18.08.2014, 09:32 | czytano: 5625

Wymusili pierwszeństwa przejazdu. Wypadki w Kluszkowcach i Grywałdzie (zdj.)

KPP w Nowym Targu
W Kluszkowcach na skrzyżowaniu przy ul. St. Bochnaka mieszkaniec Kluszkowiec kierując motorowerem marki TAOTAO nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki Skoda Fabia kierowanym przez mieszkańca Nowego Targu. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów.
Motorowerzysta ma złamaną rękę. - Poszkodowanego przewieziono do PSS w Nowym Targu, gdzie pozostał na hospitalizacji. Obaj kierujący trzeźwi - informuje podkom. Roman Wolski z KPP w Nowym Targu.
Z kolei W Mizernej mieszkaniec Grywałdu kierując samochodem marki Ford Fiesta wykonując manewr lewoskrętu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocyklowi marki Yamaha V-Max kierowanym przez mieszkańca Sieprawia i doprowadził do zderzania bocznego.

Motocyklista doznał złamania otwartego stawu łokciowego i złamania kostki przyśrodkowej podudzia.

W tym przypadku także obaj kierowcy byli trzeźwi.

s/ zdj. ach. Policji
komentarze
Smok18.08.2014, 19:58
dzisiaj 1:1
Do Bartek18.08.2014, 14:38
Wiesz, zasady ustępowania pierwszeństwa na drodze są dokładnie takie same w przypadku kierujących samochodami, jak i motocyklami...więc co ma piernik do wiatraka?
Bartek18.08.2014, 11:41
Hmm...patrząc na nowelizację dopuszczającą prowadzenie motocykli do 125 cm3 wydaje mi się, że znacznie wzrośnie liczba wypadków z udziałem cyklistów. Wsiądzie jeden z drugim na taki motor nie zdając sobie sprawy że jednak to już nie jest motorynka.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl