08.08.2014, 11:57 | czytano: 2853

Burmistrz apeluje do przedsiębiorców o przystąpienie do programu "Karta Dużej Rodziny"

NOWY TARG."Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych z terenu miasta Nowy Targ posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Zatem grupę celową stanowi ok. 350 nowotarskich rodzin, które dzięki oferowanym ulgom mogą się stać również Państwa klientami" - zachęca przedsiębiorców do przystąpienia do programy burmistrz Marek Fryźlewicz.
Apel burmistrza:
"Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych często stanowi duże obciążenie finansowe. Samorząd Miasta Nowy Targ podjął inicjatywę zmierzającą do umacniania, wspierania i promowania pozytywnego wizerunku rodzin wielodzietnych oraz poprawę ich warunków życia uchwalając na Sesji Rady Miasta uchwałę o wprowadzeniu na terenie Miasta Nowy Targ Programu „Nowotarska Karta Dużej Rodziny”. Program ma również służyć promocji przedsiębiorców, którzy mogą się stać lokalnymi partnerami w jego realizacji.

Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych z terenu miasta Nowy Targ posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Zatem grupę celową stanowi ok. 350 nowotarskich rodzin, które dzięki oferowanym ulgom mogą się stać również Państwa klientami. Jakie korzyści osiągną przedsiębiorcy przystępujący do programu? Firma lub instytucja przystępująca do Programu buduje zaufanie i kreuje pozytywny wizerunek wśród mieszkańców poprzez współpracę z Urzędem Miasta. Partner akcji staje się rozpoznawalny dla rodzin korzystających z Karty oraz zainteresowanych osób, poprzez umieszczenie logo i danych teleadresowych na stronie www.nowytarg.pl. Udział w Programie stwarza możliwość poszerzenia grona nowych klientów i pozyskiwanie stałej klienteli. Partner zostaje oznaczony specjalną naklejką promującą Program „Nowotarska Karta Dużej Rodziny”.

Szanowni Państwo liczę na Waszą przychylność i dobrą współpracę. Liczę, że zniżki i rabaty zaoferowane także przez prywatnych właścicieli firm, sklepów oraz punktów usługowych przyczynią się do poszerzenia oferty skierowanej do rodzin wielodzietnych. Zachęcam Przedsiębiorców do aktywnego włączania się w realizację Programu „Nowotarska Karta Dużej Rodziny”

oprac. r/
komentarze
guguś09.08.2014, 21:37
Sprawa "wielodzietnych rodzin" jest bardzo delikatnym tematem. To jest temat wyjątkowy i bardzo łatwo te argumenty które gdzie indziej są akceptowane tu stają się argumentami nuklearnymi. No bo jak mam nazwać po imieniu wypowiedź "zadbaj o to by nie przeludniać Ziemi"? Ludzie, naprawdę dwa razy pomyślcie zanim coś takiego napiszecie. Wielodzietne rodziny to bardzo trudny temat do polemiki. Oczywiście "średniowieczu" przeciwstawiać się trzeba, bo mamy 21 wiek i już rodzice nie martwią się czy starczy rąk do roboty na gospodarce. To właśnie ten trywialny brak rąk do pracy na gospodarce powodował zjawisko rodzin wielodzietnych, nic innego! Modlono się o syna bo bardziej się przyda w polu, niechętnie widziano córkę bo będzie mniejszy z niej pożytek przy pracy. Naprawdę, czasy pługa i motyki mamy już jako ludzkość za sobą, proszę, poluzujcie już z tymi rodzinami wielodzietnymi.
do gogusia09.08.2014, 20:08
Stawiasz tezę, że dzieci są zagrożeniem dla środowiska - więc zadbaj o to (w myśl swoich chorych rojeń) by nie przeludniać Ziemi. Stąd pytanie czy jesteś już wysterylizowany. No bo jak ci tak zależy na ograniczaniu populacji to zacznij od siebie.

Cytat: "zwiększyć procent kobiet legitymujących się ukończeniem wyższych studiów magisterskich bo tylko wówczas kobieta będzie umiała walczyć o swoje interesy i godność osobistą".

A któryż to kierunek studiów oferuje przedmiot "interesy i godność osobista"? Zabawny jesteś. Ludzie albo mają poczucie godności albo nie. Studia nie mają tu nic do rzeczy.

Wychodzi jaki jesteś strasznie zakompleksiony. Ja nie zapytam z czego się urwałeś, bo i tak widać, że lot był długi a lądowanie twarde. Zaszkodziło ci. I daruj sobie to pretensjonalne "króliczku". Nie trafiłeś leszczyka swojego pokroju. Szkoda z tobą dyskutować. Twoje poglądy są głupie, szkodliwe i nie zasługują na moją uwagę.
emigrantka wielodzietna09.08.2014, 15:44
propozycja spóżniona conajmniej o kilka dobrych lat.Dzisiaj rodzina wielodzietna to rzadkość,standard to 2 plus 1 i koniec,często nie dlatego że kogoś nie stać na drugie czy trzecie dziecko tylko głównie dlatego,że kolejne dziecko mocno obniża standard życia rodziców a to już nie ich wina tylko polityki państwa.Doprowaziło do zniszczenia wielu małych rodzinnych interesów,dzieci z tych rodzin porozjeżdżały się po świecie i nie myślą tu wracać,nawet spędzanie urlopu w Polsce już jest dla nich bezsensowne i drogie.Obawiam się,że sytuacja jest już nie do odwrócenia i żadne akcje nie pomogą.
guguś09.08.2014, 15:30
@ do gugusia:
Niezły wybór ludziom narzucasz, króliczku: albo tuzin dzieci albo zaświadczenie o sterylizacji. Fajny/a jesteś! Chyba się z choinki urwałeś albo Cię do nas Komunistyczna Partia Chin zesłała na banicję po tym jak tam wypięli się ostatnio na Twoje apele o sterylizację i już teraz nawet w Chinach poluzowali z polityką jednego dziecka. Tymczasem gwałtowny przyrost demograficzny jest przyczyną wymierania wielu innych gatunków (człowiek wypiera z biosfery inne organizmy), homo sapiens jest jedynym gatunkiem w przyrodzie który pozostawia po sobie nie podlegające recyklingowi odpady, lada moment podniosą się poziomy mórz i oceanów zalewając np. pół Holandii. Żarty żartami, ale w podniesionej tutaj przez Burmistrza Fryźlewicza kwestii są dwie szalenie pilne sprawy: A - zwiększyć procent kobiet legitymujących się ukończeniem wyższych studiów magisterskich bo tylko wówczas kobieta będzie umiała walczyć o swoje interesy i godność osobistą, B - dopuścić kobiety do rządzenia bo wówczas kobiety na pewno nie przehandlują w Sejmie praw rodzinnych ani nie przegłosują swojej dyskryminacji. Skądinąd wiadomo że środowisko burmistrza Fryźlewicza utworzyło rok temu nowe koło PO, któremu patronują poseł Gut-Mostowy i senator Hodorowicz, a zatem DO ROBOTY! Słowo się rzekło kobyłka u płota - oczekuję że panowie parlamentarzyści złożą w Parlamencie stosowne projekty ustaw w sprawach A i B, natomiast pan burmistrz przestanie bić polityczną pianę z apelami o upusty w sklepach.
590powodów09.08.2014, 13:57
babciu
w tym rodzinny sklepie można mieć nawet 5% rabatu
cała heca polega na tym ze by posiadac 5% nalezy robić odpowiednio duże zakupy
majac wielodzietną rodzinę na starcie masz 3% a jak sie postarasz to również masz te 5%
nie mając wielodzietnych rodzin na starcie masz 1%

zresztą 3% piechotą nie chodzi
do gogusia09.08.2014, 08:39
Możemy porozmawiać, ale dopiero gdy przedstawisz zaświadczenie o własnej sterylizacji.
guguś09.08.2014, 01:42
Sprawa jest szalenie delikatna ponieważ rodziny wielodzietne w Polsce traktowane są bardzo źle przez państwo (np. we Francji rodzina wielodzietna w ogóle nie płaci żadnych podatków, ponieważ wychodzi się tam z założenia że dużo więcej kupując w sklepach taka rodzina płaci dostatecznie dużo daniny państwu w formie podatku VAT), natomiast trzeba poruszyć wątek przeludnienia kuli ziemskiej. 3 lata temu, w październiku 2011, ludzkość osiągnęła liczbę 7 miliardów. Od tego czasu przybyło nas pół miliarda (jest nas dzisiaj 7,5 mld i ta stopa przyrostu zagraża już powoli biosferze Ziemi - z panem Korwinem Mikke na te tematy nie porozmawiamy). Trzeba raczej myśleć o bodźcach zmniejszających przyrost naturalny. Takim bodźcem mogłaby być edukacja kobiet, gdyż jak wiadomo kobieta z wyższym wykształceniem będzie mniej skłonna, oględnie mówiąc, do zakładania rodziny wielodzietnej. No i jeszcze jedno, być może najważniejsze: trzeba dopuścić kobiety do władzy, wówczas kobiety będą lepiej wiedziały jakie decyzje dla nich są dobre a jakie złe. Kto powiedział że burmistrzem musi być mężczyzna? I to jeszcze z takimi pomysłami!!!
babcia08.08.2014, 23:00
Pewien rodzinny market w NT oferuje rodzinom wielodzietnym Kartę Stałego klienta z ulgą 3%, a dotychczasowi stali klienci posiadający takie karty korzystają ze zniżki 2%.
Uważam, że różnica 1% jest niewielką ulgą dla rodziny wielodzietnej.
osioł08.08.2014, 21:47
ja proponuje aby urzednicy sie właczyli do akcji i przekazali trzynastą pensje a burmistrz wszystkie premie i nagrody alez to by było ludzkie i godne przed bogiem
Przedsiębiorca08.08.2014, 20:21
A czy Urząd będzie dopłacał do zniżek, które zaoferuje dla posiadaczy karty dużej rodziny. Jeżeli tak to mogę do takiego programu dołączyć, a jeżeli nie to: spadnie mój zysk przez udzielone rabaty dla posiadaczy karty, jak każdy przedsiębiorca, jestem nastawiony na zysk, więc będę musiał podnieść ceny dla pozostałych klientów, bo przecież muszę zapłacić za towar, wynagrodzenia, podatki. Jeżeli podniosę ceny, to stanę się mniej konkurencyjny wobec pozostałych przedsiębiorców i to będzie szybka droga do bankructwa i utraty dochodów moich i moich pracowników. Nie dziękuję, nie opłaca mi się takie rozwiązanie.
tez 1 dziecko08.08.2014, 20:18
@matka 1 dziecka
samo sedno sprawy;) Ponadto trzeba byłoby się pochylić nad problemem dlaczego duża grupa kobiet nie decyduje się na 2 dziecko ??
Zrobić jakieś ankiety anonimowe i zapytać :)
Bo zniżki dla rodzin wielodzietnych na pewno nie mają nic wspólnego z polityką prorodzinna
wu wu wu kropka 590 08.08.2014, 20:11
Super Market rodziny R przyłączył sie do programu.
Ciekawe czy biedra i leklerki też sie włączą...
Maja08.08.2014, 20:08
ok. dobra inicjatywa, tylko więcej informacji na stronie Miasta bo nawet nie ma loga Nowotarskiej Karty jest tylko logo rzadowej, a podobno są już zniżki na MZK i pływalnie Miejską
...08.08.2014, 17:45
@Matka 1 dziecka
Strzał w sedno!! To są ważne sprawy a nie jakaś karta dużej rodziny!!
Czas na zmiany !08.08.2014, 15:57
W listopadzie nadejdzie koniec panowania Marka Fryźlewicza. Czas na inżyniera/prawnika który postawi Nowy Targ na nogi i zatrzyma emigracje młodych ludzi z tego miasta.
AB08.08.2014, 15:32
Darmowe miejsca parkingowe w rynku i przed lodowiskiem urząd może zafundować dla wielodzietnych. Nie da się?
ks08.08.2014, 15:21
Dobrze, że w ogóle jest ta Karta Dużej Rodziny. Wiadomo, że nie od razu da się żeby wszyscy się do tego programu przyłączyli. Ale jak się nie zacznie to się nie uda. W wielu miastach już to jest. Trzeba promować rodziny wielodzietne, bo nas w Polsce coraz mniej.
789008.08.2014, 14:04
czy to nie żona burmistrza jest przedsiębiorcą prowadzącym parking ? czekam aż da przykład. Na pewno coś da się wymyślić aby rodzinki przyjeżdżające na zakupy mniej płaciły za parkowanie. Drobna kwota, ale zawsze to jakiś przykład.
kk08.08.2014, 13:43
panie burmiszczu.... żeby taki apel był skuteczny to trzeba cieszyć się u przedsiębiorców a u t o r y t e t e m.... a pan go nie masz. najpierw pan idziesz z nimi na wojnę, podnosisz podatki, mieszasz w parkingach, wydajesz pozwolenia na supermarkiety - jednym słowem dobijasz rodzimy biznes a teraz wyciagasz do nich rękę? /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
nauczyciel08.08.2014, 13:29
Ja troszkę na inny artykuł, bo tam nie można dać komentarzy./.../

1. Proszę trzymać się tematu artykułu.
2. Komentarze jak najbardziej można dodawać. Tekst dotyczący szkoły jest w zakładce "szkoła". Zapraszam.
Moderator.
sumak08.08.2014, 13:15
Burmistrz i radni zamiast zajmować się wdrożeniem Karty niechaj wpłyną na nieuczciwych pracodawców aby rejestrowali pracowników, aby wypłacali im wynagrodzenie, aby zatrudniali pracowników na godziwych warunkach. Oświadczam panu panie burmistrzu, że to ci sami do których się pan zwraca z pomocą w sprawie Karty. Dwa w jednym wiec. To co robicie to zwykłe mydlenie oczu. Jako restaurator proponuję dla wielodzietnej rodziny 10 % zniżkę na posiłek. Zaznaczam , że w mojej restauracji obiad dla jednej osoby kosztuje średnio 30 zł.Jeżeli stać wielodzietną rodzinę na zapłacenie rachunku ze zniżką- zapraszam.Śmieszno ???
Walduś08.08.2014, 13:13
Czyli wielkie sieci promowane przez miasto nie chcą przytstapić ?
To teraz mali przedsiębiorcy są potrzebni ? Przecież miasto nie chce rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
Matka 1 dziecka!08.08.2014, 12:56
A może burmistrz zaapeluje do wszystkich nowotarskich przedsiębiorców aby legalnie zatrudniali pracowników, aby kobiety mogły mieć macierzyńskie i chorobowe i mogły spokojnie zająć się dziećmi nie myśląc o tym czy będą je miały za co utrzymać i czy będą miały pracę do której się będą mogły wrócić po urodzeniu dziecka!!!
Zdegustowany08.08.2014, 12:50
No to teraz niech przystępują do programu te wszystkie Biedroniki, Almy, E Leclerc'i, galerie i inne...
Najpierw zabija się lokalnych przedsiębiorców, tworzy masę utrudnień w działalności, promuje podmioty z zewnątrz, a później prosi się, aby lokalni przedsiębiorcy przystąpili do akcji. Jacy przedsiębiorcy, większość już padła i kolejni padną. Skoro zabija się własnych przedsiębiorców to teraz proszę utrzymywać wszystkich potrzebujących, bo niedługo może ich być więcej!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl