić będzie 550 zł od każdego 1 tys. zł.

Magistrat założył, że w wyniku przetargu otrzyma korzystniejsze oferty, to znaczy wynagrodzenie administratora strefy w wysokości mniejszej niż założone w wysokości 550,00 zł od każdego 1 000,00 zł brutto, zapewnił w budżecie miasta Nowy Targ kwotę w wysokości 1,8 mln. Kwota ta została podana podczas otwarcia ofert jako ta, którą zamierza się przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

"Przyjmując ofertę z najniższą ceną w wysokości 78 % uzyskanych wpływów, wynagrodzenie administratora strefy w okresie obowiązywania umowy wynosiłoby 2 808 684,88 zł netto co daje kwotę 3 454 682,40 zł brutto Jak wykazano, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia" - czytamy w komunikacie.

s/
komentarze
Wyborca22.06.2014, 19:27
DO ?
Chyba masz rację styl działania burmistrzów przypomina obecne obnażone systemy działania "polityków"czekamy na taśmy o zdobywaniu popleczników i niszczeniu przeciwników .
Zbyt długie sprawowanie władzy wypacza i psuje
Maciek&Jacek19.06.2014, 19:03
Piszemy wiersze i komentarze. Nadajemy jak J 23. Raskolnikow napisał już chyba 300. Doktor wypisuje recepty. Jest dobrze. Najważniejsze że się lubimy.
ziuta19.06.2014, 12:55
Grzegorz Watycha na Burmistrza !!! Powodzenia
?19.06.2014, 07:30
Czy nie można było bardziej przystępnie przedstawić tych wyliczeń? Wychodzi na to, że te strefy miały być wprowadzone po to by ich administrator robił na nas kokosy. Rura się wystraszył i zmiekła mu rura. Jeszcze małe pytanie, kto miał być tym administratorem?

Jak w całym państwie jest syf nad syfem, to myslicie, że NT na morzu tego syfu jest jedyną zieloną wyspą? Że u nas nie załatwia sie w knajpach, w prywatnych 'salonach politycznych' spraw dotyczących nas wszystkich? Gdzie Rur dokonywał zakupu radnych Batkiewicza, Kubowicza, a wcześniej Swałtka, Bomby-Fryźlewicza, Mikołajskiego? W Urzędzie? To już nie farsa a tragedia
oko19.06.2014, 07:03
Nie obrażać mi tu folkloru. Zachowanie burmistrza to zwykłe dziadostwo.
serwus19.06.2014, 00:17
Proszę o zwrócenie uwagi jak można rozwiązać ten problem w mieście ponad 100-tysięcznym no i ta kwota jaką się obciąża budżet !

"Urzędnicy w śląskich Żorach, pierwszym mieście w Polsce, które wprowadziło całkowicie bezpłatną komunikację miejską nie ukrywają, że liczą na ograniczenie ruchu samochodowego. A jest co ograniczać, bo w Żorach (podobnie jak w innych miastach Polski) w ciągu ostatnich kilkunastu lat liczba samochodów wzrosła dwukrotnie.

Od 1 maja w Żorach za darmo liniami autobusowymi jeżdżą wszyscy, niezależnie od tego, czy są tam zameldowani, czy nie. To o tyle niecodzienne, że zwykle podobne rozwiązania mają zachęcić pasażerów do meldowania się w danym mieście i płacenia tam podatków.?Zależało nam na stworzeniu jak najprostszego systemu dla pasażerów, który nie pociągałby za sobą kolejnych kosztów, takich jak produkcja kart mieszkańca, instalowanie urządzeń do odczytu tych kart w autobusach, zatrudnienia osób do kontroli, czy pasażerowi posiadają karty, etc.?, wyjaśnia Anna Ujma, doradca prezydenta miasta ds. polityki promocji i informacji. ?Mamy nadzieję, że mieszkańcy, w związku z tym, że komunikacja jest za darmo, przesiądą się z prywatnych samochodów do autobusów. Ograniczony ruch samochodów wpłynie na zmniejszenie korków na ulicach, emisji spalin i hałasu w mieście?.

?Jednym z powodów wprowadzenia darmowej komunikacji było ograniczenie ruchu samochodowego, szczególnie w centrum. Ale nie tylko. Taki transport pomaga uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla inwestorów i pracowników?, dodaje.

Wśród wielu przeszkód, jakie wymienia się podczas dyskusji nad bezpłatną komunikacją pojawia się obawa, że to za co klient nie płaci, nie jest przez niego szanowane. Ale na razie w Żorach tego kłopotu nie ma. Miasto od organizatora komunikacji wymagało nowoczesnych (wyprodukowanych lub zarejestrowanych w tym roku) autobusów. Kierowcy są umundurowani, a pasażerowie na razie jeśli na coś narzekają, to na niewielką pojemność pojazdów (mieszczą 40 osób).

Ale ile to wszystko będzie dodatkowo kosztowało? Okazuje się, że wydatki? spadną.

Tak, w Żorach tak wszystko wyliczono, że na bezpłatnej komunikacji miastu uda się zaoszczędzić. ?Miasto Żory jest członkiem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego i to MZK organizował przetarg. Wygrała go firma A21, która przedstawiła najkorzystniejszą cenę za wozokilometr ? 3,54 zł brutto.?, dodaje p.Ujma. Do tej pory wozokilometr kosztował Żory 4,4 zł. W efekcie dziś utrzymanie bezpłatnej komunikacji kosztuje miasto 1,5 mln zł rocznie a drugie tyle otrzymuje MZK (przez Żory przejeżdżają wciąż autobusy kursujące w kilku miastach).

?Gdybyśmy nadal polegali tylko na MZK, to wpłacilibyśmy w tym roku 3,3 mln zł, a oprócz tego mieszkańcy musieliby nadal płacić za bilety. Rachunek jest więc prosty.? - podsumowuje prezydent Żor Waldemar Socha. "

Da się ?!
Pijak18.06.2014, 22:36
Po prostu z burmistrza miasta Marka Fryźlewicza zeszło powietrze jak z przebitego balonu wystraszył się ujawnionych taśm przez Wprost boi się tego samego w naszym mieście mój kontrwywiad donosi tez są taśmy nagrane tylko jeszcze większe przekręty aż strach się bać
123418.06.2014, 22:33
do "autooo" - jakoś nie wierze, że na żadnym płatnym parkingu podczas 1 rundki: Rynek, Harcerska , Kościuszki, przy lodowisku, Ogrodowa, nie znajdziesz wolnego płatnego miejsca, chyba, że szukasz na sępa darmowego parkowania, w tej kwestii SPP nic nie zmieni, a tylko pogorszy stan poza strefą.
Pijak18.06.2014, 22:19
Co to będzie jeśli będę miał jeden promil alkoholu we krwi i jeździł hulajnogą po mieście to też mi zabiorą prawo jazdy ? których nie mam ze względu na mój wzrok sam dawno zniszczyłem kilkanaście lat temu i nie ubiegam się o duplikat boję się jeździć to zdejmą mi okulary z nosa ? to zabiorą mi ostatni mój darmowy środek transportu czy jak ?
Kolorowe jarmarki.....18.06.2014, 22:16
- To folklor samorządowy - tak burmistrz Marek Fryźlewicz komentuje interpelację radnego Grzegorza Watychy, który zaproponował wycofanie się z utworzenia w Nowym Targu Strefy Płatnego Parkowania.

Zdaniem burmistrza, na tym etapie w ogóle nie ma takiej możliwości. - Interpelacja radnego nie może wpływać na przetarg, który jest przecież w trakcie rozstrzygania - wyjaśnia.

Prawo się zmieniło, teraz już można?
poczekamy18.06.2014, 20:34
No to wszyskie /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
pyzdra18.06.2014, 19:33
I wszystko jasne w sprawie przetargu !!! Przy okazji zamieszczam budowę dzidy. -
Dzida składa się z przeddzidzia dzidy , śróddzidzia dzidy i zadzidzia dzidy, natomiast przeddzidzie dzidy składa się z przeddzidzia przeddzidzia dzidy, śróddzidzia przeddzidzia dzidy i zadzidzia przeddzidzia dzidy. Śróddzidzie dzidy składa się z śróddzidzia przeddzidzia dzidy, śróddzidzia śróddzidzia dzidy i zadzidzia śróddzidzia dzidy. Zadzidzie dzidy składa się z przeddzidzia zadzidzia dzidy, śróddzidzia zadzidzia dzidy i zadzidzia zadzidzia dzidy.
ja18.06.2014, 18:48
Tydzień temu to unieważnienie wg burmistrza było "folklorem"...
1500 podpisów wpłynęło w sprawie unieważnienia, ale oczywiscie nie ma to ze sobą nic wspólnego - "ojciec miasta" pochylił się z troską nad niedolą mieszkańców, jak się niedługo dowiemy.
I co tu jest folklorem?
Oscypek18.06.2014, 18:37
Sprytnie. Wiedzieli co robią podając taką kwotę i wiedzieli jak to będzie wyglądać. Ludzie są niezadowoleni to przetarg uwalili. Prosta sprawa:)
Sebastian18.06.2014, 18:16
Brawo Burmistrzu!!!!!!!!!!.
Ale czy to odwaga w świetle Pana wypowiedzi z przed tygodnia, skoro było wiadomo, że SPP byłaby tylko po to by zarobił nasze pieniądze na niej operator. Jak to jest że w Nowym Sączu się to Miastu opłaca?
nowotarżanin18.06.2014, 18:13
a tak na prawdę, parafrazując "imię sprawcy to 1536".
autooo18.06.2014, 17:15
I dalej status quo, krążenie po rynku kilka razy szukając miejsca parkingowego, MZK w żaden sposób nie jest konkurencją z kursami 3 razy na dzień, nawet przy dworcu nie ma przystanku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl