22.07.2014, 21:49 | czytano: 9081

Wiele hałasu o nic - fala oburzenia po upadku konia na drodze do Morskiego Oka

Fot. Marek Rabiasz
Ogromną krytykę na forach internetowych wywołała dzisiejsza informacja o upadku konia wiozącego turystów na trasie do Morskiego Oka.
Do mediów, również do Podhale24.pl, doszła dziś fotografia przedstawiająca konia leżącego na drodze i turystów podtrzymujących wóz. Jej autor napisał na Facebook'u: "W pogoni za dudkami w tym upale nie każdy wytrzymuje. Co z tego, że wozacy muszą m.in. przestrzegać liczby przewożonych osób na jednym wozie, sokoro przy odpowiedniej prędkości to nawet z jednym turystą można zagonić konia. A wozacy speszą się, bo rzadko zdarza się aby turyści czekali na Palenicy na bryczkę a nie Fiakrzy na turystów".
Fiakrzy uspokajają, że nic się nie stało. Szef Stowarzyszenia Fiakrów Stanisław Chowaniec poinformował dziennikarzy, że koń się potknął i przewrócił. Ma otarte kolano. Nie odniósł innych obrażeń. O własnych siłach dojechał do końca trasy.

Prezes Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Beata Czerska poinformowała natomiast, że złożyła w tej sprawie zawiadomienie na policję i do prokuratury. Jej zdaniem, wóz mógł jechać za szybko i to mogło być powodem upadku konia.

r/ zdjęcia otrzymaliśmy na kontakt@podhale24.pl. Dziękujemy.
Może Cię zainteresować
komentarze
OBURZONA26.07.2014, 23:05
Czy nie zdajecie sobie sprawy z tego jak bardzo te zwierzęta cierpią? Zazwyczaj przy wysokich temperaturach muszą przemierzyć kilka km w górę i to kilka razy dziennie. To jest chore. ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ UCZUCIE, NIE POZWÓLMY NA TO.
Bea24.07.2014, 11:16
Być człowiekiem ? Trzeba jeszcze mieć sumienie ...
Smok24.07.2014, 10:09
Dobrze czasem poczytać komentarze niektórych ludzi, można się trochę zawsze dowartościować na zasadzie: ufff, dobrze, że ja nie jestem takim imbecylem.


Przypomnę tylko, co po niektórym, że koń to zwierze pociągowe, przystosowane do ciężkiej pracy i takową powinno mieć zapewnioną. Koń to nie świnka morska żeby sobie trzymać w domu i cieszyć oko. Koń jest do pracy. Tak samo jak kot do łapania myszy. Ot co.


Jagusickaaaaaa, co z naszą randką?:D
luśka24.07.2014, 08:14
Biedny koń! ;( powinni w końcu zaprzestać jeżdżenia tymi bryczkami!
TG23.07.2014, 23:50
Patrz Pan jakie Cepry grube, Fiakr też kondycji nie ma to męczą koniki. Makdonaldów tylko przy trasie brakuje!
abeja23.07.2014, 23:11
Ja też chodzę piechotą na Morskie Oko. Po to w końcu jadę w góry, żeby się po nich nachodzić, a nie, za przeproszeniem, d*** wozić.
Tyle lat minęło, a ja dalej nie mogę pojąć, po jaką cholerę w Tatry jeżdżą ludzie, którym ciężko przejść te parę kilometrów na własnych odnóżach?! Przypuszczam, że chcą się jedynie po powrocie pochwalić znajomym "Wiesz, byłem(am) w górach. Byłem(am) na Morskim Oku" itd.
Żenujące. Jak chcą się lansować w nowiusieńkich bucikach i z nowiusieńkimi kijkami, niech jadą na molo do Międzyzdrojów, a nie w góry, gdzie żeby pooglądać przepiękne widoki trzeba się nieziemsko zmęczyć i porządnie nachodzić (z przyjemnością oczywiście).
LUDZIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ! NIE MĘCZCIE TYCH BIEDNYCH, WYKORZYSTYWANYCH DO GRANIC WYTRZYMAŁOŚCI ZWIERZĄT!
J E D Z I E S Z W G Ó R Y, T O P O N I C H C H O D Ź, A N I E W O Ź T Y Ł K A !
e223.07.2014, 22:50
Ta Pani Czerska to ciągle przesadza. Według Tej Pani i Jej podobnych to zwierzę ważniejsze od człowieka, bo jak koń się potknął to zaraz zawiadamia Policję i Prokuraturę - to co? -jak człowiek się potknie to też się zawiadamia w/w służby? Z tego rozumuję, że wszystkie zwierzaki należy trzymać "na salonach i na kanapach", żeby czasem sobie coś nie zrobił bo czeka mnie Prokurator? Zwierzę trzeba traktować godnie i dbać o niego, ale niektóre Panie z tego towarzystwa to przesadzają, zresztą nie pierwszy raz. Lepiej niech się zajmą aby zwierzęta; psy , koty nie były bezmyślnie rozmnażane bo przez to ich los jest b. ciężki niech walczą o to aby każdy pies kot był zaczipowany tak jak w normalnych krajach UE - ale na to są potrzebne ustawy prawne. A druga sprawa to Ci fiakrzy z tego żyją , po prostu pracują na chleb dla swoich rodzin. Nie przesadzajmy - pozdrawiam.
zniesmaczony23.07.2014, 22:16
ludzie wielu z was popiera aborcje skrobanki wyciaganie po kawalku dziecka a wyjecie w pazmach jak widzicie konia ktory sie wywrocil badz psa pobitego/ nie twierdze ze jest to dobre i nalezy to pietnowac / ale macie w d... mordertwo na niewinnym dziecku uwazajac ze to sprawa kobiety !!!!!!!!!!

oj nie !!!!!!!!! dzieck czy ma 2 3 8 miesiecy to dziecko czlowiek !!!!!!

mam was wszystkich gleboko ..... obludnicy lewacy i pseudokatolicy
Z NT23.07.2014, 20:46
Ostatnio jak na drodze do morskiego oka zasłabł mężczyzna i upadł to kur.. nikt się nie zatrzymał"max 2 osoby", a tu koń sie potyka,upada i w momencie zlatuje się fura ludu i gapiów! Coś tutaj jest nie tak ludzie.

A co mnie najbardziej bawi to wypowiedzi ludzi którzy z końmi nigdy nie mieli do czynienia!
xyz23.07.2014, 20:43
Tak W ogóle to widzę ze znajomość SZEFA FIAKRÓW PANA CHOWAŃCA odnośnie budowy konia jest znikoma...koń ma otarty staw nadgarstkowy a nie kolano zresztą widać to na zdjęciu (otarcie na lewej przedniej nodze),to jest staw nadgarstkowy Panie szefie....
Smok23.07.2014, 20:21
Uśmiałem się Jagusicka, ale przecież śmiało, pisz donos, przynajmniej się poznamy :)

W pierwszym nie ma napisane kogo, w drugim mocny kolokwializm.
F-1623.07.2014, 19:12
Jestem za takimi pojazdami,które mają rurę wydechową skierowaną centralnie na kierowcę i pasażerów.
Zwierze domowe na 2 litery - Qń
max23.07.2014, 19:11
Na morskie oko chodzę piechotą! Nie meczę koni i nie daje zarobić bezdusznym fiakrom!
koń-by-się-uśmiał23.07.2014, 18:58
Jasne, koń się o własne nogi potknął, bo... zupa była za słona ;)
Jagusicka23.07.2014, 18:57
Smoku, hrubyś ty. Ale cosik mi sie wydaje, że głównie w gębie, za kompem schowany. I w prawie nie barzo uczony. Zamiast sie do Chowańca lizonić, co by sie z turystom bił, lepiej sobie pozirej co ci zrobiom w sondzie za podżeganie do przemocy fizycznej...
"I teraz tą *** powinni wziąć chwycić za gardziełko", " I dać w d*** takiemu!" Poznajesz te cytaty? Ujawnisz się teraz głuptoku, czy cie strach oblecioł?
Agnieszka23.07.2014, 18:48
Wasze komentarze wolaja o pomste do boga, pozostaje mi liczyc ze karma wroci i pan. Goral tez kiedys bardzo sie zmeczy potknie sie na prostej drodze i zlamie sobie kark!!
Trudno ukryc ze dla Gorali juz nic sie ńie liczy oprocz pieniedzy, zaklamana nac !
A Polacy durny narod,tysiac lat za murzynami, z totalna ciasnota umyslowa,i co najgorsze wcale nic sie tam ńie zmienia!
Ciesze sie ze juz tam nie musze mieszkac i niespotykam sie z tym chamstwem ,pospolstwem i brakiem kultury osobistej na codzien!
wozak23.07.2014, 18:19
do alik
Może lepiej 4 konie do 1 bryczki a w bryczce 1 wozak+1 turysta taki mądry jak ty
czasem trzeba23.07.2014, 18:12
No dobrze. Ten koń akurat nie zrobił sobie nic poważnego. Ale cała akcja może być przyczyną zmian, tych pozytywnych. Może ktoś wreszcie zwróci na traktowanie tych koni większą uwagę??
Uważam, że cały ten "szum" ma szansę coś zmienić.
Smok23.07.2014, 17:53
Wyobraź sobie Iwona, że koń też może się potknąć, tak to jest możliwe. Twój nick sugeruje, żeś jest kobietą a to jednak zobowiązuje do myślenia. Zresztą jakby się dobrze przypatrzyć to wygląda raczej w ten sposób, że te konie jechały w dół więc prawdopodobieństwo potknięcia jest większe.

A skoro już tak bardzo kochasz koniki i musisz się zań stawiać w internetach to rób to jakoś tak, żeby człowiekowi czytającemu Twoje wypociny nie zapalała się od razu czerwona lampka "oho chyba blondynka".
Iwona23.07.2014, 17:44
A co miał Prezes Stowarzyszenia Fiakrów powiedzieć? Przyznać się, że zamęczają konie? Jak koń, mający 4 nogi, może się potknąć i przewrócić? No i o co się potknął na asfaltowej drodze? KPINA
Smok23.07.2014, 17:38
Na miejscu Pana Chowańca bym się zastanowił nad donosem na tego cwaniaczka turystę, który tyle zamentu narobił. Pomówienia. Celowe działanie na szkodę stowarzyszenia. Więcej by się na pewno coś też znalazło. I dać w d*** takiemu! Potem w tv obsmarować! Pokazać jak kończą ***!
Burok23.07.2014, 16:21
Zamiast koni zaprząc kryminalistow i niech w ramach wyroku ciągną wozy , tak żeby w pocie czola odpracowywali krzywdę co ludziom zrobili . 8miu na jedną fure powinno starczyć . Na kozła fiakra i klawisza z piśtolcem i pojechali . To by była atrakcja . Zamiast TOnZ urzędowałaby AI , byłoby bardziej światowo . I kryminalisci koniecznie w pasiakach , a kon na lezak i niech odpoczywa
Smok23.07.2014, 14:51
Nie czarujmy, ale te całe TZOZY i inne pseudo pomocowe organizacje "dbające" o zwierzątka, środowisko itp. powinno się zablokować w działaniu a w dodatku wpisać w konstytucji zakaz zrzeszania się w takie darmozjadzkie organizacje.
zpt23.07.2014, 14:48
fbb1-zgadzam sie z toba! brak turystow=brak kasy! a do garnka trzeba cos wlozyc. a za co kupic jak turysta nie zostawwi kasy?
alik23.07.2014, 14:39
Ile można tłumaczyć c....m, że do Morskiego mogą jeździć tylko DOROŻKI z zaprzęgiem w parę koni, a nie te cholerne FASIĄGI na ok. 20 osób.
Smok23.07.2014, 13:59
I teraz tą *** powinni wziąć chwycić za gardziełko, niech wyciąga na dniówki dla prokuratorów, za zawracanie czterech liter.

Dobrze, ze ten artykuł się pojawił, bo już wczoraj miałem komentować i cisnąć równo po tych wielkich obrońcach und portalu za sianie propagandy, ale widzę, że w miarę uczciwie się do wszystkiego przyznano. Yoł.
sssssss23.07.2014, 13:58
ja nie wiem co to za mentalnosc ceprów w góry przyjeżdżaja by zadki wozic... Brak słów poprostu. jak nie lubie chodzic to siedze w domu!!!!!
fbb123.07.2014, 13:14
Do Koniec Kropka: Dlaczego pseudoturyści ? Pseudoturysta to raczej taka osoba, która swoim zachowaniem narusza ogólne przyjęte zasady w danym środowisku (czyt. np. Tatry). Ten ów pseudoturysta korzysta z legalnego środka transportu więc o co halo ? Tak samo z turystami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi. Hehe. Śmiech na sali. Ustawmy lekarza w białym kitlu za biurkiem tuż obok kas na Palenicy, który będzie niepełnosprawnych znaczył, żeby później na pit-stopie fiakrzy wiedzieli kogo mogą wziąć a kogo nie wziąć. Ludzie są zasady, które regulują byt końskich zaprzęgów na terenie TPN-u. Nikt nie podcina gałęzi na której siedzi. Ów konie utrzymują byt kilkudziesięciu ludzi, co za tym idzie zwiększa ilość osób odwiedzających TPN. Takie są realia turystyki, która jest gałęzią gospodarki, która to podtrzymuje nasze tyłki. Bo jak WYNAJEM POKOI nie zarobi, to nie kupi produktów spożywczych do wyżywienia ceprów ani nie dokona potrzebnych remontów poza sezonem. Bierzmy udział w tej pseudopropagandzie, która nie ma na celu rzekomej poprawy bytu koni a obudzimy się z rękami w nocniku. Bez tego, turyści bardziej majętni szerokim łukiem omijają Zakopane i okolice. Czekajmy, aż pozostali turyści przestaną odwiedzać Tatry a co za tym idzie zostawiać dutki. Czekajcie. A pseudo- ekolodzy na pewno Wam wtedy nie pomogą.
hahaha23.07.2014, 13:09
cepry to sa ciemnoty i taka jest prawda
Bro23.07.2014, 13:00
@ zdziwaczały
Żyjemy w takim kraju że lekarze zajmują się leczeniem ludzii, policja łapaniem przestępców, strażacy gaszeniem pożarów a Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zajmuje się właśnie zwierzętami. Nienarodzone też mają swoich obrońców jak nigdzie indziej w Europie Tak cieżko to pojąć? Poza tym na pogotowie jest darmowy nr tel.
ZAK23.07.2014, 12:15
koń się potknął,hmm.....no możliwe,ale to że turyści musieli wóz trzymać to forma atrakcji dla nich wliczona w koszt przejazdu?gdzie hamulce,które powinien uruchomić przewoźnik?a tym samym gdzie bezpieczeństwo przewożonch turystów?A tu się zgadzam z forumowiczami że przyjezdni powinni piechotą się poruszać bo to jest właśnie urok gór w tym momencie,ale gdzie tam,wygoda wożenia własnej zakładam mieszczańskiej d...,
chłop23.07.2014, 12:12
Koń jest od roboty, żyjemy w chorych czasach gdzie od człowieka ważniejszy konik, piesek, kotek. Koń się potknął i wielkie larum paniuś które konia na oczy nie widziały biadoląc jaki on biedny nie mając o nich zielonego pojęcia
Koniec kropka23.07.2014, 11:45
Pseudoturyści ładują d..ę na wóz i męczą zwierzęta,a potem się chwalą, że w Morskim Oku byli. Bryczki powinny być udostępniane dla chorych czy niepełnosprawnych, a reszta na nogach. Jakby mogli, to by na Giewont bryczką wjechali, a potem fiakier nie dobry-nie fiakier tylko wasze ciężkie,wypasione d..y.
xxx23.07.2014, 11:39
Gdyby turyści nie korzystali z oferty fiakrów, tylko szli piechotą to nie byłoby problemu. Bo gdy zdarzy się taki wypadek, to potem najwięcej hałasu robią Ci, co z z takich udogodnień korzystają.
mysz 2723.07.2014, 11:08
Lenie paskudne po górach się chodzi anie wozi tyłki bryczkami i zajeżdża konie!!!
marko23.07.2014, 11:03
zamknąć fiokra. I TO NATYCHMIAST. Jak chłop zabije PSA to reakcja jest natychmiastowa.A konie góralom wolno MORDOWAĆ konie w biały dzień i na oczach tłumów.
zdziwaczały23.07.2014, 10:43
Jakiś tydzień temu , na tej samej trasie zasłabł człowiek, ale oczywiście wielcy i czujni obrońcy praw zwierząt nic nie zauważyli. Może dlatego że człowiek jest mniejszy od konia i trudno go zauważyć, a może dlatego że to tylko człowiek.Jeden z fiakrów reanimując turystę krzyczał żeby wezwać pogotowie, ale mało kto miał komórkę przy sobie, albo szanownego turystę mogło by to kosztować 8 gr/minutę połączenia a fotkę zrobi się gratis. Zyjemy w bardzo ciekawych czasach, gdzie niektóre ugrupowania bardziej interesują się pieskiem lub kotkiem niż nienarodzonym dzieckiem.
fbb123.07.2014, 10:28
Z KONIO-MOKO-PROPAGANDY wynika, że właściciele koni maltretują je od rana do wieczora, przy czym na miejsce jednego w stajni mają dziesięć zastępczych, a w rzeczywistości jest zdecydowanie inaczej. Zakup konia pociągowego zaczyna się od kilku tysięcy (bliżej dziesięciu niż jednego tysiąca ), utrzymanie też nie jest tanie. No i najważniejsze koń ten utrzymuje swojego właściciela. Czy ktoś zabija swoją kurę znoszącą złote jaja? Nie. Więc o co halo. Ulegacie dziwnej KONIOMOKOpropagandzie i jak nakręcone zabawki powtarzacie w kółko te same oklepane hasła, które w zmierzeniu z argumentami nie mają pokrycia. Nie zmienia to faktu, że zdarzy się zapewne kolo, który będzie znęcał się nad swoją zwierzyną, ale nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej. Ci ludzie mają rodziny, chcą pracować, chcą żyć i być może w tym zwariowanym kraju chcą płacić KRUS oraz za licencję tepenowską. Dlaczego Szanowni Forumowicze nic nie wspominają o koniach używanych na terenie parku do zZRYWKI DREWNA, które przy takich pracach też porządnie nagimnastykują się. Dlatego, że zapewne nie widzieli takiego konia w akcji. Jestem za tym, aby przepisy, które są były respektowane i nic więcej. Dla poprawy jakości powietrza w Zakopanem i okolicach proponuję wszystkim turystom udawać się na wypoczynek pieszo z miejsca zamieszkania pod Tatry.
bolt23.07.2014, 08:24
za szybko to pani prezes Czerska zawiadomila doniesienie do prokuratury
świstak23.07.2014, 08:21
Jeszcze chwila, a redakcja portalu ukarze gościa , co zrobił nieszczęsną fotografię.
AnnA23.07.2014, 08:00
Koń z natury jest bardzo silnym zwierzęciem i ot tak sobie nie upada. Ale jak na ironie na tym szlaku wiele już koni padło. O czym to świadczy? Odpowiedź sama się nasuwa. Poza tym, gdyby nie było chętnych, to nie byłoby takich widoków, no ale cóż się dziwić, skoro dzisiejsze społeczeństwo wygodne i chodzić się nie chce.....
ak23.07.2014, 07:49
ludzie o konia się tak martwićie się a że policja pobiła chłopaka na śmierć to nic sie nie stało
pietrek23.07.2014, 06:55
No to turyści zapieprzajcie na nogach a nie siadajcie do wozów. Tu tacy jesteście mądrzy. A jak się na was patrzy jak jedziecie bryczkami po krupówkach siedzicie z rozwalonymi łokciami jak na salonowej sofie, z czarnymi okularami na oczach i żując gumę no to wtedy jakie macie zdanie o tych co was wożą???.
jj23.07.2014, 06:23
Odp.@Kasia. Teraz ludzie są tacy tępi. I nazywają siebie inteligencją.
POLKA23.07.2014, 00:36
popieram to że gdyby nie cepry by nie było takich spraw ale i też to,że każdy orze jak może. Każdy w jakiś sposób zarabia na chleb kosztem innym. Państwo też tak robi i każdy ręce zakłada i cicho siedzi a ludzi się czepiacie. Jak nie macie sił na taką długą trase to polecam dolinki,które są o wiele krótsze. Oceńcie na ile macie siły a nie męczcie innych.
Nowotarżanin z wyboru23.07.2014, 00:15
Gdyby jeden z drugim musieli kupić konia to by wiedzieli ,że to domniemane "zajeżdżanie" zwierzęcia się nie kalkuluje zwyczajnie.
gazda22.07.2014, 23:56
Ja też kiedyś miałem podobną przygodę jadąc furmanką po siano pod górkę konik mi się potkną i rozłożył jak żaba.Dopiero Ludzie grabiący opodal siano przytrzymali wóz i udało się konia podnieś, Zal konia ale nie raz i człowiekiem sponiewiera jak się potknie i co trzeba go wtedy zamknąć w domu?
jaaaax22.07.2014, 23:55
Ej co wy wiadomo ze jak i czlowieka szkoda tak i konia mlode byki d*** woza a niech sie rusza przyjechali w turystyke to nich chodza . Pogoda tez daje po palic a co te biedne konie nie sa slabe tyle ludu siada i co on ma ich ciagnac rozumie ludzi starszych chorych ... ale nie mlodych bykow najlepiej wygody szukac a potem glupie gadanie ze konie zglodu padaja
ja ty on22.07.2014, 23:53
tyle hałasu.jak będziecie chodzić na nogach to konie znikną
Babinskiy22.07.2014, 23:46
kon jak kon odpoczywać musi
tarżanin nowy22.07.2014, 23:17
Gdyby nie było popytu to nie byłoby powozów konnych, ale leniwe i spasione ceperskie d... uwielbiają ten rodzaj turystyki. A potem wielkie larum, że koń umęczony. Na koniach to wy się znacie jak wilk na gwiazdach, ale oburzenie łatwo na forach wyrazić.
Dabliuuu22.07.2014, 22:59
Z buta powinni chodzić!! TPN powinien totalnie to wożenie d...y zlikwidować! Wstyd fiakrzy przynosza tym łakomstwem .Do pośredniaka wysłać ich razem z Ferdkiem Kiepskim.
polonus22.07.2014, 22:56
...osioł...ja dopiero wróciłam z wycieczki i właśnie jeżdziliśmy bryczkami zaprzęgniętymi w konie,a mieszkam w Ameryce.Co ma do koni mechanizacja,jak koń jest atrakcją i w niektórych miejscach można go używać .W Stanach taka jazda konna jest ze 3 razy droższa jak taksówka.
gość222.07.2014, 22:53
masz człowieku racje ale według mnie za śmierć tej turystki, jak o to ci chodzi, to też jest koń winny bo pewnie ją wywiózł w góry. szkoda pisać moim zdaniem nie usuwajmy skutków usuńmy przyczynę jak by nie turyści to nie było by tam koni...
..22.07.2014, 22:51
Znawcy koni się odezwali. Dużo gorszą robotę konie mają w lesie przy drzewie i tak obrońców nie ma. Widać że koń czysty, zadbany, nie jest wymęczony o czym świadczy brak piany z pyska. Larum w szklance wody..
wysso22.07.2014, 22:48
koń jak koń stworzony do harówki ludzie nie tak harują i nikt im nie współczuje
fijokier22.07.2014, 22:40
ostatnio jak czlowiek lezal to sie nikt nie interesowal a jak kon upadl to wszyscy sie zlecieli
elka22.07.2014, 22:38
witam, w dzisiejszych czasach ludzie umierają i nikt ale to nikt się tym ni e przejmuje (chyba że umrze ktoś z najbliższych), jeżeli natomiast umrze zwierzę podnosi się straszne larum, świat staje do góry nogami, ja osobiście jestem za życiem ludzkim, a potem zwierzęcym pozdrawiam
???????????????22.07.2014, 22:33
Dlaczego do cholery nie mogą wozić ludzi meleksami tylko męczą te biedne konie, zwyrodnialcy?
gość22.07.2014, 22:26
ludzie o co wam chodzi, koń zasłabł i tyle nic się nikomu nie stało a kilka dni temu człowiek spowodował że samolot spadł i zginęło mnóstwo osób, więc jak mają zniknąć konie niech znikną i samoloty, niosą większe zagrożenie. Odnośnie reszty to nie "ludzie wóz trzymają tylko trzymają się wozu:, z tego co mi wiadomo ty taki pojazd ma coś takiego jak hamulce. "Wozacy nie muszą się speszyć" aby coś takiego się stało każdemu może się zdarzyć a autor zdjęcia zamiast stać bezczynnie i robić fotki to mógł przynajmniej pomóc jak już mu tak na koniach zależy, ale jak chwilę później trzeba było wysłać ratowników topr bo ktoś zasłabł i zginął w górach to nikt nie robi afery więc usuńmy również turystów z gór też słabną
vvv22.07.2014, 22:19
nie chce sie im pieszo isc nawet do morskiego tylko by d*** wozili... masakra
końska-QPA22.07.2014, 22:16
Nie chcecie koni i fiakrów, turyści przestańcie wozić d***, tylko ubierajcie porządne obuwie i na nogach zasuwać do Morskiego Oka. A jak się Wam nie podoba, to zostańcie w domu i pooglądajcie je w internecie :)
Koń jest stworzony do pracy, a nie do patrzenia na niego!
Kasia22.07.2014, 22:12
Jak patrzę na to zdjęcie, to aż się coś robi...Czy Ci ludzie są tacy tępi że wchodząc do wozu nie zdają sobie sprawy z jakim ciężarem musi poradzić sobie koń??!! Jak chcą zobaczyć Morskie Oko, itp to niech d....ruszą!! Byłam ostatnio w Morskim Oku, oczywiście pieszo...i chyba najgorszym momentem było jak te konie "sapały" z wycieńczenia. Straszne. Turyści....heh. Oby takich jak najmniej, którzy jakby tylko mogli i byłaby trasa pod zaprzęg wyjechali by na Orlą Perć!!!
osioł22.07.2014, 22:09
ale to juz wiocha zeby w 2014 r konie ciagneły wozy mechanizacja weszła silniki spalinowe elektryczne dali by sobie i koniom spokoj tam trzeba kolejke jak na Gubałowke i luzik
joozek22.07.2014, 22:09
to ciekawe dlaczego się przewrócił?, przecież widać że koń był porządnie zajechany, swoja drogą komu jest na sercu dobro zwierzęcia proponuje spacerek na zdrowie też dobrze zrobi, to najlepszy sposób na walę z tym zjawiskiem
:)22.07.2014, 22:07
niedawno umarł człowiek i afery nie było, pomyślmy nad swoim zachowaniem.
pozdrawiam
obserwator22.07.2014, 22:02
A co portale informacyjne powiedziały opinii publicznej , jak jeden z turystów miesiąc temu właśnie tam dostał zawału serca ? I jeden z furmanów podjął się reanimacji i przywrócił Mu życie. A tzw. ,,polska służba zdrowia" poprzez skandaliczną wręcz interwencję doprowadziła do śmierci tego człowieka?
STOP22.07.2014, 21:58
biedny koń aż żal patrzeć ludzie k*** czy nie możecie przejść na nogach? a męczyć biedne zwierzęta :-(.....
koń polski22.07.2014, 21:55
Cepry sami d*** wożą a jk sie co stanie to afera
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl