13.09.2014, 10:42 | czytano: 2346

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej na terenie Szczawnicy

Fot. UMiG Szczawnica
Prace przy rozbudowie kanalizacji sanitarnej w Szczawnicy są już realizowane w kilku miejscach gminy.
- Najwcześniej zakres prac został otwarty przy realizacji kanalizacji na ulicy Skotnickiej. Mam nadzieję, że po pierwszych trudnych momentach współpracy z wykonawcą robót dokończymy realizację tego zakresu w tym roku i kanalizacja na ulicy Skotnickiej zacznie funkcjonować przed okresem zimowym - informuje Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy.
Budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy obejmuje wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości 1345m i podłączenia do 33 budynków mieszkalnych o długości ok. 275 m. Wykonawcą jest  F.H.U. KOŚMIDER z Rabki-Zdroju.

- Rozpoczęliśmy również realizację kanalizacji na ulicy Staszowej. Udało nam się wynegocjować w PPK zmianę zakresu planowanych prac i rozszerzyć go o skanalizowanie kolejnych ok. 15 gospodarstw domowych. Realizację kanalizacji w tym miejscu musimy pogodzić z realizacją odbudowy mostu na potoku Sopotnickim, zniszczonym w trakcie tegorocznej powodzi. Dodatkowe utrudnienia wynikają z faktu, że w kilku miejscach jest bardzo wąsko i trzeba będzie zamykać odcinki drogi i rozbierać kostkę na całej szerokości - uzupełnia Niezgoda.

Projekt pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Staszowa w Szczawnicy” pierwotnie obejmował wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości ok .630 m, podłączenia do 12 budynków mieszkalnych o długości ok. 135 m oraz sieciową przepompownię ścieków. Zakres ten został poszerzony o dodatkowy odcinek kolektora głównego i wpięcie kilkunastu nowych gospodarstw domowych. Wykonawcą  jest również F.H.U. KOŚMIDER.

W najbliższym czasie kolejni wykonawcy przystąpią do robót budowlanych na ulicach Języki, Szlachtowska, Kunie oraz Pienińska.
Największym przedsięwzięciem wykonywanym w ramach projektu jest budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szlachtowa i Jaworki, obejmująca wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości ok.20 km i podłączenia do ok. 300 budynków mieszkalnych o długości ok. 3,4 km. Wykonawcą jest  PBI „MACHNIK” z Mochnaczki Wyżnej. Termin wykonania zamówienia do 30 czerwca 2015 roku. - W przypadku tej części zadania dopiero „regulujemy” sobie wzajemne relacje z wykonawcą. Myślę, że jak się „dotrzemy” i ustalimy pewne zasady to wszystko będzie przebiegać sprawnie i bez zbędnych komplikacji - podkreśla Grzegorz Niezgoda.

Źródło: UMiG Szczawnica, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ziom15.09.2014, 17:55
tak na ul.Staszowa jest ponad 25 domów mieszkalnych ale do 12 będzie doprowadzona kanalizacja.Chore. Do końca ulicy Staszowa nigdy nic się nie udało zrobić ani drogi, ani wodociągu a teraz kanalizacja- bo brakło kasy więc jak to jest planowane do cholery
......13.09.2014, 14:45
a po wyborach co będzie?
PODWYŻKA!!!
agent13.09.2014, 14:33
Przecież inwestorem jest PPK, czyżby Pan Burmistrz lansuje się przed wyborami nie swoimi inwestycjami. Dzięki tej polityce mamy drogie ścieki i płacimy jak za woły a PPK się cieszy.
Gratuluję i pozdrawiam
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl