15.07.2014, 14:25 | czytano: 2692

Tatrzański Park Narodowy wysoko w rankingu amerykańskiej telewizji

Tatrzański Park Narodowy w Zakopanem zajął 12 miejsce w rankingu 30 najlepszych parków narodowych świata (poza USA) telewizji CNN.
Pod uwagę brano m.in. walory przyrodnicze i krajobrazowe miejsc, bezpieczeństwo i gościnność lokalnych mieszkańców. – To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że doceniono walory Tatr, a także działania pracowników parku na rzecz ochrony przyrody – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.
Pierwsze miejsce w rankingu zajął argentyński Iguazu, na którego obszarze znajduje się puszcza tropikalna i spektakularne wodospady. Przed TPN znalazły się m.in. Cairngorms – w Szkocji, Tikal – w Gwatemali, Galapagos – w Ekwadorze, Goreme – w Turcji.

Źródło: TPN, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Baciok od Rzyci do MS i wszystkich KWASÓW16.07.2014, 08:25
Wiesz co MS? - ja myślę, że to Taterki wygrały a nie działania pracowników na rzecz ochrony; każdy pewnie chce swoją pianę piarowską ubić, nie dziw się jak zaraz jakiś poseł się to tego newsa przylepi. Ale w samej informacji jest wiele dobrego i spróbuj to zauważyć w naszym polskim piekiełku narzekactwa i krytyki. A zauroczyć to może nie, ale podglądać Amerykę warto z wielu powodów tak jak i u Niemców można by się uczyć pracy i myśli inżynierskiej. Zapraszam Cię MS do wspólnego cieszenia się z tej wiadomości o naszych polskich górach, a wszystkich przyd***w miej w nosie. No to jak zbijemy na tej info jakiś skromny kapitalik?
MS15.07.2014, 22:38
Cieszymy się, że doceniono walory Tatr, a także działania pracowników parku na rzecz ochrony przyrody ? mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.
Z czego tu sie cieszyc? Ze jakas stacja tv. z Ameryki ktorej prawie nikt nie oglada cos tam baknela. Dalej to durne zauroczenie Ameryka w Polsce trwa.
Baciok od Rzyci Strony15.07.2014, 18:54
WRESZCIE COŚ CO NAS MOŻE NAPAWAĆ NIECO GŁĘBSZĄ DUMĄ niż słusznie uważa minister Sikorski.
Powód do radości i podniesionej głowy, tylko jak z tego zrobić fajny użytek?
Zastanówmy się tutok na tym forum syćka moi milusińscy i z PL i z US.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl