20.08.2014, 09:23 | czytano: 2516

Ministrowie Pracy oraz Rolnictwa przyjadą na spotkanie z rolnikami i hodowcami

NOWY TARG. W piątek na Podhalu i Orawie gościć będą - Władysław Kosiniak Kamysz - minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Marek Sawicki - minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Pierwsze spotkanie z rolnikami i hodowcami odbędzie się w Regionalnym Związku Hodowców i Owiec i Kóz w Nowym Targu. Jak mówi dyrektor Związku Jan Janczy - podczas jednej z wizyt w Ministerstwie Rolnictwa zaprosił on szefa resortu na Podhale. Jest wiele spraw do omówienia od rekompensat dla rolników po eksport jagniąt.
Z kolei w południe w Jabłonce w Centrum Kultury Górnej Orawy odbędzie się otwarte spotkanie z ministrami. - Wszystkich zainteresowanych, prosimy o wzięcie udziału w tym spotkaniu - zaprasza w imieniu organizatorów spotkań prezes ZP PSL w Nowym Targu Stanisław Barnaś.

s/
komentarze
J.B.21.08.2014, 21:37
Mówienie, że ktoś, komuś, coś załatwi, jest to pierwszy krok do korupcji.
W Polsce składki pracowniką pracujących w budżecie państwa powinny być obniżone i ujednolicone dla wszystkich jednakowo. Czym wyższe ZUS sciąga pobory od wypłat urzędnikom, to w przyszłości ZUS musi im wypłacać wyższe renty i emerytury. Ile etatów w Polsce zajmują mundurowi, emeryci i renciści? Minister pracy powinien te etaty obciążyć składkami ZUS. Jeśli dany kraj wprowadza embargo na polski towar, to władza w Polsce powinna natychmiast zakazać przewożenia tranzytem tego samego towaru do danego kraju.
Wszystkowidzący21.08.2014, 13:54
Do nie ślepy napisz do Zajączkowskiego tożto szef PO kanapowego w Nowym Targu niech posuwa tematy u kolegów z góry
Chciał władzy i się określił politycznie niech coś zrobi dla narodu.
Nie ślepy21.08.2014, 10:03
Człowieku @ zorientowany...niby w czym?...masz problem z odbiorem rzeczywistości?...ja mówię dość rządów tej bandy! Czepiasz się PIS-u a ja powiem, że rządzili krótko a i tak coś wtedy usprawnili i obniżyli np zus...a ta banda POpaprańców wszystko ciągle POdnosi i dalej mało...wymienić: wyższy wiek emerytalny, ukradzione pieniądze z OFE, podniesienie VAT, wszystkie autostrady już płatne,nie rewaloryzowane świadczenia i kwoty wolne od podatków, koszty działalności takie, że mało kto wyrabia, itp, itd...większość ludzi jest okradana codziennie w świetle prawa!...mały przykład:...jestem zmuszony płacić zus od niby "średniego"dochodu netto, który sobie obliczyli na dziś dzień na POnad 3 900zł!...a teraz pytanie stricte z rolnictwa:..problem ze zbytem jabłek a jabłka nie potaniały ani o grosz!...rolnik dostaje za mleko grosze, mniej jak kilka miesięcy temu a w sklepie drożej!, to samo z wieprzowiną!...można tak wymieniać w nieskończoność!!! Więc się pytam kto nas ciągle okrada!?
Piotrek21.08.2014, 07:52
f, gratuluję Ci.
człowiek do ludzi20.08.2014, 22:32
ludzi , nie dajcie się dalej omamiać obietnicami PSL-u ,ta partia po prostu chce utrzymywać się przy korycie. Ludowcy obsadzają swoimi ludzmi stanowiska i mamią wyborców ... ta partia połaczy się z każdym byle tylko być przy władzy, a rolnikowi ciężko się utrzymać ,a co dopiero teraz ,gdy Rosja nałożyła na nas embargo.Polski rząd zamiast dbać o interesy Polaków ,a PSL w szczególności o rolników ,pozwala sobie na takie błędy w polityce zagranicznej ,kiedy to Niemcy i inne kraje za plecami Polaków toczą rozmowy z Rosją , wystarczy ,że Putin zakręci kurek z gazem i politykom szczęka opadnie , ale po co wydobywać gaz łupkowy, po co budować elektrownie jądrowe ,lepiej iść i żebrać do UE dofinansowania i później cieszyć się w mediach ile to Polacy otrzymali z UE ,natomiast jakie koszty ponosimy będąc w UE się nie mówi , jak podnoszone są ceny również nie , lepiej utrzymywać armie urzędników w Brukseli ,która w większości dyskutuje nad absurdami , a Europa zostaje daleko za krajami z innych kontynentów .Powiedzmy dość tej 7-letniej zabawie Tuska w polityke ,niech do głosu dojdą nowi politycy nie związani z tą ''szajką'' ,którym zależy na dobru Polski i Polaków , a nie na polepszeniu swojego bytu...
osioł20.08.2014, 17:57
jak zobacza te niezagospodarowane nieskoszone łaki to zapłacza nad niegospodarnoscia
do zorientowany20.08.2014, 15:56
A co to ludowcy mają ZAŁATWIAĆ i dla kogo? Chyba ze masz na myśli ineresy ich rodzin?
kolin20.08.2014, 15:51
A jakich my tu rolników mamy? Raczej płacących groszowe krusy kombinatorów za pięć groszy bo na zusie by z torbami poszli. No i wybory w tle to trzeba darmoajadów-krusowców wesprzeć
św.Franciszek20.08.2014, 13:09
niech ktoś ich zapyta dlaczego lobbują za rytualnym mordem zwierząt -naszych braci mniejszych.Wiem , że Bóg stworzył niektóre zwierzęta dla naszego pokarmu ale to nie znaczy , że można je bestiaslko zarzynać.
zorientowany20.08.2014, 11:54
Prorok najwyższy czas przejrzeć na oczy!!! I w końcu gadać z tymi, co mogą coś załatwić!!! PiS z Siarką i Paluchowa byli u władzy, a Urbary jak były, tak są, czyli ich NIE MA!!! Gut -Mostowy też nic nie załatwił, więc może Ludowcy załatwią?? Może, ale spróbować TRZEBA!!! Z politykami trzeba tak jak Oni z nami robią, jak chca czegoś od Nas to mili, to tutaj tak samo, jak My coś chcemy to udajemy, że popieramy i załatwiamy sprawę!!
f20.08.2014, 11:18
górale dla cichych wspomagaczy Tuska mowią stanowcze NIE
prorok20.08.2014, 10:08
Zbliżają się wybory, a w sondażach dla PSL ... cieniutko! Trzeba omamiać Podhalan i Orawiaków! Ludzie ! Przejrzyjcie na OCZY!!!
Wawrzek20.08.2014, 10:00
Gdyby to byli PiSowcy to poszedłbym na te spotkania.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl