28.08.2014, 11:07 | czytano: 3371

Szkoła Kamila Stocha zmienia właściciela

1 września odbędzie się uroczystość przekazania samorządowi Województwa Małopolskiego - Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Od nowego roku szkolnego placówka ta nie będzie już podlegała Starostwu Tatrzańskiemu.
Szkoła, która wychowała m.in. mistrzów świata i olimpijskich Justynę Kowalczyk i Kamila Stocha popadała w ostatnich latach w coraz większe kłopoty. Problemem były braki finansowe. Powiat nie miał pieniędzy na konieczne wsparcie dla szkoły. Poprawę sytuacji ma przynieść przekazanie szkoły pod opiekę władzom województwa.- Zarządzanie szkołą przez władze województwa jest szansą na działania inwestycyjne, szczególnie na modernizację bazy sportowo-dydaktycznej zespołu szkół - mówi Monika Babij z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.
1 września w Zakopanem porozumienie w tej sprawie podpiszą: marszałek województwa Marek Sowa, członek zarządu województwa Jacek Krupa, starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski i wicestarosta Andrzej Skupień.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
klio28.08.2014, 16:28
Przecież nasi politycy POgnali do Zakopanego jak Kamil Stoch zdobył złoty medal.PO co to wszystko było ,tylko na pokaz? Zawsze ta władza chce się ''ogrzać''cudzym kosztem i naobiecywać a potem rżnąć głupa.Wybory wkrótce, to tych przekrętów podsumujemy.Wstyd aby nie znaleść dotacji na taką szkołę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl